Emily Ratajkowski o CoinGeek Backstage: Jak blockchain i NFT umożliwiają posiadanie własnych obrazów

W wywiadzie dla CoinGeek Backstage modelka i aktorka Emily Ratajkowski powiedziała, że ma nadzieję, że więcej osób – zwłaszcza kobiet – dostrzeże wiele sposobów wykorzystania blockchain i NFT.

Rola Blockchain we własności danych nie jest nowym pomysłem i stale zyskuje na popularności wśród osób, które chcą odzyskać własność własnych danych. Przykładem jest modelka i aktorka Emily Ratajkowski, której non-fungible token (NFT) został sprzedany na aukcji w maju 2021 roku.

NFT było „grafiką koncepcyjną” zatytułowaną „Buying Myself Back: A Model for Redystrybucja”, zawierającą fotografię Ratajkowskiego ze skrzyżowanymi rękami przed innym dziełem sztuki – dziełem artysty Richarda Prince’a, który przywłaszczył sobie jedno z jej mediów społecznościowych posty na jego wystawę. Obraz Ratajkowskiego „odzyskany” został sprzedany za 175 000 dolarów po opłatach.

W wywiadzie dla CoinGeek Backstage Ratajkowski powiedziała, że ​​ma nadzieję, że więcej osób – zwłaszcza kobiet – dostrzeże wiele sposobów wykorzystania blockchain i NFT.

„To po prostu tak interesująca przestrzeń, a moje spojrzenie na nią jest naprawdę konkretne, ale mam nadzieję, że coraz więcej kobiet w szczególności będzie mogło zainteresować się NFT i możliwościami za nimi stojącymi” – powiedziała.

Ratajkowski nie jest jedyną celebrytką, która wskoczyła na modę NFT, ale jej podejście jest skutecznym sposobem na złożenie oświadczenia o własności, jak opisała w eseju z 2020 roku. W gruncie rzeczy przywłaszczyła sobie zawłaszczenie przez artystę jej zdjęcia.

„Mój NFT był bardzo specyficzny. Chodziło bardziej o koncepcję, bardziej o dzieło koncepcyjne niż o rzeczywiste dzieło sztuki, ale naprawdę fajnie było zobaczyć, jak ludzie w jakiś sposób wczuli się w meta-ność tego i rozwinęły się koncepcje własności ”- powiedziała.

„Myślę, że to, co jest tak fajne w blockchain, to, wiesz, internet był dla mnie tak bardzo potrzebny do przejmowania kontroli. Biorąc to pod uwagę, było to również miejsce, w którym straciłem dużo kontroli. To, co kocham w możliwościach NFT i blockchain, to to, że zawsze możesz mieć prawo własności do obrazów lub dzieł sztuki, które są na świecie, które należą do Ciebie.”

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Emily Ratajkowski on CoinGeek Backstage: How blockchain and NFTs enable ownership over one’s images – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO