Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

20 października 2021

Cyfrowe bliźniaki, skaner 3D i nie tylko: CEO Transmira mówi o Metaverse na CoinGeek New York

Ponieważ świat staje się coraz bardziej połączony cyfrowo, Metaverse staje się coraz ważniejszą sferą naszego cyfrowego życia. W CoinGeek New York jedna z pionierów tego śmiałego nowego świata zaoferowała wgląd w to, jaka będzie cyfrowa przyszłość. Robert Rice, założyciel i dyrektor generalny Transmira, opowiedział o rzeczywistości rozszerzonej, wirtualnej i empirycznej oraz zadebiutował na żywo skaner ciała 3D.

„Metaverse to idea wszystkich rzeczy, które nas otaczają — rzeczywistości rozszerzonej, rzeczywistości wirtualnej, dużych zbiorów danych, Internetu rzeczy, blockchain — całego świata danych, który otacza nas w sposób bardziej trójwymiarowy i sposób na wchodzić z nim w interakcję” – powiedział Rice.

Rice, której firma zbudowała platformę XR Metaverse Omniscape, dołączył do Patricka Thompsona z CoinGeek w dniu 1 CoinGeek New York.

Digital-twins,-3D-scanner-and-more-Transmira-CEO-talks-about-Metaverse-at-CoinGeek-New-Yorki1

Rice uważa, że ​​Metaverse wciąż jest w powijakach. Jednak już pokazało, co jest możliwe, z grami takimi jak Fortnite, które dają zapowiedź tego, co przyniesie przyszłość.

Omniscape jest pionierem w tej dziedzinie, budującym „ekosystem zaplecza i podstawy, a także elementy po stronie klienta, aby to wszystko połączyć”. Platforma ma już aplikację mobilną do rzeczywistości rozszerzonej i aplikację komputerową do rzeczywistości wirtualnej, ale pracuje nad połączeniem wszystkich tych elementów, aby zapewnić swoim użytkownikom zupełnie nowy świat możliwości wirtualnie.

Skaner ciała 3D, cyfrowy bliźniak, finansowanie i nie tylko

Rice regularnie pojawiał się na konferencjach CoinGeek i był jednym z prelegentów na CoinGeek Zurich. Od tego czasu on i jego zespół są zajęci pracą nad nowymi funkcjami Omniscape, zbieraniem funduszy na ekspansję i pracą nad aplikacjami komercyjnymi dla swojej platformy, powiedział CoinGeek TV.

We wrześniu firma ogłosiła, że ​​otworzyła wielomilionową rundę finansowania nasion. Przyciągnęła zaangażowanie znanych inwestorów, w tym Ventek Ventures i Ayre Ventures, a także szereg biur rodzinnych.

To finansowanie pozwoliło firmie zbudować nowe funkcje i rozwinąć się, ujawnił Rice. „Zadziałał jak akcelerator na naszej mapie drogowej rozwoju. Nawet w ciągu ostatnich dwóch miesięcy mamy mnóstwo nowych funkcji” – powiedział.

Digital-twins,-3D-scanner-and-more-Transmira-CEO-talks-about-Metaverse-at-CoinGeek-New-Yorki2

Jedną z tych „fajnych nowych funkcji” jest skaner ciała 3D, który firma zadebiutowała na konferencji. Skaner wykorzystuje kilka kamer i skanerów na podczerwień, aby uzyskać skan osoby o bardzo wysokiej rozdzielczości, co daje „fotorealistyczną kopię 3D osoby w skali prawie 1:1”. Transmira następnie przygotowuje kopię 3D do animacji.

W najbliższej przyszłości zamierza włączyć te kopie do swojej aplikacji, dzięki czemu będzie to tożsamość online użytkownika. „Możesz go chronić i używać do reprezentowania siebie”.

Jednym z tych, którzy zainteresowali się skanerem, był dr Craig Wright, którego „superrealistyczna kopia 3D” przyciągnęła uwagę wielu uczestników wydarzenia.

Wszystkie te zmiany w AR i VR mają na celu dalsze ulepszanie cyfrowych bliźniaków – które w przypadku Omniscape są kopiami 3D 1:1 czegokolwiek na wirtualnej platformie. Po zintegrowaniu danych z Internetu Rzeczy otwierają się nowe możliwości, powiedział Rice.

Cyfrowe bliźniaki stają się bardzo ważne dla korzystania z Internetu, szczególnie w erze, w której ruch fizyczny jest ograniczony przez pandemię COVID-19.

„Zaczynamy dostrzegać wiele zakłóceń w różnych modelach biznesowych i przychodowych. Wiele się dzieje z tą ideą gospodarki cyfrowej. […] Za pięć lat zobaczysz oferty pracy dla programistów Metaverse, artystów Metaverse lub pełnoetatowych projektantów mody awatarów”.

Digital-twins,-3D-scanner-and-more-Transmira-CEO-talks-about-Metaverse-at-CoinGeek-New-Yorki3

Omniscape rozwija się w szybkim tempie, a Rice mówi CoinGeek TV, że „poruszamy się tak szybko i nabieramy tak dużego rozpędu i ruchu, że trudno nam nadążać za własną skalą”.

W tej chwili Rice i jego zespół pracują nad dopracowaniem funkcji wirtualnych nieruchomości przed udostępnieniem ich użytkownikom. Następnie przejdą w tryb crunch, pracując nad nowymi funkcjami, aby utrzymać zaangażowanie i podekscytowanie użytkowników, gdy pracują nad długoterminowym celem, jakim jest udostępnienie Metaverse światu.

Oglądaj CoinGeek New York 2021 Dzień 1 tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Digital twins, 3D scanner and more: Transmira CEO talks about Metaverse at CoinGeek New York – CoinGeek