Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Kleiman vs Wright Dzień 11 podsumowanie: Czy Ira Kleiman usunął portfele Bitcoin Dave’a Kleimana?

Dzień 11 procesu Kleiman v Wright na Florydzie rozpoczął się tam, gdzie zakończył się dzień 10, a ekspert ds. blockchain Kevin Madura uczył sąd, jak działa Bitcoin, wyjaśniając transakcje na blockchain, kopanie, teorię gier, statystyki, matematykę, klucze prywatne, multi- sig i więcej.

Obrona miała jednak trudności z przedstawieniem swoich argumentów na podstawie zeznań Madury. Dzieje się tak dlatego, że prawnicy powoda nieustannie sprzeciwiali się argumentom wysuwanym przez adwokata Zalmana Kassa, a sędzia popierał prawie każdy sprzeciw; tak bardzo, że wydawało się, że Kass zakończył badanie Madury wcześniej, niż oczekiwano.

W swoim przesłuchaniu powodowie próbowali podkreślić fakt, że Madura został zatrzymany przez obronę w stawce godzinowej do wykonania pracy związanej z tym procesem. Co ważniejsze, powodowie próbowali nakłonić Madurę do podważenia oświadczenia, które wcześniej złożył, że Dave Kleiman nie jest w stanie kodować. Powodowie argumentowali, że nie trzeba być klasycznie przeszkolonym w zakresie informatyki i że nie trzeba brać udziału w zajęciach z programowania komputerowego, aby nauczyć się kodować. Próbowali poprzeć ten argument, podając statystyki dotyczące tego, ilu programistów jest „samoukami”, w tym do pewnego stopnia sam Madura.

„Czy to możliwe, że Dave Kleiman mógłby nauczyć się C++?” – zapytał prawnik powoda Vel freedman.

– Tak – odpowiedział Madura.

Freedman próbował zasugerować, że chociaż Dave nie był klasycznie wyszkolony w kodowaniu, mógł być samoukiem i zdobyć umiejętność wystarczającej znajomości C++, aby przyczynić się do powstania kodu Bitcoin.

Po szybkim przekierowaniu ze strony Kass, obrońca Michael Fernandez przedstawił kolejnego świadka obrony — Nicholasa Chambersa.

Bitcoin Dave’a może zniknąć

Nicholas Chambers jest inżynierem komputerowym i informatykiem specjalizującym się w kryminalistyce. Jego zeznanie dotyczyło dysków twardych i pendrive’ów Dave’a Kleimana, ponownego formatowania dysków oraz zdolności do identyfikowania i odzyskiwania danych.

Chambers przejrzał pięć dysków twardych komputera Dave’a Kleimana i dziewięć jego pendrive’ów, szukając jakiejkolwiek aktywności, która wskazywałaby, że zawartość dysków została naruszona.

Chambers powiedział, że odkrył, że kiedyś były zaszyfrowane pliki na pierwszych trzech dyskach o nazwie „Nie usuwaj”, znalazł również zaszyfrowane pliki na ostatnich trzech dyskach.

Według eksperta od informatyki śledczej, cztery z 14 dysków zostały sformatowane po śmierci Dave’a Kleimana, a 13 z 14 urządzeń zostało nadpisanych. Mając to na uwadze, Chambers podkreślił, że nie ma sposobu, aby określić, jaka była zawartość dysków, zanim Ira nadpisał dyski.

Zeznanie Chambersa sugerowało, że jeśli na dyskach twardych znajdował się jakikolwiek materiał związany z Bitcoinem, to już dawno zniknął, a to dlatego, że Ira Kleiman zdecydował się nadpisać dyski.

Powodowie zdecydowali się na przesłuchanie Chambersa i próbowali podkreślić, że jedyną osobą, która powiedziała, że ​​na dyskach twardych Dave’a jest coś wartościowego – na przykład duża ilość BTC – był dr Wright.

Była żona doktora Wrighta

Następnie w rozprawie sądowej było zeznanie wideo byłej żony doktora Wrighta, Lynn Wright. Obrona zadała Lynn pytania o to, czy kiedykolwiek słyszała, jak dr Wright i Dave Kleiman rozmawiali ze sobą o Bitcoinie, na co odpowiedziała „nie”, sugerując, że nie ma partnerstwa między dr Wrightem i Davem Kleimanem, jeśli chodzi o Bitcoin- pokrewne sprawy.

Kiedy powodowie przesłuchali Lynn Wright, zadali Lynnowi kilka pytań dotyczących W&K i posiadanych przez nią aktywów. Zgodnie z wcześniejszymi zeznaniami i dowodami przedstawionymi w sądzie, Lynn Wright jest większościowym udziałowcem W&K Info Defense Research, LLC; jednak wydawała się nie mieć pojęcia, jeśli chodzi o wiele spraw w W&K, o których można się spodziewać, że większościowy udziałowiec będzie świadomy.

Zapytana, czy wie, że dr Wright wniosła roszczenia prawne przeciwko W&K w ostatnich latach, Lynn Wright odpowiedziała: „Nie”. Wydawała się również autentycznie zaskoczona, gdy zobaczyła dowody w korespondencji e-mail, w które zaangażowany był jej adres e-mail.

Nagranie z zeznaniami Lynn Wright zakończyło się po tym, jak powiedziała, że ​​w pewnym momencie Craig poprosił ją o zbadanie, w jaki sposób australijski urząd podatkowy (ATO) może opodatkować Bitcoin.

Uczłowieczenie dr Wright

Następnie odtworzono zeznanie wideo wujka doktora Wrighta, Dona Lynama. Lynam służył przez 30 lat w Królewskich Australijskich Siłach Powietrznych i ma duże doświadczenie, jeśli chodzi o IT, zarządzanie, technologię i inżynierię. Kilka kluczowych punktów zeznań Lynama dotyczyło tego, że dr Wright jest bardzo bystry, ale nie jest znany ze swoich „umiejętności ludzkich”. Lynam dużo mówił o wychowaniu Craiga, historii kariery i zamiłowaniu do pisania prac – zeznanie to uczłowieczyło doktora Wrighta, ale posłużyło również jako mocny dowód na to, że Bitcoin był pomysłem doktora Wrighta i że doktor Wright podzielił wiele z jego wczesnych przed- Dokumenty z 2008 roku związane z Bitcoin z Lynam.

Lynam mówił o systemie tokenów, który dr Wright stworzył dla kasyna online o nazwie Lasseters i wyjaśnił, w jaki sposób ten system tokenów jest prekursorem Bitcoina. Lynam mówił również o tym, jak Craig kazał mu uruchomić węzeł BTC i że Craig pokazał mu bardzo wczesną i szorstką wersję białej księgi Bitcoina w 2007 lub w połowie 2008 roku.

Ostatecznie, biorąc pod uwagę to, co dr Wright podzielił się z Lynamem w latach, gdy Bitcoin zaczął funkcjonować, Lynam powiedział, że nie ma powodu, by nie wierzyć, że dr Wright był jedynym autorem białej księgi Bitcoin.

Powodowie postanowili przesłuchać Lynama, ale nie wyciągnęli z niego niczego istotnego. Powodowie próbowali argumentować, że Lynam został poproszony o ładną rozmowę o dr Wright, ponieważ dr Wright jest jego siostrzeńcem, na co Lynam odpowiedział:

„Zgodziłem się to zrobić [zeznanie], ponieważ wierzę w Craiga i moją wiedzę z tamtych czasów… Mogę odpowiedzieć na wszystkie pytania z absolutną uczciwością”.

Dni śmierci Dave’a Kleimana

Obrona wezwała również na stanowisko dr Stewarta MacIntyre’a. MacIntyre jest praktykującym lekarzem, który specjalizuje się w chorobach zakaźnych, pracował w wielu szpitalach VA i przejrzał dokumentację medyczną Dave’a Kleimana, która według niego ma od 10 000 do 11 000 stron.

Według dowodów przedstawionych w sądzie, Dave Kleiman spędził w szpitalu dwa lata, pięć miesięcy i dwa dni podczas swojej ostatniej hospitalizacji. Chociaż jego zeznania dopiero się rozpoczęły, MacIntyre podkreślał, że Dave Kleiman był w szpitalu przez większość czasu i że Dave został uznany za ciężko chorego, co wymagało intensywnej opieki z powodu wypadku samochodowego, w wyniku którego został sparaliżowany. nogi w dół. Lekarz zauważył również, że wydawało się, że Dave Kleiman nigdy tak naprawdę nie może być poza szpitalem dłużej niż jeden dzień, ponieważ potrzebuje środków, które szpital był w stanie mu zapewnić. Mogłoby to sugerować, że Dave nie był w stanie pomóc doktorowi Wrightowi w jakiejkolwiek znaczącej roli, ponieważ nie mógł przebywać przez dłuższy czas bez profesjonalnej opieki medycznej.

Wniosek

Dzisiejszy dzień był pełen wrażeń w sądzie, podczas którego widzieliśmy wiele różnych twarzy na trybunach, a także na nagraniu wideo. Świadkowie obrony postawili wiatr w żagle obrony – zwłaszcza Don Lynam, który ma bardzo mocne argumenty, które zarówno uczłowieczyły dr. Bitcoin startuje z ziemi.

Powodom udało się skutecznie udaremnić obronę przed wyłudzeniem wartości od Kevina Madury, chociaż nie zdobyli podstawy poza tą instancją.

Czwartkowa sesja sądowa będzie kontynuowana z dr MacIntyre na stoisku.

CoinGeek przedstawia Kurta Wuckerta Jr. w relacji podsumowującej, która będzie transmitowana na żywo codziennie o 18:30. EST na naszym kanale YouTube.

Obejrzyj nasz raport specjalny z dnia 11 z procesu Kleiman v Wright tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Kleiman v Wright Day 11 recap: Did Ira Kleiman delete Dave Kleiman’s Bitcoin wallets? – CoinGeek