Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Nowy raport Tether rzuca światło na największych kupujących

Pytanie, kto stoi za popytem na największy stablecoin w branży walut cyfrowych według kapitalizacji rynkowej (USDT), zawsze pozostawało bez odpowiedzi; do teraz.

W tym tygodniu Protos Media opublikował raport szczegółowo opisujący, kto kupuje USDT. Wskazując, że Tether wzrósł z kapitalizacji rynkowej 1 miliarda dolarów w 2017 r. do ponad 70 miliardów dolarów w momencie pisania tego tekstu, raport Protos zakończył wielomiesięczne dochodzenie i wskazał, gdzie i do kogo trafia ponad 70% wszystkich USDT. Bardzo szczegółowy raport śledził ruchy USDT w ośmiu blockchainach, w tym Ethereum, Omni, Liquid, Tron, Simple Ledger Protocol, EOS, Solana i Algorand.

Co ujawnia raport i co to oznacza dla branży walut cyfrowych? Przyjrzyjmy się bliżej.

Kluczowe wnioski z raportu Protos Media Tether

Kluczowe ustalenia raportu Tether można podsumować w następujący sposób:

Tether wyemitował 108,5 mld USDT i otrzymał 32,7 mld USD między 2014 r. a dziś.
Większość z nich została wysłana do animatorów rynku i dostawców płynności, takich jak Cumberland Global i Alameda Research.
89,2% środków trafiło do animatorów rynku, 8,5% do firm handlowych, a 2,3% do indywidualnych traderów.
Analizując dokładnie, kto otrzymał USDT i w jakich ilościach, Protos stwierdził, że:

Alameda Research, pomysł miliardera Sama Bankman-Fried, otrzymał prawie 36,7 miliarda dolarów.
23,7 miliarda dolarów trafiło do animatora rynku Cumberland Global. Ta firma zapewnia płynność różnym giełdom.
Co najmniej 4,5 miliarda dolarów trafiło do iFinex, spółki macierzystej zarówno Tether, jak i giełdy aktywów cyfrowych Bitfinex.
2,6 miliarda dolarów trafiło do Nexo, głównego gracza w zdecentralizowanym ekosystemie finansowym.
Ponad 1,5 miliarda dolarów trafiło do firmy Heka, animatora rynku prowadzonego przez kilku naukowców wymienionych w niedawno wydanych Paradise Papers.
Co najmniej 1,1 miliarda dolarów trafiło do Jump Crypto, firmy odpowiedzialnej za popularny DEX o nazwie Serum, który działa na Solanie.
Three Arrows Capital otrzymało co najmniej 674 miliony dolarów. Jest to firma handlowa prowadzona przez popularnych handlowców walut cyfrowych Su Zhu i Kyle Davies.
Około 908 milionów dolarów trafiło do Delchain, firmy należącej do głównego partnera bankowego Tether, Deltec Bank and Trust.
881 milionów dolarów trafiło do Blockchain Access, firmy stojącej za Blockchain.com.
Kolejne 200 milionów dolarów trafiło do RenRenBit, singapurskiej firmy obsługującej chińskie giełdy.
Shillong’s Web, firma, która wydaje się obsługiwać Tether dla różnych biur transakcyjnych, ale nie mogła zostać zlokalizowana pod podanym adresem przez reporterów Protos Media, otrzymała 595 milionów dolarów w Tether.
Christopher Harborne, lepiej znany jako bankroller Brexit, otrzymał w 2019 roku ponad 70 milionów USDT pod swoim tajskim nazwiskiem.
50 milionów dolarów zostało wysłane do Justina Suna, niesławnego promotora Tron, bezpośrednio na jego konto Binance.
Ostrzeżenie: prawie cała branża walut cyfrowych jest zależna od Tether

Podczas gdy liczby ujawnione w raporcie Protosów stanowią fascynującą lekturę, choć nie sugerują niczego nielegalnego, inteligentni czytelnicy dojdą do zaskakującego wniosku; prawie cała branża walut cyfrowych jest wspierana przez stablecoin, którego emitent nigdy nie udowodnił, że jest w pełni wspierany, odmawia poddania się audytowi przez legalną firmę księgową, został przyłapany na kłamstwie na temat ogromnych strat, za które został następnie zbanowany w stanie Nowy Jork , a to nie ujawni, jakie papiery komercyjne mają rzekomo wspierać USDT.

Nie tylko to, ale ogromne ilości Tethera zostały wydane bezpośrednio stronom, które czerpią korzyści z astronomicznego wzrostu cen niektórych walut cyfrowych. Na przykład Alameda Research uczestniczyła w sprzedaży tokenów Solana o wartości 314 milionów dolarów i od tego czasu otrzymała 36,7 miliarda dolarów w Tether, ponieważ Solana awansowała z nieznanego tokena do pierwszej piątki cyfrowej waluty. To powinno przynajmniej rodzić pytania.

Handlowcy walut cyfrowych powinni również zastanowić się, co stanie się z cenami walut cyfrowych, jeśli Tether okaże się jednym z największych oszustw na świecie? Niektórzy komentatorzy próbują obrócić to potencjalne odkrycie jako pozytywne dla cen walut cyfrowych, ponieważ inwestorzy sprzedawaliby swoje USDT za inne monety, ale kto byłby skłonny zaakceptować je po drugiej stronie handlu? W rzeczywistości płynność na wszystkich głównych giełdach wyparowałaby w ciągu kilku minut.

Oczywiście, chociaż wcześniej udowodniono, że Tether kłamał, może się okazać, że istnieją całkowicie uzasadnione powody, dla których zbliża się płaszcz i sztylet oraz ukrywa się w cieniu. Do tego czasu handlowcy walutami cyfrowymi powinni zachować ostrożność przy trzymaniu jakichkolwiek środków w Tether i powinni rozważyć użycie alternatywnych par handlowych. Jak pokazuje raport Protos’ Tether, kilku dużych graczy kontroluje zdecydowaną większość USDT w obiegu i nie tylko byłoby niezwykle trudno przehandlować ich, biorąc pod uwagę ich praktycznie nieograniczony bankroll, ale jeśli Tether się nie powiedzie, niektóre największe firmy w branży mogą zniknąć z dnia na dzień.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : New Tether report sheds light on biggest buyers – CoinGeek