Brazylia chce, aby BTC stał się prawnym środkiem płatniczym, pozwalającym na jego użycie jako zapłaty za towary

Brazylia stara się pójść w ślady Salwadoru i zalegalizować płatności za pośrednictwem BTC, jak ujawniła nowa ustawa w Kongresie tego kraju. Ustawodawca omówi ustawę w najbliższych dniach, a jeśli zostanie uchwalony, pozwoli Brazylijczykom płacić za towary i usługi za pośrednictwem cyfrowej waluty.

Salwador pozostaje jedynym krajem na świecie, który zalegalizował używanie waluty cyfrowej do płatności, a jego prawo dotyczące bitcoinów obowiązuje już od miesiąca. W tym czasie nastąpiła awaria oficjalnego portfela BTC i utrata funduszy niektórych użytkowników. Ankieta przeprowadzona przez lokalną organizację wykazała również, że ponad 90% firm nie zaakceptowało jeszcze płatności BTC i nie patrzy na żaden moment w przyszłości.

Brazylia chce dołączyć do Salwadoru w legalizacji płatności BTC. Ustawa 2303/15, przedstawiona przez posła federalnego Auro Ribeiro w Izbie Reprezentantów, została niedawno zatwierdzona i jest obecnie kierowana do dyskusji na posiedzeniu plenarnym izb.

Na początku tego miesiąca Ribeiro stwierdził, że jeśli rachunek przejdzie, otworzy się nowe możliwości korzystania z walut cyfrowych, w tym jako opcja płatności za „duże przedmioty, takie jak domy i samochody, do jedzenia w restauracjach takich jak McDonald’s”.

Pomimo powiązań z wykorzystaniem BTC do płatności, projekt ustawy nie określa wyraźnie BTC jako prawnego środka płatniczego, tak jak zrobił to Salwador ze swoim prawem Bitcoin i do czego dąży Panama w swoim nowym rachunku.

Ustawa 2303/15 wykracza poza legalizację płatności BTC i ma na celu uregulowanie innych aspektów branży walut cyfrowych, w tym giełd. Ustawa „zmusi dostawców usług wirtualnych aktywów do przestrzegania zasad komunikacji transakcji finansowych, z identyfikacją klientów i prowadzeniem dokumentacji”, mówi tekst w języku portugalskim na stronie internetowej brazylijskiego Kongresu.

Jak donosi CoinGeek, Brazylia stara się również podnieść kary dla przestępców walut cyfrowych, ze specjalnym celem dla osób zajmujących się praniem brudnych pieniędzy. Kraj chce podnieść karę dla przestępców do maksymalnie 16 lat i 8 miesięcy, z 10 lat. Stara się również podwoić karę pieniężną do dwóch trzecich wypranych pieniędzy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Brazil eyes making BTC legal tender, allowing its use as payment for goods – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO