Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

19 października 2021

Craig Wright: Bitcoin jest towarem informacyjnym

Czy Bitcoin jest towarem czy papierem wartościowym? Dlaczego nie zapytać samego Satoshiego Nakamoto?

Dr Craig Wright, wynalazca Bitcoina, wygłosił przemówienie programowe na konferencji CoinGeek w Nowym Jorku na temat tego, czym jest towar i co to znaczy kategoryzować Bitcoin jako towar informacyjny.

„Wszyscy się mylą, myślą, że towar jest po prostu dobrem. Nie jest. To jest umowa. Towar to pewna ilość czegoś, dostarczona w określonym czasie, z pewnym wyrafinowaniem – to jest towar – mówi dr Wright.

Dr Wright wyjaśnia, w jaki sposób towary dostarczane na czas io dokładnie tej samej jakości umożliwiają specjalizację opisaną przez Adama Smitha. Specjalizacja jest czymś, co dr Wright wskazuje, że nie jest w pełni rozumiana nawet w ekosystemie Bitcoin SV.

„Nazywa się to specjalizacją. Zacznij to robić (…). Nie bądź komunistą. To nie jest dla ciebie dobre. To nie jest dobre dla nikogo z nas” – mówi dr Wright.

Bitcoin SV jako towar był już żywo dyskutowany w sferze Bitcoin SV:

Artykuł Johna Pitta o Bitcoin jako towarze obliczeniowym
Artykuł Jerry’ego Chana na temat BSV jako magazynu wartości
Dr Wright w filmie zatytułowanym „Bitcoin to towar”
nasz artykuł przeglądowy na temat Bitcoin SV jako towaru
„Kiedy tworzyłem Bitcoina, nie powiedziałem ci, że nie możesz zmienić protokołu, ponieważ »Och, to technicznie trudne«. To wcale nie jest trudne. Pieprzony, cholerny idiota z połową mózgu po wypadku samochodowym, bez kasku, który zaraz potem postanowił zatrzymać piłkę nogą, prawdopodobnie mógłby nauczyć się kodować to cholerstwo, aby dokonać zmiany” – mówi dr Wright.

Aby to przetłumaczyć naprawdę szybko: zmiana Bitcoina, jak to miało miejsce w przypadku BTC, nie jest trudna technicznie, ale ma poważne konsekwencje dla Bitcoina jako całości.

Pomyśl o tym — dlaczego Bitcoin SV może być towarem, a BTC nie? Wynika to z faktu, że BSV jest osadzone na kilku poziomach, co oznacza standaryzację. BTC nie jest. BTC został bardzo zmieniony i prawdopodobnie zostanie ponownie zmieniony w przyszłości, więc nie kwalifikuje się jako standaryzowany. Ludzie po prostu nie mogą polegać na tym, czym jest BTC. Dlatego „wmurowanie” w Bitcoin SV zawsze było i nadal jest kluczowe.

W swoim przemówieniu inauguracyjnym dr Wright wskazuje, że Bitcoin jest przedstawiany światu jako jednostronna oferta umowna. Jakiś czas temu Joel Dalais z Metanet ICU i ja dyskutowaliśmy o Bitcoinie jako związanym umową w filmie z dr Wrightem.

Więc już wiemy, dlaczego Bitcoin SV jest stabilny na trzy sposoby:

stabilny kodowo (zablokowany protokół na poziomie oprogramowania),
ekonomicznie stabilny (solidny fundament do postawienia),
ale także stabilny umownie (Bitcoin jest związany umową)
Biorąc pod uwagę najnowsze przemówienie dr. Wrighta na temat Bitcoina jako towaru, musimy teraz dodać czwarty punkt:

  1. stabilny, ponieważ BSV jest towarem, który z definicji jest standaryzowany.

„Bitcoin to nie pieniądz, ponieważ rząd powiedział, że to pieniądz. To pieniądze, ponieważ ludzie akceptują je w zamian za towary i usługi” – wyjaśnia dr Wright.

Bitcoin to pieniądz, księga rachunkowa, to pieniądz towarowy oparty na wykorzystaniu. Ważne jest, że dr Wright wskazuje na to wszystko, ponieważ obóz BTC próbował ustanowić swoją fałszywą wersję Bitcoina jako formę „cyfrowego złota”, którym BTC zdecydowanie nie jest. Jeśli w ogóle, BTC jest brzydkim cyfrowym złotem.

Bitcoin nigdy nie był przeznaczony do przechowywania na giełdach lub w portfelach, aby czekać na wzrost ceny. Bitcoin został stworzony z myślą o użyteczności i wartościowaniu danych. Dzisiaj oryginalny Bitcoin, zgodnie z intencją Satoshi Nakamoto, zgodnie z białą księgą Bitcoin, można znaleźć tylko w blockchainie BSV.

Jak stwierdził dr Wright, pieniądze to informacja, dlatego są księgą rachunkową i ma znaczenie, jeśli zmienimy jej numery. Kluczowe są następujące kluczowe frazy, o których wspomniał dr Wright:

Pieniądze to księga służąca do wymiany towarów i usług w czasie. Zobacz nowe przemówienie dr. Wrighta na czas jako osobiste doświadczenie.
Pieniądze pozwalają na specjalizację.
Na dużą skalę Bitcoin nie jest deflacyjny.

Według dr Wrighta Bitcoin jest niezmienną księgą, ale to nie znaczy, że nie można go aktualizować. Aktualizacje są konieczne, jeśli coś pójdzie nie tak – na przykład kradzież monet od właściciela lub utrata dostępu do monet, które zgodnie z prawem posiadamy, ale nie można już do nich dotrzeć.

„Kiedy idę do sądu na Florydzie, jest to w zasadzie koniec gry dla każdego, kto myśli, że Bitcoina nie można przejąć. Zadbałem o to. I to się stanie. Nikt nie przenosi monety za pomocą klucza, ale gwarantuję, że są przenoszone” – mówi dr Wright.

Oglądaj CoinGeek New York 2021 Dzień 3 tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Craig Wright: Bitcoin is an informational commodity – CoinGeek