„Craig Wright to Satoshi Nakamoto”: technolog z Wall Street Jerry Chan

Trwająca „próba stulecia” między Ira Kleiman i dr Craigiem Wrightem wywołała spekulacje od ludzi na całym świecie dotyczące tożsamości Satoshi Nakamoto, autora białej księgi Bitcoin. Jedną z takich osobowości jest Jerry Chan, technolog w przestrzeni aktywów cyfrowych i były technolog z Wall Street w Goldman Sachs i Morgan Stanley. W ostatnim filmie Chan podzielił się szczegółami na temat swoich spotkań i rozmów z dr Wrightem oraz dlaczego jest przekonany, że dr Wright i Satoshi to ta sama osoba.

„Jestem w świecie kryptowalut od 2000 roku”, powiedział Chan, „i byłem bardzo zaangażowany od 2015 roku. [Wtedy byłem] dość zdezorientowany i niepewny prawdy. Ale była wielka historia, której nie opowiedziano. Przypadek i los sprawiły, że mam teraz całkiem niezły pomysł na to, co wydarzyło się w tej historii pięć lat do przodu. Po raz pierwszy spotkałem dr. Wrighta na konferencji Future of Bitcoin w 2017 roku i nie mógł przestać mówić o technicznych aspektach Bitcoina.”

„Nie byłem przygotowany na węże strażackie informacji, które dr Wright nieustannie opowiadał. Chociaż czasami zastanawiałem się, dlaczego mówi niektóre rzeczy, robiłem notatki w pamięci i okazało się, że wiele rzeczy było bardzo przekonujących” – powiedział Chan.

“[Dr. Wright] odpowiedział na niektóre z najbardziej technicznych pytań, na przykład dlaczego można wydobyć tylko 21 milionów bitcoinów. Jego rozległa wiedza z zakresu matematyki i statystyki wydawała się wiarygodna, a odpowiedzi, których udzielił na moje pytania techniczne, są bardzo trudne do sfałszowania. Dlatego moje zaufanie do niego znacznie się poprawiło po naszym drugim spotkaniu.”

Po raz trzeci Chan i dr Wright spotkali się na konferencji w Londynie w 2018 r., gdzie dr Wright wyraził swoje rozczarowanie, że ludzie używają kanałów płatności i nSequence w niewłaściwy sposób. „To był pierwszy raz, kiedy zrozumiałem, co miał na myśli”, powiedział Chan, „ponieważ pracowałem wtedy w linii Bitcoin. Nigdy nie otrzymałem dobrej odpowiedzi od ludzi, którzy twierdzą, że są zwolennikami sieci oświetleniowych; mówią, że decentralizacja jest zła i powoduje globalne ocieplenie. Nie sądzę, aby ktokolwiek kiedykolwiek używał lub wdrażał nSequencing do niedawna w BSV, kiedy ktoś wynalazł telefon Bitcoin. Jest to protokół dla Bitcoin, ponieważ modyfikujesz przyrost transakcji, nSequence i przekazujesz go dalej, a nigdy nie publikujesz tych podpisanych transakcji. I to dr Wright jako pierwszy powiedział mi, że pomysł podpisania transakcji, ale ich nie opublikowania, jest cenny”.

Chan był pod wrażeniem, że dr Wright jako pierwszy powiedział, że transakcje offline są prawidłowymi transakcjami i że protokół nie może się zmienić. – To miało sens – powiedział Chan.

Dla Chana najlepszym dowodem na poparcie twierdzenia, że ​​dr Wright jest Satoshi Nakamoto, jest słuchanie jego mowy. „Mówi rzeczy, które powiedziałby wynalazca Bitcoina. Nie otrzymałem tak wielu informacji od żadnego z głównych programistów BTC; jednak spotkałem wielu, w tym Adama Backa, Petera Todda, Josepha Poona i Mike’a Hearna. Wszyscy wydają się inteligentni, ale żaden z nich nie miał dobrych odpowiedzi na pytanie, dlaczego 21 milionów monet. Ci pseudopowodowie nie mieli dobrych odpowiedzi – stwierdził Chan.

Chan przypomniał swoje czwarte spotkanie, kiedy dr Wright mówił o SPV i o tym, jak nikt nie rozumie białej księgi Bitcoina. Dr Wright opisał, w jaki sposób SPV, jak wyjaśniono w sekcji 8 białej księgi, rozwiąże problemy z płatnościami natychmiastowymi, ale skarżył się, że nikt nie wdrożył właściwej SPV.

„Nawet Mike Hearn nigdy nie wdrożył właściwego SPV” — powiedział Chan.

Podsumowując, Chan powiedział, że dr Wright to Satoshi i że: „Nie wymaga podpisywania kluczy, aby udowodnić, że jest Satoshi, ponieważ nikt inny nie wykazał jego poziomu wiedzy”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : ‘Craig Wright is Satoshi Nakamoto’: Wall Street technologist Jerry Chan – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO