Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

19 października 2021

CoinGeek New York przygląda się kolejnemu poziomowi profesjonalnej gry dzięki blockchain

Jedną z najbardziej ekscytujących implementacji blockchain BSV jest iGaming, esport i ogólnie gry. Obecnie tego typu transakcje stanowią ponad 90% codziennych transakcji na BSV.

Pierwszego dnia konferencji CoinGeek w Nowym Jorku kilka ważnych osób z branży esportowej i gier zebrało się na panelu na temat przyszłości tego sektora, w tym: David Case, CTO FYX Gaming, firmy stojącej za CryptoFights; Daniel Cossi, prezes światowego konsorcjum e-sportowego; Tyler Farnsworth, dyrektor ds. marketingu firmy zbudowany przez graczy; oraz Henry James, dyrektor generalny Espo.

Jak blockchain BSV może zwiększyć przejrzystość w eSportach

Case rozpoczął panel od ważnego punktu dla branży e-sportowej; blockchain BSV może zwiększyć przejrzystość i umożliwić kontrolę na poziomie niespotykanym dotąd w grach.

Mówiąc o swoich dotychczasowych doświadczeniach z CryptoFights na BSV, mówił o możliwości patrzenia na dane przechowywane na publicznym blockchainie i czerpania z nich spostrzeżeń.

To ładnie wiązało się z punktem przedstawionym później w panelu; że jednym z kluczowych problemów, z jakimi borykają się e-sporty i ogólnie iGaming, jest to, że nikt nie może zobaczyć, co dzieje się pod maską. Na przykład przez lata zdarzały się skandale, w których gracze oskarżali strony pokerowe i organizatorów turniejów e-sportowych o naprawianie gier. Blockchain BSV może położyć temu kres raz na zawsze, zapewniając publicznie widoczny, niezmienny zapis wszystkiego, co dzieje się za kulisami gier i turniejów.

Dlaczego FYX Gaming musiało zrezygnować z Ethereum

Jednym z tematów, który wielokrotnie pojawiał się w panelu i który został zauważony przez praktycznie wszystkich panelistów, były trudności, jakie mieli z Ethereum i to, jak nieodpowiednie byłoby to dla przypadków użycia, nad którymi pracują. Na przykład Farnsworth zauważył, że jego plany wydawania narzędzi NFT byłyby po prostu niewykonalne ze względu na notorycznie wysokie opłaty za Ethereum.

Panelistą z być może największym doświadczeniem w tym temacie był David Case. Opisał, jak podczas budowania CryptoFights firma została początkowo zwabiona tym, jak łatwe jest programowanie w Ethereum. Szybko jednak odkryli, że z powodu wbudowanych problemów ze skalowaniem Ethereum przytłoczyliby Ethereum stosunkowo niewielką liczbą transakcji.

Zauważając, że korzystanie z rozwiązań warstwy 2 tylko komplikuje sprawy na dłuższą metę, Case i zespół FYX Gaming zdali sobie sprawę, że model UTXO Bitcoina czyni go znacznie lepszym, jeśli chodzi o skalowanie. W dalszej części panelu Case powiedział, że uważa, że ​​nie ma górnego limitu tego, co BSV może zrobić dla firmy w zakresie transakcji.

Ten segment zawiera niezwykle ważne przesłanie dla przyszłych twórców aplikacji; podczas gdy twoi konkurenci tracą czas, budując na ślepej technologii, która nigdy nie będzie się skalować, możesz zyskać przewagę, patrząc poza politykę „krypto” i opierając się na lepszym technicznie blockchainie, który działa dzisiaj.

NFT w e-sporcie – jak mogą coś zmienić?

Jednym ze wspólnych tematów podczas panelu była potrzeba zwiększenia zaangażowania fanów w branży e-sportowej. James i Farnsworth wspomnieli, że ich firmy współpracowały nad platformą angażującą fanów, która nagradzałaby fanów wszystkim, od mikropłatności po NFT za działania takie jak oglądanie, obstawianie lub udział w turniejach e-sportowych.

Farnsworth zrobił szczególnie ważny punkt w tym segmencie; że do tej pory większość ludzi myśli zbyt mało, jeśli chodzi o NFT. Podczas gdy większość myśli o nich jako o pewnego rodzaju aktywach, Farnsworth przewiduje świat użytecznych NFT, przyznawanych jako nagrody za pewne osiągnięcia, takie jak wygrana w grze e-sportowej, które można następnie wymienić na nagrody w świecie rzeczywistym. W przykładzie, którego użył, NFT może zostać wykorzystany do wykupienia umowy 2 za 1 lub rocznej dostawy pizzy w Domino’s. To nie tylko nagradza fanów, ale daje sponsorom i reklamodawcom możliwość bezpośredniego powiązania swoich działań marketingowych z nowymi przychodami.

Brazylia, Chiny i nie tylko

Cossi ma wyjątkowy przegląd tego, co dzieje się w e-sporcie. Jako prezes World eSports Consortium podkreślił ambicje swojej organizacji, aby zintegrować blockchain z jej działalnością.

Wielokrotnie podkreślał Brazylię i Chiny, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Odnotowując ogólnie szybki rozwój e-sportu, wielokrotnie podkreślał te dwa miejsca jako obszary zainteresowania Światowego Konsorcjum eSportowego.

Z młodymi, szybko rosnącymi populacjami, prawdopodobnie będą one przedmiotem wielu przedsięwzięć e-sportowych w przyszłości. Ponieważ oba kraje wyraźnie zasygnalizowały, że nie będą dziś tolerować bezprawia w cyfrowej przestrzeni walutowej, BSV, z naciskiem na przestrzeganie przepisów, jest w doskonałej pozycji, aby zaspokoić potrzeby deweloperów, którzy chcą skupić się na tych rynkach.

Potrzeba skalowalności – dlaczego BSV jest rozwiązaniem

Farnsworth otworzył ten segment panelu konkretną demonstracją, dlaczego BSV jest najlepszym blockchainem dla e-sportu. Wyjaśnił, jak osobiście otrzymał ponad 50 płatności do swojego portfela HandCash dzięki jego pozycji w tabeli liderów w Haste Arcade. Podkreślił, że w przypadku innych łańcuchów blokowych byłoby to „po prostu nieopłacalne”.

Wyjaśniając, jak e-sport rozwija się w szybkim tempie, trend tylko zaostrzony przez pandemię, podkreślił, jak branża esportowa musi być dziś w stanie się skalować. Ten sentyment podzielił James, który zauważył, że wielu jego konkurentów jest nowych w partii i nie zdają sobie jeszcze sprawy, dlaczego skalowalność jest ważna.

Cossi mówił o szczególnym zainteresowaniu Afrykanów programami lojalnościowymi związanymi z grami. Zwracając uwagę na potrzebę utrzymania kosztów transakcyjnych na minimalnym poziomie, aby to ułatwić i umożliwić jak największą interakcję, doskonale zilustrował, dlaczego BSV, z opłatami w wysokości ułamków centa, jest jedyną realistyczną opcją dla poważnych operatorów.

Mówiąc z doświadczenia, David Case pochwalił dotychczasowe doświadczenia FYX Gaming z BSV, stwierdzając, że „nie widzi końca tego, co będzie w stanie dla nas wesprzeć” i zauważając, że firma planuje znaczny wzrost po początkowym sukcesie z CryptoFights.

Oglądaj CoinGeek New York 2021 Dzień 1 tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CoinGeek New York looks at the next level of professional gaming with blockchain – CoinGeek