Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

29 listopada 2021

Liczba miejsc pracy w blockchain w Indiach wzrosła o 37%

Nowe dane pokazują, że w ciągu ostatniego roku liczba ofert pracy związanych z walutami cyfrowymi i technologią blockchain wzrosła. Jak wynika z raportu platformy zatrudnienia Indeed, liczba ofert pracy w powstającej branży wzrosła w sierpniu o 37% rok do roku. Popyt na te miejsca pracy na platformie wzrósł o 76%.

Indie odnotowały napływ inwestorów w branży walut cyfrowych, a giełdy odnotowały boom nowych rejestracji i wolumenu obrotu. Technologia Blockchain również cieszy się dużą popularnością, zarówno ze strony prywatnych przedsiębiorstw, jak i instytucji publicznych. Wraz z tym wzrostem adopcji nastąpiła ekspansja lokalnych firm, a w konsekwencji gwałtowny wzrost popytu na talenty blockchain.

Według raportu Indeed, od sierpnia 2018 r. liczba miejsc pracy w blockchain wzrosła o 138%.

Sashi Kumar, szef sprzedaży w Indeed India, powiedział lokalnemu outletowi Money Control: „W serwisie Indeed liczba ofert pracy w kryptowalutach odnotowała stały wzrost w ciągu ostatnich 18 miesięcy. W sierpniu 2021 r. ogłoszenia o pracę dotyczące kryptowalut odnotowały 37-procentowy wzrost w porównaniu z 13-procentowym wzrostem w sierpniu 2020 r.”

Indie zajmują drugie miejsce pod względem przyjęcia waluty cyfrowej według Chainalysis 2021 Global Crypto Adoption Index, plasując się za światowym liderem w Wietnamie. Kraj zajął również drugie miejsce pod względem otrzymanej wartości w sieci. W 2020 roku kraj nie zdołał nawet włamać się do pierwszej dziesiątki, pokazując gwałtowny wzrost, jaki kraj odnotował w ubiegłym roku.

Kumar dodał: „Chociaż rozwój kryptowalut zapowiada się na ekscytującą nową dziedzinę pracy i oferuje ogromne możliwości zastosowania, sektor wciąż znajduje się na bardzo początkowym etapie. Rosnące zapotrzebowanie na takie miejsca pracy na naszej platformie wskazuje na to, że w przyszłości w sektorze powstanie jeszcze więcej miejsc pracy”.

Wraz z rosnącym globalnym zapotrzebowaniem na talenty w dziedzinie blockchain, wiele zasobów jest obecnie kierowanych na podnoszenie kwalifikacji programistów z umiejętnościami blockchain. Jedną z elitarnych platform do tego celu jest Akademia Bitcoin SV, platforma, która została uruchomiona pod koniec 2020 roku i od tego czasu szybko się rozwija.

Akademia Bitcoin SV jest przeznaczona dla wszystkich, od wykwalifikowanych programistów po początkujących, dzięki trzem dziedzinom nauki – Teorii Bitcoin, Infrastrukturze Bitcoin i Rozwoju Bitcoin.

Jak podsumował CTO nChain i weteran Bitcoina Steve Shadders: „Każdy znajdzie coś dla siebie”.

Kolejnym zasobem, który okazał się dość popularny wśród osób poszukujących pracy w technologii blockchain, jest tablica ogłoszeń Stowarzyszenia Bitcoin. Po uruchomieniu na początku 2021 r. rada publikuje różne oferty pracy w branży blockchain, od możliwości technicznych dla programistów po marketing, treść, operacje, finanse, zarządzanie produktami i wiele innych.

Obejrzyj: panel CoinGeek Zurich, Blockchain as a Service (BaaS): Łatwa infrastruktura dla aplikacji BSV klasy korporacyjnej

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Blockchain jobs shoot up 37% in India: report – CoinGeek