BSV bije BTC pod względem efektywności energetycznej, mówi MNP w CoinGeek New York

Przy niewielkiej szansie, że nie słyszałeś o MNP, jednej z największych kanadyjskich firm audytorskich, zajmujących się ryzykiem i audytem, prawie na pewno słyszałeś o ich ostatnim raporcie porównującym BSV z BTC, aby zobaczyć, który najlepiej pasuje do wizji przedstawionej w białej księdze Satoshi Nakamoto.

Hassah Qureshi, partner w MNP, oraz Joseph MacCallum, starszy konsultant ds. Enterprise Risk Services w MNP, prezentują jeden z elementów swoich badań w prezentacji zatytułowanej „A Study of Bitcoin & Blockchain Energy Consumption” podczas drugiego dnia konferencji CoinGeek w Nowy Jork.

Temat ten stał się coraz częstszym elementem dyskusji o zasobach cyfrowych w ciągu ostatniego roku, a wielu z nich uświadomiło sobie, że z Bitcoinem wiąże się koszt.

BSV beats BTC on energy efficiency, says MNP at CoinGeek New York

Raport MNP określił ich różne wykorzystanie energii jako kluczowy wyróżnik: całkowite zużycie energii BTC na transakcję wzrasta z trudem, ponieważ rozmiary bloków są ograniczone do 1 MB. W sieci BSV ilość energii zużywanej na transakcję znacznie spada wraz ze wzrostem rozmiarów bloków i przetwarzaniem większej liczby transakcji na blok.

Obaj podsumowali badania, które znalazły się w ich raporcie, które pokazały, jak wielkim przedsięwzięciem był projekt. Wiązało się to z akwizycją ogromnej liczby firm, projektów, dynamiki rynku i wcześniejszych badań. Ale ponieważ prezentacja skupiała się na zużyciu energii, Qureshi zwrócił uwagę na jedną kwestię:

„BSV jest znacznie bardziej energooszczędny”.

Następnie zabrali się za szczegóły techniczne swojego raportu. „Nasze kluczowe kryteria wydajności do porównania to średnie zużycie energii na blok, na transakcje i na zweryfikowany megabajt” – powiedzieli.

BSV beats BTC on energy efficiency, says MNP at CoinGeek New York2

„BTC zużywa znacznie więcej energii niż pozostałe dwa protokoły… mówimy tutaj o rzędach wielkości ogromnych” – ujawnił MacCallum.

BSV beats BTC on energy efficiency, says MNP at CoinGeek New York3

MacCallum powiedział również, że konsumpcja bitcoina wzrasta z czasem pod względem watogodzin na megabajt i transakcji. Jednak patrząc na BSV, jest zupełnie inna historia. W miarę upływu czasu BSV jego konsumpcja ma tendencję spadkową.

„To opowieść o przepustowości io wielkości bloku. BSV dokonuje średnio większej liczby transakcji, dzięki czemu będzie bardziej energooszczędny”. MacCallum dodał, że „BSV jest znacznie bardziej energooszczędny na transakcję. Powodem tego jest nieograniczony limit rozmiaru bloku”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BSV beats BTC on energy efficiency, says MNP at CoinGeek New York – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO