Emitent USDC Circle wezwany przez amerykański organ nadzoru papierów wartościowych

Circle Internet Financial, firma stojąca za USDC stablecoin, jest przedmiotem dochodzenia amerykańskiego organu nadzoru papierów wartościowych. Firma ujawniła w niedawnym wniosku regulacyjnym, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wezwała ją w lipcu, chociaż odmówiła ujawnienia, czego dotyczy śledztwo.

Circle jest jedną z dwóch kluczowych firm stojących za Center Consortium, organizacją, która emituje stablecoin USD Coin (USDC), a drugą jest Coinbase. USDC jest drugim co do wielkości stablecoinem na rynku po Tether, z kapitalizacją rynkową 32 miliardów dolarów.

Circle planuje wejść na giełdę poprzez umowę spółki przejęcia specjalnego przeznaczenia (SPAC), łącząc się z Concord Acquisition Corp w ramach transakcji, która wycenia firmę na 4,5 miliarda dolarów. W ramach tego ruchu firma złożyła formularz S-4 w SEC, ujawniając sondę do firmy przez strażnika.

„W lipcu otrzymaliśmy wezwanie dochodzeniowe z Wydziału ds. Egzekwowania SEC z prośbą o dokumenty i informacje dotyczące niektórych naszych akcji, programów klientów i operacji. W pełni współpracujemy z ich dochodzeniem” – ujawnił Circle w swoim zgłoszeniu.

Firma odmówiła ujawnienia, czego dotyczy dochodzenie, twierdząc, że nie może ujawnić szczegółów dotyczących trwającego dochodzenia. Jednak rzecznik firmy powiedział Bloombergowi: „Circle współpracuje w toczącym się dochodzeniu SEC”.

Spekuluje się jednak, że sonda jest prawdopodobnie na wysoce oprocentowanym produkcie firmy. Znany jako Circle Yield, jest reklamowany jako „dobrze uregulowany produkt zysku z kryptowaluty”. Jest dostępny tylko dla akredytowanych inwestorów w Stanach Zjednoczonych i Szwecji, a Circle twierdzi, że produkt jest regulowany przez Urząd Monetarny Bermudów.

Produkt dochodowy Circle jest dość podobny do Coinbase Lend, produktu, który również wzbudził zainteresowanie SEC, co doprowadziło do jego zwolnienia, zanim jeszcze został wprowadzony na rynek. Jednak w przeciwieństwie do swojego partnera z Center Consortium, Circle rozpoznało swój produkt jako ofertę papierów wartościowych i przestrzegało protokołów regulujących taki produkt.

Jeremy Allaire, założyciel i dyrektor generalny firmy, powiedział Yahoo: „Nasza analiza wykazała, że ​​będzie to zabezpieczenie i że musimy go zaoferować jako zabezpieczenie”.

To nie jest pierwsze starcie Circle z organami regulacyjnymi. W sierpniu firma zapłaciła ponad 10 milionów dolarów w ugodzie z SEC w związku z Poloniex, jej dawną spółką zależną, która prowadziła niezarejestrowaną giełdę aktywów cyfrowych w Stanach Zjednoczonych.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : USDC issuer Circle Financial subpoenaed by US securities regulator – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO