Steve Shadders o stanie sieci BSV: Spójrz na SPV, program LiteClient, aby poradzić sobie z szybkim rozwojem BSV

W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy wykładniczy wzrost wielkości transakcji Bitcoin i bloków transakcji – co oznacza, że nadszedł czas, aby zacząć myśleć o tym, jak usługi mogą nadal działać tanio. Steve Shadders, dyrektor techniczny zespołu ds. infrastruktury Bitcoin SV, wygłosił swoje zwyczajowe przemówienie na temat stanu sieci, aby otworzyć wydarzenie CoinGeek New York we wtorek rano, przedstawiając podsumowanie problemów i rozwiązań.

„Lubię problemy, ponieważ jestem inżynierem. Rozwiązywanie problemów jest powodem, dla którego rano wstaję z łóżka” – powiedział Shadders. Rozmiary bloków transakcji BSV spadły do 1 GB, a następnie podskoczyły do 2 GB w czasie, który, jak przyznał, zaskoczył nawet jego. Chociaż istnieje rosnące zapotrzebowanie ze strony użytkowników i dostawców usług na dalsze zwiększanie limitów zestawów procesorów, zmiany te nie są pozbawione wyzwań.

Odniósł się do prawie zapomnianego „Błądu Y2K”, który wielu uważa teraz za wydarzenie, które nie jest wydarzeniem, ale nadal stanowił wystarczająco dużo prawdziwych problemów, które musiały zostać naprawione przez ludzi, którzy nie spali całą noc, wypatrując ich. Tak samo jest z Bitcoinem, a próg wielkości bloku 4 GB jest „ciekawym, który wymaga pewnych prac naprawczych”.

Struktura sieci Bitcoin ewoluuje ze znanej struktury sieci mesh w coś z gęsto połączonym rdzeniem procesorów (górników) otoczonym przez to, co Shadders nazywa „warstwą usług”.

Podczas gdy procesory szukały nowych sposobów propagacji bloków wokół własnej części sieci z większą szybkością, warstwa otaczająca może mieć problemy z nadążaniem, chyba że dostawcy usług zainwestują więcej we własną infrastrukturę — ​​lub zamiast tego spojrzą na lżejsze rozwiązania oparte na uproszczonej weryfikacji płatności ( SPV). W ten sposób usługi mogłyby zajmować się tylko transakcjami istotnymi dla ich własnej działalności, bez konieczności prowadzenia ewidencji dla całej sieci.

Program LiteClient firmy BSV ma na celu przyspieszenie i bezpieczeństwo komunikacji SPV dla tych dostawców. Shadders przedstawił plan działania na następne 12 miesięcy, który obejmował bardziej zaawansowane wersje kanałów Paymail i SPV, ulepszone powiadomienia i walidację, mAPI i MinerID, „Kanały równorzędne”, klientów Headers, monitor sieci Bitcoin i wiele innych.

Komitet Standardów Technicznych Bitcoin SV odgrywa dużą rolę w omawianiu tych zmieniających się potrzeb, identyfikowaniu problemów do ustalenia priorytetów i ich rozwiązywaniu.

„Chcemy mieć zasadniczo punkt kompleksowej obsługi, w którym jeśli chcesz wskoczyć do sieci BSV bez konieczności przetwarzania bloków terabajtów”, jest to możliwe i bezpieczne. „Jeśli uruchomienie pełnego węzła BSV (bez bycia procesorem) jest częścią twojego stosu technologicznego, będzie drogo”, ostrzegł Shadders, ale przedstawił lekkie rozwiązania typu klient/SPV jako najlepszy sposób na uniknięcie tego problemu.

Aktualizacja teranody

„Czasami nudne jest moje zadanie” – powiedział Shadders. Po demonstracjach 50-100 000 transakcji na sekundę, które przeprowadził na ostatnim wydarzeniu CoinGeek w Zurychu na początku tego roku, ludzie pytali, jak planuje pokonać to w Nowym Jorku.

Jednak nacisk kładzie się teraz na uruchomienie Teranode i płynne działanie w sieci Bitcoin na żywo, powiedział. Jest to ważniejsze niż próba dalszego zwiększania liczby transakcji, a zespół ds. infrastruktury pracuje teraz nad tym, aby tak się stało. Shaddery przewidywały, że Teranode upubliczni się w głównej sieci BSV w pierwszej połowie 2022 roku, a następnie będzie dostępny dla większości użytkowników do końca tego roku.

Edukacja jest również priorytetem, dodał, zwracając uwagę na pracę Akademii BSV i Stowarzyszenia Bitcoin w pomaganiu w rekrutacji i szkoleniu talentów rozwojowych, których potrzebuje Bitcoin.

Ogólnie rzecz biorąc, BSV odnotowało oszałamiający wzrost w ciągu ostatniego roku (a nawet w ciągu ostatnich sześciu miesięcy) i osiągnęło przepustowość, która, jak powiedział Shadders, zajęłaby lata negocjacji w sprawie BTC. I to nawet wtedy, gdy „duże blokery” były częścią tej sieci. Plan działania BSV polega na zapewnieniu „skalowalnej infrastruktury klasy korporacyjnej”, a jego zespół techniczny, w ścisłym porozumieniu z graczami z branży, właśnie to robi.

Oglądaj transmisję na żywo z CoinGeek New York 2021 z pierwszego dnia tutaj:

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Steve Shadders on state of BSV network: Look to SPV, LiteClient program to deal with BSV’s rapid growth – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO