Najnowsze funkcje bezpieczeństwa BSV Node umożliwiają lepszą reakcję na oszustwa: Steve Shadders

Steve Shadders usiadł z Connorem Murrayem z Murray Distributed Technologies i omówił swoje pochodzenie i podróż do BSV, najnowszego wydania oprogramowania węzła BSV (wersja 1.0.9), prób ataku typu block reorg, które miały miejsce latem 2021 r. wydobycie nagrody w ogóle.

Jak BSV znalazło Stevea

Shadder nie jest nowy w górnictwie, a jego wcześniejsze doświadczenia w pracy nad oprogramowaniem do puli i bibliotekami blockchain przygotowały go do stania na czele zespołu ds. infrastruktury Bitcoin SV.

„Wcześniej pisałem oprogramowanie do puli i wiele wniosłem do Bitcoina. W jakiś sposób natknąłem się na Craiga w Internecie i dowiedział się nieco więcej o mojej historii. Mieszkałem wtedy w Australii i pracowałem dla nChain i nie minęło dużo czasu, zanim spotkałem niektórych ludzi z nChain podczas podróży służbowej do Japonii. Niedługo potem zaczęła się dyskusja wokół mojej przeprowadzki do Londynu” – powiedział Shadders.

„Nie miałem zamiaru przenosić się tam, aby podjąć pracę, którą robię [teraz], była to inna rola, ale dość szybko znalazłem się w strategii technicznej i roli przywódczej, co z pewnością mnie popchnęło poza moją strefą komfortu. Dopiero około 2-3 miesiące po moim przeprowadzce do Londynu stało się jasne, że zbliża się wojna haszowa [i] mój zestaw umiejętności w naturalny sposób pasował do kierowania formacją zespołu Bitcoin SV – to mniej więcej taka historia [ o tym, jak znalazłem BSV i dotarłem do miejsca, w którym jestem dzisiaj]” – powiedział.

Murray i Shadders omówili najnowsze wydanie od zespołu ds. infrastruktury, oprogramowanie węzła 1.0.9 i dlaczego powstało wiele funkcji w tym najnowszym wydaniu.

Blokuj ataki reorg i oprogramowanie Node 1.0.9

Wiele nowych funkcji dodanych do najnowszej wersji oprogramowania węzła poprawia bezpieczeństwo sieci Bitcoin SV. Shadders powiedział Murrayowi, że implementacje mają na celu złagodzenie skutków ataku na sieć BSV i zmniejszenie prawdopodobieństwa sukcesu atakującego. Prawie wszystkie nowo dodane funkcje są odpowiedzią na próby ataków typu block reorg, które miały miejsce w sieci BSV między czerwcem a sierpniem 2021 r.

„Wydaje mi się, że funkcje podwójnego wydatkowania w nowej wersji są ukierunkowane na ostatnie wydarzenia, które miały miejsce na [Bitcoin] SV z reorgami. Istnieje wiele nieporozumień, że reorgs nie zawierały transakcji podwójnego wydatkowania, podczas gdy rozumiem, że zawierały podwójne wydatki warte miliony dolarów. A moje drugie pytanie, czy to dowód na to, że samolubne wydobycie jest realne? Wszyscy nazywają to samolubnym atakiem górniczym” – zapytał Murray.

Na co Shadders odpowiedział: „Nie nazwałbym tego samolubnym atakiem górniczym, ponieważ celem samolubnego wydobycia jest manipulowanie trudnością i proporcją bloków znalezionych przez różnych górników w celu przewagi samolubnego górnika. Nie sądzę, żeby to się tutaj działo. Inna teoria głosiła, że ​​ataki pochodziły od kogoś, kto próbował stworzyć incydent medialny, aby zaszkodzić reputacji, ale wydaje się, że trzeba na to wydać dużo pieniędzy.

„Koszt ataku to koszt mocy obliczeniowej potrzebnej do wyprodukowania tych bloków, pierwsze kilka razy, gdy atakujący próbował tego, były to krótkie łańcuchy, cztery lub pięć bloków. A to nie jest duży koszt. Ale wtedy atakujący wrócił później i musiał wydobyć znacznie dłuższe łańcuchy, ponieważ wymiany podniosły limity potwierdzeń, więc mówimy o łańcuchach bloków, które były 80+, więc koszt ich mieszania wynosi 100 000 USD lub więcej i wydaje się, że dużo pieniędzy do wydania na awanturę medialną.”

„Kiedy ten długi łańcuch bloków został osierocony, od razu spróbowali ponownie i zawiedli po raz drugi, a potem nie próbowali ponownie; sugeruje mi to, że bardzo poważna strata ekonomiczna, jaką ponieśli, wystarczyła, by zastanowić się nad tym dwa razy. Być może jest to coś, co kiedyś musiało się wydarzyć na Bitcoinie, aby ludzie mogli zobaczyć, jaki jest potencjalny wynik, aby przyszli napastnicy zastanowili się nad tym dwa razy” – wyjaśnił Shadders.

Inne kluczowe spostrzeżenia

Podczas rozmowy Shadders przedstawił kilka spostrzeżeń, które będą pomocne dla każdego zainteresowanego technologią blockchain lub BSV. Wyjaśnił implementacje, które pozwalają węzłom na sprawną i szybką komunikację między sobą, aby osiągnąć ostateczność.

„Bitcoin SV, po prawidłowym skonfigurowaniu, jest siecią małego świata, która może zapewnić ostateczność w bardzo krótkim czasie, w obrębie dwóch przeskoków sieci”.

Shadderowie mówili również o tym, co powinni zrobić użytkownicy końcowi lub programiści, jeśli mają problemy z miękkimi nakładkami, które stosuje wielu górników.

„Wystarczy tylko rozmowa z górnikami, która jest o wiele bardziej skuteczna niż tweet” – powiedział.

Na koniec omówił podejście, jakie osoby fizyczne i przedsiębiorstwa powinny przyjąć, jeśli chodzi o tworzenie rozwiązań na blockchainie BSV.

„Lubię mówić, że Bitcoin został zaprojektowany do rozwiązywania rzeczywistych problemów, a nie nie-problemów i wymyślonych problemów. Naprawdę łatwo jest opisać scenariusz, w którym myślisz, że Bitcoin może nie działać tak, jak byś chciał, ale zawsze musisz zadać sobie pytanie, czy to realistycznie zdarzyłoby się w prawdziwym świecie i jakie byłyby normalne działania łagodzące, gdybyś to robił z gotówką.”

Aby dowiedzieć się więcej o Bitcoin SV Nodes i Bitcoin Network, możesz obejrzeć pełną rozmowę między Shadderami i Murrayem na kanale YouTube Murray Distributed Technologies.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek w Nowym Jorku, aktualizacja techniczna BSV

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Latest BSV Node release’s security features enable better fraud response: Steve Shadders – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO