Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Bitwa SEC vs Terraform Labs nabiera tempa dzięki nowym nakazom sądowym egzekwującym wezwania

Walka prawna między amerykańskim regulatorem papierów wartościowych a startupem blockchain nagrzewa się, a ten pierwszy otrzymuje teraz nakazy sądowe, aby domagać się wezwania dochodzeniowego. Regulator oskarża Terraform Labs o łamanie przepisów dotyczących papierów wartościowych i nieprzestrzeganie wcześniej wydanego wezwania.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) po raz pierwszy rozpoczęła walkę z Terraformem dwa miesiące temu. Regulator poszedł za startupem, który rzekomo pozwalał swoim użytkownikom na obrót papierami wartościowymi bez wymaganej licencji.

Terraform jest start-upem stojącym za LUNA, cyfrową walutą, która z ceną 45 USD jest obecnie 13. co do wielkości z kapitalizacją rynkową 19,5 miliarda USD. Jego protokół Mirror Protocol pozwala użytkownikom tworzyć i handlować aktywami cyfrowymi (mAssets), które śledzą cenę rzeczywistych aktywów, takich jak akcje.

We wrześniu urzędnicy SEC udali się na konferencję Messari Mainnet w Nowym Jorku, gdzie wezwali dyrektora generalnego Terraform Labs Do Kwona.

Kwon, który jest mieszkańcem Korei Południowej, wkrótce potem wniósł pozew przeciwko SEC, oskarżając strażnika o niewłaściwe doręczenie wezwania i naruszenie jego prawa do rzetelnego procesu. Twierdził ponadto, że SEC naruszyła własne zasady, zatrudniając zewnętrzną prywatną firmę zajmującą się obsługą procesową, która dostarczyła mu wezwanie do sądu. Kwon powiedział, że agencja zdecydowała się również dostarczyć wezwanie do sądu na publicznym wydarzeniu, aby go zastraszyć i zawstydzić.

SEC odpowiada własnym działaniem prawnym. Zgodnie z komunikatem prasowym, regulator otrzymał nakaz z Południowego Okręgu Nowego Jorku nakazujący Terraform Labs zastosowanie się do wezwań śledczych dotyczących dokumentów i zeznań.

SEC dalej argumentuje, że „pomimo licznych prób negocjacji z prawnikiem, Terraform Labs i Kwon odmówiły przedstawienia jakichkolwiek dokumentów, a Kwon nie wywiązał się z obowiązku składania zeznań”.

Podczas gdy organ nadzorczy kontynuuje swoją akcję przeciwko Terraformowi, jasno dał do zrozumienia, że ​​jest to tylko dochodzenie w celu ustalenia faktów i że jeszcze nie doszedł do wniosku, że ani startup, ani jego założyciel naruszyli jakiekolwiek federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Obejrzyj: Komisarz SEC Hester Peirce o sprawach dotyczących polityki Blockchain Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC battle vs Terraform Labs heats up with new court order enforcing subpoenas – CoinGeek