DoJ, SEC, CFTC przedstawiają strategie ograniczania przestępczości związanej z walutami cyfrowymi

Najlepsi prawnicy rządowi z wiodących agencji regulacyjnych przedstawili swoje plany ograniczenia przestępczości związanej z walutami cyfrowymi. Na niedawnym wydarzeniu branżowym wymienili kierowanie strażników, takich jak firmy audytorskie i prawnicy, jako jedną z ich najlepszych strategii.

Urzędnicy z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Departamentu Sprawiedliwości (DoJ) i Komisji ds. Handlu Kontraktami Terminowymi Towarowymi (CFTC) byli obecni w dorocznym Instytucie Przestępczości Białych Kołnierzyków Amerykańskiego Stowarzyszenia Adwokackiego w Miami. Według raportu Law360, ograniczenie przestępczości związanej z cyfrowymi walutami było wysoko na liście tematów, o których mówili urzędnicy. Każda agencja przedstawiła, co robi w tym zakresie, dotychczasowe osiągnięcia i co ma w zanadrzu na przyszłość.

Dla DoJ ściganie osób zamieszanych w przestępstwa w białych kołnierzykach było priorytetem, powiedział uczestnikom wysoki rangą urzędnik Nicholas McQuaid. Departamenty zamierzają również rozszerzyć wykorzystanie sond opartych na danych w sprawach dotyczących walut cyfrowych.

Ponadto Departament Sprawiedliwości nawiązał współpracę z FBI, tworząc w ramach FBI wyspecjalizowaną grupę, która ma pomóc w dochodzeniach departamentu dotyczących walut cyfrowych.

CFTC zintensyfikowało swoją grę w ściganiu przestępców związanych z cyfrową walutą, po dyrektora ds. egzekwowania Vincent McGonagle powiedział uczestnikom. „W przestrzeni aktywów cyfrowych wnieśliśmy kilka pozwów przeciwko podmiotom, które oferują aktywa cyfrowe, Bitcoin lub inne na zasadzie marży lub finansów” – skomentował.

Dyrektor uważa jednak, że jest jeszcze wiele do zrobienia, zwłaszcza w rozwijającym się sektorze finansów zdecentralizowanych (DeFi).

SEC był reprezentowany przez dyrektora wykonawczego Gurbira Grewala. Był nieugięty, że agencja będzie nadal zwalczać tych, którzy pod przykrywką Bitcoina łamią prawo. Nacisk zostanie położony na strażników, którzy według Grewala odegrali kluczową rolę w ułatwianiu przestępczości związanej z walutami cyfrowymi.

„… przyjrzymy się uważnie strażnikom, takim jak audytorzy i firmy audytorskie, prawnicy i ubezpieczyciele” – stwierdził.

Obejrzyj: Kongresman USA Bill Foster o sprawach dotyczących polityki Blockchain Stowarzyszenia Bitcoin

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : DoJ, SEC, CFTC outline strategies to curb digital currency crime – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO