Wiadomości z Tadżykistanu CBDC są fałszywe, potwierdza bank centralny

Na całym świecie zainteresowanie walutami cyfrowymi banku centralnego (CBDC) jest duże. Fundacja Fantom ogłosiła niedawno, że podpisała Memorandum of Understanding (MoU) z jednym z największych banków w Tadżykistanie, OJSC Orienbank, w celu opracowania hybrydowej platformy CBDC dla tego kraju.

Fundacja powiedziała, że ​​proponowana CBDC przejdzie przez kilka faz testów i udoskonaleń. Po próbach Fantom, Orienbank i Narodowy Bank będą dążyć do ogólnokrajowego wdrożenia.

Zapowiedziano również, że Fantom i Orienbank będą współpracować przy budowie komercyjnych i detalicznych sieci płatniczych dla E-SOM, który jest cyfrową formą tadżyckiego Somoni.

Fundacja zapowiedziała, że ​​wprowadzi produkt na rynek krajowy zgodnie z przepisami dotyczącymi piaskownicy Narodowego Banku Tadżykistanu, czemu bank centralny zaprzeczył.

Fantom stwierdził ponadto, że CBDC będzie używany do przelewów międzybankowych, przelewów pieniężnych P2P i systemów płatności dla dużych firm do małych transakcji biznesowych. Jednak Narodowy Bank Tadżykistanu zaprzeczył tej wiadomości i powiedział w oświadczeniu:

„Informacja o wprowadzeniu Centralnej Platformy Cyfrowej Walut (CBDC) za pośrednictwem Narodowego Banku Tadżykistanu w Republice Tadżykistanu jest nieprawdziwa i nieprawdziwa, dlatego Narodowy Bank Tadżykistanu wysłał już pismo do Fundacji Fantom w sprawie ujawnienia nieprawdziwych informacji ”.

W 2019 roku rosyjska agencja informacyjna Tass poinformowała, że ​​Universa, rosyjski startup, ma partnerstwo z tunezyjskim CBDC. Bank centralny później zdemaskował tę wiadomość i uznał ją za nieprawdziwą, podczas gdy Universa później zaprzeczyła, twierdząc, że jest to CBDC. Universa przystąpiła do opracowania stablecoina, co zademonstrowała na tunezyjskiej konferencji z udziałem przedstawicieli banku centralnego.

Niedawno Królewskie Władze Monetarne Bhutanu ogłosiły partnerstwo z renomowaną platformą w pierwszym etapie pilotażowego CBDC.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Tajikistan CBDC news is false, central bank confirms – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO