CATN8, Bitcoin Phone, TKS PnT present BSV powered projects at CoinGeek New York

Po pojawieniu się jako 3 najlepszych finalistów w dziedzinie innowacyjnych i potencjalnie transformacyjnych pomysłów, trzech uczestników 4. Bitcoin SV Hackathon zaprezentowało swoje projekty panelowi elitarnych jurorów w CoinGeek New York. Założyciele CATN8, Bitcoin Phone i TKS Pnt rozmawiali o tym, co wyróżnia ich projekt i co przedstawia przyszłość, a także odpowiadali na pytania jurorów.

Panel sędziowski składał się z głównego naukowca nChain i twórcy Bitcoina, dr Craiga Wrighta; CTO nChain i dyrektor techniczny zespołu ds. infrastruktury Bitcoin SV Steve Shadders; dyrektor zarządzający private equity w Ayre Group Paul Rajchgod; i osobowość telewizyjna i były prezes Deutsch Inc. Donny Deutsch.

CATN8 – zarabialny odtwarzacz wideo strumieniowego

Pierwszym projektem, który pojawił się na scenie, był Marcel Gruber, współzałożyciel CATN8, pierwszego na świecie wbudowanego, interaktywnego i przynoszącego zyski odtwarzacza strumieniowego wideo, zbudowanego na Bitcoin SV. Po zasileniu portfela i kliknięciu przycisku odtwarzania w odtwarzaczu wideo zaczynasz przesyłać mikropłatności bezpośrednio do twórcy treści.

„Umożliwia to przesyłanie strumieniowe wideo w sieci peer-to-peer w modelu „pay-as-you-go”, powiedział Gruber.

Odtwarzacz wideo wykracza poza zwykłe przesyłanie strumieniowe i oferuje bogate doświadczenia wykraczające poza wideo, w tym quizy, szkolenia, opinie, płatności dwukierunkowe i nie tylko.

„Bierzemy narzędzia obecnego Internetu i wplatamy w niego BSV”.

CATN8 można było zbudować tylko w sieci Bitcoin SV, powiedział Gruber słuchaczom. Dzieje się tak, ponieważ tylko Bitcoin SV oferuje stabilny protokół, który „pozwala nam skupić się na budowaniu narzędzi, które są ważne dla ludzi”.

Nieograniczone skalowanie Bitcoin SV pozwala odtwarzaczowi wideo obsługiwać dowolnie duże ładunki bezpośrednio w łańcuchu, jednocześnie dając użytkownikom pewność, że sieć nie zostanie przeciążona innymi działaniami, jak miało to miejsce w innych sieciach blockchain.

Niskie opłaty transakcyjne pozwalają graczowi na obsługę mikropłatności w czasie rzeczywistym, a brak potwierdzeń umożliwia przekazywanie danych i płatności w czasie rzeczywistym. P2P wykorzystujący SPV i potężny język skryptowy Bitcoin pozwala graczowi na dalszą misję.

Gruber zdradził, że jego zespół przygotował demo dla publiczności na CATN8.net/CoinGeek, w którym oglądał krótki 15-sekundowy film zatytułowany użytkownikom jakiegoś BSV, wysłany bezpośrednio na ich PayMail.

„Nadszedł czas, abyśmy zbudowali lepszy Internet. Najwyższy czas, abyśmy pomogli ludziom połączyć się na nowe sposoby. Zrobimy naszą część, budując jedno narzędzie na raz” – podsumował Gruber.

Telefon Bitcoin – zapłać za dowolną usługę online bezproblemowo

Kiedy po raz pierwszy pojawił się protokół Voice over Internet Protocol (VoIP), wielu odrzuciło go i myślało, że nie przetrwa, ale tak się stało i jest teraz istotną częścią naszego doświadczenia internetowego. Joe Thomas uważa, że ​​nadszedł czas na Voice over Bitcoin Protocol (VoBP), stwierdził, prezentując swój projekt — Bitcoin Phone. Projekt ma na celu umożliwienie użytkownikom znajdowania i płacenia każdemu za dowolną usługę online.

„To, co robisz, to bierzesz swoje dane dźwiękowe i pieniądze i wkładasz je do pakietu Bitcoin, a następnie wpychasz je do sieci. Każdy w sieci może potencjalnie podsłuchiwać, odszyfrowywać dane i słuchać dźwięku (jeśli ma odpowiednie klucze).”

Bitcoin Phone pozwala użytkownikom licytować swój czas, powiedział Thomas publiczności.

Dwa obszary, na które początkowo koncentruje się, to branże korepetycji i nauki języków, które łącznie generują około 20 miliardów dolarów na całym świecie. Pomimo szybkiego wzrostu, obie firmy nadal pobierają do 30% opłat, a Thomas uważa, że ​​Bitcoin Phone może sprowadzić to do „prawie orzeszków ziemnych”. Ponadto usługi te są skierowane przeciwko ludziom z krajów rozwijających się, którzy zazwyczaj są tak dobrzy, jak ich bardziej rozwinięci odpowiednicy i pobierają znacznie mniej.

Na temat tego, dlaczego wybrał Bitcoin SV do swojego projektu, Thomas stwierdził: „Uważamy, że żaden inny blockchain nie jest obecnie w stanie skalować się, aby wspierać to na poziomie globalnym. Poza tym żaden inny Bitcoin nie jest wystarczająco tani, aby to umożliwić […] Myśleliśmy o Lightning, ale był bałagan…”

Bitcoin Phone używa nSequence do aktualizacji stanu transakcji z różnymi danymi wyjściowymi, a każdy węzeł otrzymuje te transakcje. Posiada również filtry bloom, które pozwalają użytkownikom subskrybować transakcje zawierające różne rodzaje danych. Tylko ostateczna transakcja jest przechowywana w łańcuchu.

W dłuższej perspektywie Bitcoin Phone zaryzykuje weryfikację tożsamości swoich użytkowników.

„Każdemu masz coś, co możesz zaoferować światu i sprzedać innym ludziom, a my chcemy ci w tym pomóc” – podsumował Thomas.

TKS Pnt – digitalizacja systemu punktów lojalnościowych

Japonia to miejsce narodzin kodu QR, narzędzia, które stało się kluczowe dla płatności online. Rynek pozostaje jednak notorycznie zależny od płatności gotówkowych. Aby zachęcić użytkowników do korzystania z płatności cyfrowych i mobilnych, japońskie firmy często przyznają swoim klientom punkty lojalnościowe i kuponowe. Sektor ten jest teraz wart blisko 20 miliardów dolarów i to właśnie na tym rynku TKS Pnt zamierza zdigitalizować na Bitcoin SV.

Meta Taro wszedł na scenę, aby zaprezentować swój projekt, opisując go jako cyfrowe rozwiązanie dla japońskiej kultury noszenia ze sobą średnio 4-10 kart punktowych.

„Stworzyliśmy ten produkt, aby zintegrować wszystkie karty punktowe w jednej aplikacji” – powiedział publiczności.

TKS Pnt wykorzystuje biometrię i uwierzytelnianie dwuskładnikowe w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Dzięki prostemu interfejsowi użytkownika aplikacja umożliwia użytkownikom łatwe wysyłanie i odbieranie punktów lojalnościowych ze swoich smartfonów oraz śledzenie płatności. Posiada również funkcję czatu, pozwalającą użytkownikom sprawdzać swoje ulubione sklepy, np. czy są otwarte lub czy dany towar lub usługa jest dostępna. Posiada powiadomienia push dla takich czatów.

Zagłosuj na swój ulubiony projekt

Te trzy projekty odejdą z częścią nagrody w wysokości 100 000 USD, płatnej w BSV. Zwycięzca odejdzie z lwią częścią, ponieważ pozostałe dwa projekty podzielą resztę. Projekty, które dotarły do finału w poprzednich iteracjach BSV Hackathon, stały się wielkimi sukcesami, w tym TonicPow i Britevue (wcześniej TrueReviews).

Każdy z jurorów odda głos na swoje ulubione projekty. Jednak publiczność również dostanie swoje głosy i możesz z łatwością zagłosować na swój ulubiony projekt w aplikacji CoinGeek Conference. Zagłosuj, aby Twój ulubiony finalista odszedł z 50 000 $ w BSV.

Oglądaj transmisję na żywo z CoinGeek New York 2021 z pierwszego dnia tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : CATN8, Bitcoin Phone, TKS PnT present BSV powered projects at CoinGeek New York – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO