Centbee pozwala teraz użytkownikom robić zakupy w głównych punktach sprzedaży detalicznej

Centbee pozwala teraz swoim użytkownikom robić zakupy w głównych punktach sprzedaży detalicznej i dokonywać płatności w BSV, jeszcze bardziej zwiększając opcje dla rosnącej bazy użytkowników.

Użytkownicy Centbee gromadzą się w mediach społecznościowych, aby zachwalać funkcję, która pozwala im robić zakupy w różnych punktach sprzedaży, w tym w amerykańskim gigantze detalicznym Walmart i gigantu e-commerce Amazon.

Startup z Johannesburga nadal jest liderem w świecie BSV w zakresie usług płatniczych w świecie rzeczywistym. Użytkownicy Centbee mogą już od roku wypłacać swoje BSV na swoje konta bankowe; i płacić za prąd, dane i czas antenowy od czerwca 2020 r.

Obecność Centbee w południowoafrykańskiej przestrzeni fintech została niedawno dostrzeżona przez krajowe organy nadzoru finansowego, gdy jego usługa przekazów pieniężnych Minit Money została zaproszona do przyłączenia się do regulacyjnej piaskownicy. Piaskownica została zorganizowana przez Międzyrządową Grupę Roboczą Fintech, kolektyw południowoafrykańskich regulatorów, do których należą Bank Rezerw, Skarb Państwa i Urząd ds. Postępowania Sektora Finansowego.

Centbee ukończył piaskownicę. Komentując osiągnięcie, współzałożyciel i dyrektor generalny Lorien Gamaroff powiedział: „Jesteśmy dumni, że ukończyliśmy inauguracyjną piaskownicę regulacyjną IFWG i intensywnie rozwijamy nasze zwycięskie rozwiązanie w zakresie przekazów pieniężnych. Spodziewamy się niesamowitego wzrostu na rynku aplikacji do przelewów w nadchodzących latach i jesteśmy pewni, że jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim szybkie i tanie transakcje”.

Minit Money rozszerzył się w tym czasie o inne kraje. Początkowo usługa była dostępna tylko w korytarzu płatniczym Republika Południowej Afryki-Nigeria, który łączy dwie największe gospodarki w Afryce.

Minit Money będzie teraz dostępny w większej liczbie krajów Afryki Zachodniej i pierwszym kraju Afryki Wschodniej. Użytkownicy w Senegalu, Beninie, Wybrzeżu Kości Słoniowej i Ugandzie mogą teraz przesyłać fundusze za granicę za ułamek centa opłat i to w zaledwie kilka sekund, co stanowi ogromną poprawę w porównaniu z bardzo wysokimi opłatami i do pięciu dni roboczych, które musieli uiścić Afrykanie przez dekady.

Centbee planuje również zwiększenie zasięgu Minit Money do Kenii, Tanzanii, Mali, Zimbabwe i Mozambiku.

Obejrzyj: panel CoinGeek Zurich, Blockchain i przyszłość Afryki

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Centbee now allows users to shop at major retail outlets – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO