Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

20 października 2021

Binance chce otworzyć centralę w Irlandii, wstrzymuje handel instrumentami pochodnymi w RPA

Po latach unikania wszelkich represji regulacyjnych poprzez brak fizycznej siedziby, giełda Binance może w końcu szukać domu w Irlandii. Jednak w Republice Południowej Afryki ostrzeżenia regulacyjne zmusiły giełdę do zaprzestania oferowania handlu instrumentami pochodnymi i lewarowanych tokenów jako murów regulacyjnych zamykających się na giełdzie kryptowalut.

Binance wstrzymuje niektóre usługi w RPA

Przez długi czas branża walut cyfrowych nie miała jasnych przepisów, które wskazywałyby firmom, jakie usługi mogą, a czego nie mogą oferować. W związku z tym niektórzy w pełni skorzystali, łamiąc podstawowe przepisy bankowe i finansowe, aby oferować usługi, które narażają przeciętnego inwestora detalicznego na wielkie ryzyko, nie bardziej niż Binance.

Wymiana, prowadzona przez kontrowersyjnego Changpenga Zhao (CZ), teraz zmierzy się z muzyką. Została zmuszona do zaprzestania oferowania wielu z tych złożonych produktów inwestycyjnych swoim użytkownikom, od Niemiec po Hongkong, a teraz także w RPA.

W niedawnym ogłoszeniu giełda ujawniła, że ​​użytkownicy z RPA nie będą już mieli dostępu do kontraktów terminowych, depozytów zabezpieczających, opcji i lewarowanych tokenów. „Ze skutkiem natychmiastowym użytkownicy z RPA zostaną ograniczeni w otwieraniu nowych kont dla tych produktów” – dodał.

Giełda dała swoim użytkownikom trzy miesiące na redukcję i zamknięcie pozycji na takie produkty. „Użytkownicy będą mogli uzupełniać salda depozytów zabezpieczających, aby zapobiec wezwaniu do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i likwidacji, ale nie będą mogli zwiększać ani otwierać nowych pozycji” – dodał.

„Binance z zadowoleniem przyjmuje zmiany w ramach regulacyjnych naszej branży, ponieważ stwarzają one graczom rynkowym możliwość ściślejszej współpracy z organami regulacyjnymi” – powtórzyła giełda.

Decyzja o zaprzestaniu oferowania tych produktów nastąpiła po tym, jak południowoafrykański regulator usług finansowych wydał zawiadomienie ostrzegające opinię publiczną, że Binance działa w tym kraju nielegalnie.

Jak poinformował CoinGeek w zeszłym miesiącu, Financial Sector Conduct Authority (FSCA) ostrzegł, że Grupa Binance nie jest „uprawniona do udzielania jakichkolwiek porad finansowych ani świadczenia usług pośrednictwa w kraju”. Mimo to oferował usługi mieszkańcom RPA, łamiąc lokalne przepisy finansowe i narażając inwestorów na ryzyko.

Niektóre banki w kraju również zaczęły zabraniać dostępu do giełdy. Jeden z nich, Absa Bank, twierdził, że wynikało to z niezgodności wymiany.

Czy Irlandia stanie się nowym domem Binance?

Ponieważ regulatorzy nadal rozprawiają się z Binance, jedną z rzeczy, z którymi mieli problem, jest to, że giełda, mimo że jest wyceniana na setki miliardów dolarów, nie ma fizycznej siedziby. Zhao twierdził, że giełda w pełni obejmowała zdecentralizowany charakter walut cyfrowych, gdy został o to zapytany.

„Kiedy zaczynaliśmy, chcieliśmy przyjąć zdecentralizowane zasady, brak centrali, pracę na całym świecie, brak granic” – powiedział w jednym z wywiadów.

Ten brak adresu fizycznego pozwolił Binance zachować nieprzejrzystą strukturę operacji i zarządzania. Jego spółka holdingowa jest podobno zarejestrowana na Kajmanach (która przypadkowo wszczęła śledztwo przeciwko giełdzie w lipcu), według dokumentów sądowych w Wielkiej Brytanii, ale to mniej więcej tyle, ile wiadomo o globalnej giełdzie.

Brak adresu fizycznego pozwolił również Binance uniknąć wielu czynności prawnych. W warunkach świadczenia usług stwierdza, że ​​wszystkie postępowania prawne przeciwko niemu muszą być prowadzone przez Międzynarodowe Centrum Arbitrażu w Hongkongu.

Wygląda na to, że Binance w końcu poszukuje fizycznej siedziby. W zeszłym miesiącu giełda zarejestrowała trzy firmy w Irlandii, zgodnie z dokumentami rejestru korporacyjnego, do których dotarł Reuters.

Przemawiając do outletu, Zhao powiedział: „Historycznie twierdzimy, że nie mamy siedziby. Właściwie jesteśmy w trakcie zakładania kilku central w różnych częściach świata”.

Następnie potwierdził Reuterowi, że Irlandia jest jednym z krajów, w których giełda szuka swojej siedziby.

„Teraz jest bardzo jasne, aby prowadzić scentralizowaną giełdę, potrzebna jest scentralizowana struktura podmiotu prawnego” – powiedział.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance wants to set up HQs in Ireland, halts derivatives trading in South Africa – CoinGeek