Chińska policja przejęła 62 mln USD w ETH i FIL od oszustów wydobywczych Filecoin

Policja w Chinach wyeliminowała oszustwo Filecoin i przejęła waluty cyfrowe o wartości 62 milionów dolarów. Według lokalnych raportów władze aresztowały 31 domniemanych oszustów i zajęły Ether, Filecoin i lokalny token Teda w operacji, która objęła kilka miast, w tym Szanghaj i Shenzhen.

Chińskie władze potwierdziły, że Fengxian County Bureau aresztowało 31 członków IPFSUnion Star Alliance. Sojusz z siedzibą w Szanghaju jest wiodącym graczem w dziedzinie blockchain w Chinach, a Alibaba, Microsoft i Huawei są jednymi z jego głównych członków. W kwietniu ogłosił, że przeznacza 1,3 miliarda dolarów na budowę największego na świecie obiektu wydobywczego Filecoin.

W komunikacie prasowym władze potwierdziły, że skonfiskowały od oszustów 400 milionów juanów (62 miliony dolarów) w monetach ETH, FIL i Teda. Rozprawili się z oszustwem w wielu dużych miastach, w tym w Szanghaju, Shenzhen, Wuhan i Xuzhou. Policja powiedziała, że ​​oszuści brali udział w jakimś wielopoziomowym oszustwie marketingowym, ale szczegóły wciąż są skąpe.

IPFSUnion zaprzeczył, jakoby jego pracownicy byli zamieszani w oszustwo. Według chińskiego dziennikarza zajmującego się walutami cyfrowymi, Wu Blockchain, powodem, dla którego pracownicy IPFSUnion zostali uwikłani w oszustwo, jest to, że „podejrzany wykorzystał podejrzane nielegalne fundusze do zakupu, a zatem [pracownicy] pomagali w dochodzeniu. Obecnie większość członków wznowiła normalną pracę i wznowi usługi po zakończeniu dochodzenia w sprawie pomocy”.

Władze muszą jeszcze wyjaśnić, czy IPFSUnion jest bezpośrednio zamieszany w oszustwo.

To tylko najnowsza linia oszustw związanych z Filecoinami w Chinach. Od czasu sprzedaży tokenów o wartości 200 milionów dolarów projekt zyskał popularność w Chinach, a oszuści byli pod ręką, aby to wykorzystać. W 2019 roku jednemu oszustowi udało się wyłudzić od chińskich inwestorów 300 milionów dolarów, sprzedając fałszywym górnikom tysiącom.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, BSV Blockchain w Chinach

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Chinese police seize $62M in ETH and FIL from Filecoin mining scammers – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO