Ostrzeżenie: Tether podtrzymuje toksyczne kryptowaluty

To pochodzi z dzisiejszego FT: „Zamówienie CFTC wykazało, że Tether polegał na nieuregulowanych i podmiotach trzecich w celu przechowywania środków, w tym rezerw. Zarządzenie regulatora wykazało również, że Tether przekazał rezerwy do Bitfinex, w tym wtedy, gdy giełda doświadczała tego, co jej szef urzędnik finansowy opisany jako kryzys płynności.”

W 2018 roku, kiedy limit USDT wynosił mniej niż 3 miliardy dolarów, „rezerwy” Tethera były pożyczkami dla Bittrex – i innych giełd kryptograficznych – z niewielkim (lub tylko nieficjalnym) zabezpieczeniem.

Obecnie mamy limit 69 miliardów USDT, z czego około 50% rezerw to pożyczki dla Binance i innych giełd. Od co najmniej 2020 r. giełdy te nieświadomie działają jako toksyczne place zabaw dla handlarzy rekinami.

Pojawia się szereg pytań: po pierwsze, dlaczego Binance potrzebuje tych pożyczek USDT? Pośrednictwo Binance pobiera od inwestorów detalicznych walutę fiducjarną w zamian za USDT, aby detaliści mogli handlować na giełdach Binance. W rzeczywistości Binance rozrosło się tak szybko, właśnie dlatego, że sprzedawcy detaliczni (małe rybki) przyciągają coraz większe ryby. Duże ryby chcą uniknąć handlu między sobą (to właśnie nazywamy „toksycznym przepływem”), ale na Binance jest mnóstwo małych rybek – i innych giełdach, takich jak Bybit, OKEx i Huobi, ale Binance jest zdecydowanie największy.

Tak więc, przy całym tym fiacie wprowadzanym za pośrednictwem usług maklerskich, usługi powiernicze Binance powinny mieć dużo w rezerwach fiducjarnych, tak? Właściwie nie, czytaj dalej…. Twoja waluta fiducjarna (drogi inwestorze detalicznym) idzie na pokrycie strat poniesionych przez izbę rozliczeniową Binance.

Binance posiada „fundusz ubezpieczeniowy”, który przejmuje likwidowane pozycje. Kiedy nadejdzie zmienność, fundusz handluje na otwartym rynku, aby zamknąć wszystkie zlikwidowane pozycje, które przyjął, oczywiście przy użyciu algorytmu wysokiej częstotliwości. Ale algorytm Binance nie może się równać z algorytmami opracowanymi przez handlarzy rekinami, takich jak Alameda, Cumberland, Jump itp.

Rekiny, takie jak Alameda i Cumberland, mogą używać Binance jako swojego placu zabaw. Nie tylko Binance, większość innych giełd też – może z wyjątkiem FTX, ponieważ jest własnością rekina, a rekiny nie zatruwają własnej ziemi.

Fundusz ubezpieczeniowy giełdy (czasami nazywany funduszem gwarancyjnym) jest zmuszony do zajmowania zlikwidowanych pozycji, które muszą być przedmiotem handlu przeciwko rekinom. Ale przynajmniej jest na ich domowym placu zabaw, choć ten, który został raczej toksyczny przez rekiny. Nic więc dziwnego, że Binance prawdopodobnie wyciągnął własną wtyczkę 19 maja. Prosta logika podpowiada nam, że kiedy zgasły światła na tej szalonej karuzeli Binance, fundusz ubezpieczeniowy natychmiast przestał krwawić.

Rekiny dążą do wymiany placu zabaw i robią na niej „pompę i zrzut” cen o wysokiej częstotliwości, powodując w ten sposób niestabilność. Gdy inwestorzy detaliczni zostaną wyeliminowani przez tę zmienność, fundusz ubezpieczeniowy Binance pozostaje w obliczu rekinów na placu zabaw Binance. Oczywiście, nie tylko Binance – wszystkie te fundusze ubezpieczeniowe/gwarancyjne giełdy mocno straciły – ich algorytmy są bezradne w porównaniu z tymi, których używają rekiny.

Tak więc, gdy rekiny wzniecają zmienność, Binance (i inne giełdy) doświadczają kryzysu płynności. Następnie pojawia się Tether z kolejną pożyczką w USDT – aby utrzymać światła tej toksycznej karuzeli kryptowalut. Ale giełdy nie mają nic podobnego do rezerw fiducjarnych, które powinny mieć jako zabezpieczenie tych pożyczek USDT. Twój cenny depozyt w walucie fiducjarnej u brokera Binance (drogi inwestor detaliczny w kryptowaluty) nie pozostał długo pod nadzorem Binance. Dawno temu zjadły go rekiny.

Myślę, że prawdziwymi winowajcami są handlarze rekinami, chociaż w tym momencie, teraz historia jest jasna, ani Binance, ani Tether nie mają żadnej wymówki, aby pozwolić toksycznej karuzeli kryptowalut dalej się obracać.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : https://www.coalexander.com/amp/warning-tether-props-up-toxic-cryto-carousel?__twitter_impression=trueAuthor: BitcoinSV.pl
CEO