Kensei by nChain to brama do ostatecznego łańcucha bloków

Po mocnej prezentacji CTO Steve’a Shaddersa w pierwszym dniu konferencji, nChain powrócił na drugi dzień z równie mocnym przesłaniem: Kensei jest bramą do Bitcoina.

Dyrektor ds. Marketingu i Dyrektor ds. Strategii Produktów i Rozwiązań nChain, Dominic Duffy i Andy Mee, szczegółowo omówili platformę korporacyjną blockchain Kensei, która daje przedsiębiorstwom możliwość korzystania z blockchain i całej jego mocy z nim bez konieczności posiadania głębokiej wiedzy technicznej lub dedykowanych zespołów.

Inline - Kensei

Jednym z kluczowych punktów sprzedaży platformy są jej potężne interfejsy API, które umożliwiają bezproblemową integrację między istniejącymi procesami zarządzania danymi w firmach użytkowników a łańcuchem bloków BSV.

Rozmowa rozpoczęła się krótkim opisem nChain, firmy stojącej za Kensei. nChain buduje infrastrukturę blockchain BSV i, jak mówi Duffy, „mistrzowie blockchain BSV i ludzie, którzy chcą na nim budować”.

„Prawda jest taka, że ​​po prostu nie możemy ufać danym, na których polegamy. To nie domysły. Wiemy o tym, częściowo dlatego, że w nChain zleciliśmy firmie Frost & Sullivan przeprowadzenie badań w naszym imieniu, a badanie to miało na celu określenie poziomu, z jakim osoby odpowiedzialne za integralność danych ufają danym, z którymi wchodzą w interakcję – powiedział.

Przeprowadzając wywiady z 226 specjalistami ds. zarządzania, ryzyka i zgodności, zadali pytania dotyczące integralności danych. Jednym z tych pytań było „do jakiego stopnia uważasz lub wiesz, że twoje działania kontrolne zawierają nietypowe lub błędne dane”. Duffy pokazał odpowiedzi na to pytanie w podziale na sektory. W usługach finansowych i ubezpieczeniach ponad 50 procent uważa lub wie, że ich działania kontrolne są w rzeczywistości zagrożone. W sumie ponad 85% ma przynajmniej pewien poziom nieufności do swoich danych audytowych.

Kensei - 2nd inline

Ale rzecz, którą należy odjąć, według Duffy’ego, jest taka, że ​​najbardziej realistyczną z udzielonych odpowiedzi byli ci, którzy powiedzieli „nie wiem”, ponieważ taka jest rzeczywistość: firmy mają tak małą widoczność i kontrolę nad swoimi danymi ( Duffy zażartował również, że sektor usług finansowych to ten, o którym żaden respondent nie twierdził, że nie ma pojęcia) – i dlatego technologia blockchain jest tak ważna.

Ta część prezentacji zajęła sporą część przydzielonego czasu, ale była to ważna scena dla sekcji Andy Mee, w której wyjaśnił dokładnie, czym jest Kensei i jak pomaga w problemach z danymi opisanymi przez Duffy’ego.

„Zaczyna się od BSV Blockchain. Jest to bezpieczna, niezmienna księga publiczna dla globalnych towarów. Już samo to oznacza, że ​​możemy użyć blockchain BSV jako punktu odniesienia, gdy sprawdzamy spójność”.

„Ale faktycznie używając blockchain BSV, jest tutaj pewne zaangażowanie, pewne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Jak tworzysz transakcję, jak ją sfinansujesz, skąd czerpiesz te środki?”

Rozwiązanie nChain polegało na stworzeniu grupy produktów znajdujących się na szczycie łańcucha bloków, które obejmują wszystkie wspaniałe zalety technologii blockchain, jednocześnie ukrywając całą techniczną złożoność za inteligentnym interfejsem użytkownika.

Mają trzy produkty — Certify, Connect i Compute. Wszystkie trzy koncentrują się na certyfikacji i weryfikacji. Ale każdy produkt ma inny zakres tego, co certyfikuje i weryfikuje.

Produkt Certify zwraca certyfikat integralności danych w odniesieniu do przesłanego zestawu danych. Kensei generuje dowody potwierdzające ten fakt, wspierane przez blockchain.

Connect to podobny przepływ, ale zamiast punktowej certyfikacji danego zestawu danych, jest to strumień danych; seria wydarzeń. Obejmuje to relacje czasowe i dotyczy kolejności wydarzeń.

„Znajomość kolejności wydarzeń jest cenniejsza niż same wydarzenia. Kolejność wydarzeń mówi ci, czy zanurzyłeś się w debet, czy nie” – wyjaśniła Mee.

Kensei Compute to cała nowoczesna, natywna dla chmury, bezserwerowa infrastruktura aplikacji. Budujesz aplikację obliczeniową Kensei przy użyciu zestawu SDK i lokalnego stosu programistycznego, wysyłasz aplikację do systemu zarządzania cyklem życia aplikacji Kensei Compute, a Kensei uruchamia kod na żądanie. Użytkownik płaci tylko za wykorzystany czas obliczeniowy, a cały proces jest certyfikowany pod kątem łatwej do zweryfikowania ścieżki audytu.

Sesja była szczupła i rzeczowa, wyjaśniając, czym jest Kensei i dlaczego jego pakiet produktów jest ważny, a w szczególności, dlaczego jest ważny dla przedsiębiorstw.

Oglądaj CoinGeek New York 2021 Dzień 2 tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Kensei by nChain is the gateway to definitive blockchain – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO