Dlaczego tradycyjne finanse lubią Bitcoin SV

Ostatnio dużo rozmawiam z osobami, które pracują w dużych bankach i wywodzą się ze świata tradycyjnych finansów. Wiele z tych osób i instytucji, które reprezentują, aktywnie stara się zdobyć większą wiedzę w zakresie technologii blockchain i waluty cyfrowej. Jak wspomniałem w poprzednim artykule, wielu z nich nie do końca wie, w jaki sposób planuje użyć lub wdrożyć blockchain lub walutę cyfrową; jednak wszyscy są nieugięci, że muszą zrozumieć blockchain i cyfrową walutę.

Niezależnie od tego rośnie zapotrzebowanie na technologię blockchain i walutę cyfrową na arenie bankowej i finansowej. I coś, czego nauczyłem się po drodze, to to, że ci, którzy wywodzą się ze świata tradycyjnych finansów, znacznie łatwiej rozumieją BSV niż na innych monetach i tokenach, które istnieją — ale dlaczego?

Szacowanie wartości

Ci, którzy pracują w tradycyjnych finansach, zwykle mają mierniki wyceny, których używają podczas szacowania wartości firmy. Osoby te są przyzwyczajone do analizowania przedsiębiorstw takich jak Apple, Google i Meta (wcześniej znane jako Facebook). Firmy, w których wiesz, że ludzie codziennie budzą się i idą do pracy, aby rozwijać firmę. Ludzie zajmujący się tradycyjnymi finansami są przyzwyczajeni do patrzenia na bilans firmy, sprawdzania wskaźników cen i zysków oraz innych namacalnych danych podczas szacowania wartości firmy i tego, czy oznacza to obiecującą przyszłość.

Biorąc to pod uwagę, kiedy te osoby wkraczają w świat cyfrowej waluty, często są zdezorientowane – pytają mnie: „Jak szacujemy wartość kryptowaluty lub sieci blockchain? Jakich wskaźników możemy użyć, aby wiedzieć, ile naprawdę warta jest moneta lub token?”

W wielu sieciach blockchain trafiasz na mur, próbując oszacować ich prawdziwą wartość. W niektórych sieciach nie ma nawet programistów aktywnie pracujących nad ulepszeniem protokołu, a od dnia jej uruchomienia nie poczyniono żadnych postępów technologicznych w sieci. Jeśli masz do czynienia z grupą pochodzącą ze świata, w którym potrzebują namacalnych danych — zwłaszcza danych wskazujących na wzrost i poprawę — zanim będą mogli inwestować, łatwo zrozumieć, dlaczego nie rozumieją większości walut cyfrowych, ponieważ większość sieci blockchain nie nie mają żadnych namacalnych danych.

Dowiaduję się, że łatwiej im zrozumieć i ocenić Bitcoin SV.

Dlaczego Bitcoin SV jest inny

BSV to jedna z niewielu sieci blockchain z prawdziwą użytecznością. Na Bitcoin SV istnieje wiele osób i przedsiębiorstw budujących rzeczywiste rozwiązania w sieci. Na Bitcoin SV możesz policzyć liczbę firm budujących łańcuch, zobaczyć, ile transakcji dziennie umieszczają w łańcuchu, obliczyć, ile transakcji prawdopodobnie wprowadzą w łańcuch w przyszłości i zobaczyć średni koszt związane z umieszczaniem tych danych w łańcuchu i ich przesyłaniem. Innymi słowy, BSV ma wskaźniki, które mogą wykorzystać ci, którzy pochodzą ze świata tradycyjnych finansów, aby oszacować przyszłą wartość sieci BSV, a także firm w ekosystemie BSV. I w przeciwieństwie do innych sieci blockchain, BSV ma dopasowanie do rynku: rozwiązania dla przedsiębiorstw, operacje rządowe i rynki wschodzące, takie jak iGaming i e-sport.

Inne wskaźniki, które uważam za cenne, które można odkryć w sieci BSV, to liczba DAU (dziennie aktywnych użytkowników) różnych aplikacji i usług, średnia kwota, jaką konsumenci wydają na te aplikacje i usługi miesięcznie, ile hash rate jest wskazywany na sieci, w której znajduje się większość górników obsługujących sieć, jaki jest ich średni miesięczny koszt energii elektrycznej i ile monet/tokenów muszą sprzedać miesięcznie, aby zachować rentowność lub przynajmniej zapłacić rachunki.

Mówiąc ich językiem

Ci ze świata tradycyjnych finansów łatwo rozumieją Bitcoin SV, ponieważ blockchain BSV mówi ich językiem: istnieją podstawy, użyteczność, wzrost i inne wskaźniki oceny.

Większość sieci blockchain i walut cyfrowych nie ma nic do pokazania w odniesieniu do tych wskaźników – i dlatego wiele osób ze świata tradycyjnych finansów twierdzi, że branża blockchain i aktywów cyfrowych to tylko bańka. Większość monet i tokenów na rynku nie jest wyceniana / nie handluje na żadnym poziomie, który koreluje z podstawami, które można wydobyć z ich sieci.

Niektórzy twierdzą, że to się skończy i rynek w końcu powróci do handlu na fundamentach, ale pamiętaj, że bańki mogą trwać kilka lat. Bańka internetowa trwała w sumie około sześć lat.

Nikt nie wie, czy lub kiedy rynek się zbliży i wróci do handlu na podstawach, ale kiedy tak się stanie, prawie wszystkie monety i tokeny, które widzimy na rynku, ulegną awarii, podczas gdy kilka sieci blockchain pozostanie. Na szczęście Bitcoin SV jest w stanie przetrwać burzę i dobrze sobie radzić, gdy świat po raz kolejny dba o podstawy.

Obejrzyj: CoinGeek New York, Future of Digital Asset Trading & Financial Services

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Why traditional finance likes Bitcoin SV – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO