Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Nigeryjska aplikacja mobilna eNaira odnotowuje 500 000 pobrań kilka tygodni po uruchomieniu

Prawie pół miliona Nigeryjczyków pobrało aplikację portfela mobilnego eNaira od czasu jej debiutu, podał bank centralny tego kraju. Rzecznik banku ogłosił ponadto, że ponad 78 000 handlowców na całym świecie zapisało się do płatności w portfelu sprzedawcy.

Centralny Bank Nigerii (CBN) pracował nad eNairą przez ostatnie pięć lat, a pod koniec października został wreszcie uruchomiony. Pomimo kilku usterek przy uruchomieniu, które zmusiły bank do usunięcia portfela ze sklepów z aplikacjami, udało mu się przyciągnąć blisko 500 000 Nigeryjczyków.

W rozmowie z Bloomberg, Osita Nwanisobi, rzecznik banku z siedzibą w Abudży, ujawniła, że ​​aplikacja została pobrana 488 000 razy. Ponadto 78 000 kupców ze 160 krajów zapisało się do portfela.

Nwanisobi ujawnił ponadto, że od czasu wprowadzenia aplikacji użytkownicy portfela dokonali transakcji 62 milionów naira (150 000 USD).

„Zarejestrowaliśmy również prawie 17 000 transakcji o wartości ponad 62 mln N, przy średniej transakcji wynoszącej około 9,3 USD każda. Te liczby sugerują, że wskaźnik adopcji był doskonały. Jest to bezpośrednia odpowiedzialność banku, prawny środek płatniczy i będzie stanowić część waluty w obiegu i będzie na równi z fizyczną naira” – stwierdził Nwanisobi.

Jak poinformował CoinGeek, eNaira została uruchomiona 25 października po kilku opóźnieniach. Gdy aplikacja portfela mobilnego trafiła na rynek, otrzymała około 200 000 pobrań dziennie. Jednak aplikacja została później usunięta, a niektórzy sugerują, że było to spowodowane złymi recenzjami użytkowników w sklepach z aplikacjami.

CBN wyjaśnił później, że spowodował wyłączenie aplikacji w celu wprowadzenia pewnych ulepszeń, a wkrótce potem aplikacja ponownie była online.

eNaira jest pierwszą w Afryce cyfrową walutą banku centralnego (CBDC) i jedną z niewielu w pełni działających na całym świecie. W związku z tym cały kontynent uważnie monitoruje, co dzieje się z urządzeniem eNaira, aby ocenić, czy CBDC jest opłacalne w ich własnych krajach. Niektóre kraje, takie jak Ghana, są już na zaawansowanym poziomie rozwoju swoich CBDC i mogą je uruchomić w najbliższej przyszłości.

Obejrzyj: Panel CoinGeek w Nowym Jorku, Bitcoin i Blockchain – czy prawdziwa wartość może pochodzić z rzeczywistej użyteczności?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Nigeria’s eNaira mobile app sees 500,000 downloads weeks after launch – CoinGeek