Technologia Blockchain będzie się rozwijać jak Internet: Scott Stornetta rozmawia z CoinGeek Backstage

Jeden z najczęściej omawianych paneli w CoinGeek New York obejmuje pionierów blockchain Scotta Stornetty, Stuarta Habera i Iana Grigga, którzy dołączyli do dr. Craiga Wrighta w dyskusji na temat „Blockchain: przyszłość technologii opartej na osiągnięciach przeszłości”.

Stornetta rozmawiał z CoinGeek Backstage na marginesie wydarzenia, gdzie powiedział Patrickowi Thompsonowi, że to, co sprowadziło go w tę przestrzeń, było wtedy, gdy czuł się „bardzo głęboko zaniepokojony” tym, jak tworzyć niezmienne cyfrowe zapisy. Zastanawiał się, jak ludzie byliby w stanie ufać sobie nawzajem w przypadku braku niezmiennych zapisów cyfrowych.

Stornetta powiedział jednak, że nie przewidział eksplozji kreatywności, która ma miejsce dzisiaj. „Inni ludzie wzięli mały kawałek tego, co zrobiliśmy i co zrobili inni, i zbudowali te ogromne rzeczy. Poza tym jest to dobre tworzenie wartości”.

Praca Stornetty i Habera była trzykrotnie cytowana jako odniesienie w białej księdze Bitcoin z 2008 roku. Zapytany, czy był zaskoczony, widząc jego artykuły cytowane dekady po ich napisaniu, Stornetta odpowiedział: „Mam nadzieję, że ludzie nie odbiorą tego w niewłaściwy sposób, ale moje ego było w rzeczywistości wystarczająco duże, wiedząc, że to wystartuje”. Odnosząc się do wyrażenia „15 minut sławy ludzi”, wyjaśnił, że był wtedy dość niewielki rozgłos i aktywność, ale nie zyskał on na znaczeniu finansowym.

„Częściowo dlatego, że nie wiem, jak prowadzić rzeczywistą działalność komercyjną. Dlatego muszę przyznać geniuszowi umysłów, które podążały za nami i widziały różne sposoby wykorzystania tego podstawowego elementu budulcowego do budowania innych interesujących rzeczy. Przekazaliśmy pałeczkę nowoczesnym pionierom i teraz jestem częścią firm venture capital, które inwestują w te genialne firmy” – powiedział Stornetta.

Jak wyobraża sobie tę technologię za pięć lat? Stornetta jest zdania, że ​​nie da się tego powstrzymać. „Zmieni to, jak ustrukturyzujemy świat. Wiesz, że coś jest naprawdę udane, gdy jest to tak oczywiste, że staje się częścią infrastruktury i nikt tak naprawdę nic o tym nie wie. Na przykład w Internecie nikt nie mówi o protokole TCP IP, mimo że leży u podstaw całego Internetu. Podobnie, przyszłość technologii blockchain będzie bardzo duża”.

Stornetta zakończył wywiad stwierdzeniem, że jest to „świat peer-to-peer” i zachęcił wszystkich do wniesienia wkładu w budowanie dobrej przyszłości.

Oglądaj CoinGeek New York 2021 Dzień 1 tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Blockchain technology will boom like Internet: Scott Stornetta talks to CoinGeek Backstage – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO