Trzeci Dzień Niepodległości Bitcoina nadchodzi w kluczowym momencie dla wizji Satoshiego

15 listopada to Dzień Niepodległości Bitcoina, oznaczający datę w 2019 roku, w której deweloperzy BSV narysowali linię na piasku i ogłosili, że nie będzie dalszej ingerencji w podstawowe zasady Bitcoina. W ciągu trzech lat od tego czasu BSV przywróciło te zasady, jak pierwotnie zdefiniował Satoshi Nakamoto, i udowodniło, że Bitcoin ma możliwości znacznie wykraczające poza proste płatności – będąc jednocześnie w stanie skalować w łańcuchu i bez ograniczeń.

Dokonał tego pod przewodnictwem samego Satoshiego Nakamoto. Twórca Bitcoina, dr Craig S. Wright, został zdemaskowany, ponieważ został zdemaskowany jako Satoshi w 2015 roku i od tego czasu mierzył się z niezliczonymi wyzwaniami i atakami, aby udowodnić swoją tożsamość. Ta bitwa może wkrótce osiągnąć punkt kulminacyjny w tym miesiącu, ponieważ ostateczny proces Kleiman vs. Wright ma odsłonić więcej dowodów na kluczową rolę dr Wrighta w historii Bitcoina.

To nie są „urodziny” jako takie. BSV istnieje jako Bitcoin od czasu, gdy Satoshi Nakamoto stworzył pierwszy blok w styczniu 2009 r. i udostępnił oprogramowanie protokołu Bitcoin na SourceForge, aby każdy mógł rozpocząć wydobycie. Historia transakcji BSV sięga aż do tej daty i jest to jedyny blockchain noszący nazwę „Bitcoin”, który nadal jest zgodny z pierwotnymi zasadami.

Dlaczego skalowanie Bitcoina w sieci było ważne?

Skalowalność Bitcoina była przedmiotem debaty od momentu, w którym Satoshi Nakamoto ogłosił swój wynalazek (na kilka miesięcy przed pojawieniem się pierwszych monet Bitcoin). Niektórzy twierdzili, że może on skalować się bezpośrednio na blockchainie, stopniowo zwiększając jego wydajność w miarę postępu samej technologii. Inni twierdzili, że jest to niemożliwe, twierdząc, że pojemność powinna być ograniczona, a blockchain używany tylko jako „warstwa rozliczeniowa” dla aktywności w innych sieciach.

Sam Satoshi opowiadał się za skalowaniem w łańcuchu. Rzeczywiście, jest to jedyny sposób, w jaki zachęty ekonomiczne Bitcoin mogą nadal działać, zabezpieczając dane wszystkich przy jednoczesnym utrzymaniu sieci wystarczająco szybkiej i taniej, aby wszyscy mogli z niej korzystać.

Niepodległość przyszła po kilku bitwach i kosztem, jak to często bywa. Kiedy BTC oddzieliło się od oryginalnego protokołu Bitcoin w sierpniu 2017 r., formalnie oddzielając „duże blokery” skalujące w łańcuchu i „małych blokerów”, którzy powiedzieli, że transakcje blockchain powinny być ograniczone, ekskluzywne i drogie.

Zaangażowali się w kontrowersyjną „wojnę haszową”, aby ustalić, kto miał największe poparcie pod względem mocy obliczeniowej. W ten sposób powstały BTC i BCH, które istnieją do dziś. Jednak to nie był koniec – w listopadzie 2018 r. grupa programistów BCH sprzeciwiła się jeszcze większej liczbie odchyleń od pierwotnych zasad Satoshiego. Do tej grupy należał dr Wright/Satoshi i jego zwolennicy. Po kolejnej wojnie haszowej sieć ponownie się podzieliła i BCH się rozwidlał, przy czym Bitcoin przyjął czwartego (poprzednie tickery to XBT, BTC, BCH) i stały symbol giełdowy BSV.

BSV usunęło zmiany wprowadzone w Bitcoin po zniknięciu Satoshi z projektu, zmiany, które złamały ekonomię Bitcoina i uczyniły sieć mniej bezpieczną. Przywrócił w pełni oryginalny protokół Bitcoin na początku 2020 roku, w szczególności poprzez usunięcie „tymczasowych” limitów rozmiaru bloków BTC.

Od tego czasu BSV nadal udowadnia, że ​​argument „dużego bloku” jest poprawny. Bitcoin może skalować się na blockchainie. Może pozostać bezpieczny, a jednocześnie zapewniać szybkie i tanie transakcje o dowolnym wolumenie. Udowodniono, że Bitcoin to funkcjonalna sieć płatności i wiele więcej, z możliwością obsługi złożonych kontraktów i tokenizowanych aktywów, przechowywania danych ze znacznikami czasu w ilościach, które rywalizują z istniejącym Internetem i nagradzania jego procesorów („górników”) bez konieczności sztucznego pompowania zasobów cyfrowych Ceny aktywów.

Robi to wszystko, utrzymując opłaty na poziomie ułamka centa za transakcję, niezależnie od tego, czy użytkownik jest globalnym przedsiębiorstwem przetwarzającym tysiące transakcji dziennie, czy osobą dokonującą pojedynczej płatności. W niektóre dni BSV przetwarza więcej danych niż wszystkie inne łańcuchy bloków razem wzięte — i to wszystko w łańcuchu.

„SV” w BSV oznacza „Satoshi Vision”, a BSV pokazało, dlaczego utrzymanie wizji Satoshi jest ważne. Pomimo tego, co niektórzy twierdzili, Satoshi Nakamoto i jego plan dotyczący Bitcoina pozostają ważne, ponieważ wykraczają daleko poza to, co większość zrozumiała. Ponieważ tożsamość Satoshi jest obecnie podstawą wielomiliardowego procesu sądowego, Dzień Niepodległości Bitcoin jest być może w tym roku ważniejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Third Bitcoin Independence Day comes at a crucial time for Satoshi’s Vision – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO