IRS: Waluty cyfrowe są najwyższym priorytetem egzekwowania

Wykorzystanie waluty cyfrowej w amerykańskim przemyśle konopnym rośnie, a krajowa agencja podatkowa bacznie obserwuje. Internal Revenue Service (IRS) wydał nowe zawiadomienie, w którym twierdzi, że korzystanie z walut cyfrowych w tej branży jest „najwyższym priorytetem egzekwowania” dla agencji.

Medyczna marihuana jest obecnie legalna w ponad 35 stanach, z czego 17 legalizuje ją do użytku rekreacyjnego. Jednak pomimo zmieniających się przepisów dotychczasowy system bankowy nadal unika firm działających w tym sektorze. Doprowadziło to do poszukiwania alternatyw, a waluty cyfrowe znalazły się na szczycie listy.

IRS chętnie opodatkowuje zyski osiągane przez firmy zajmujące się konopiami indyjskimi dzięki wykorzystaniu walut cyfrowych. W niedawnym zawiadomieniu Komisarz Wydziału Małych Przedsiębiorstw IRS De Lon Harris po raz pierwszy przedstawił wskazówki dotyczące tego rozwijającego się sektora.

„Kolejnym z naszych najważniejszych priorytetów w zakresie egzekwowania prawa w branży konopi indyjskich jest wykorzystanie kryptowaluty. Ci, którzy z niego korzystają, muszą zrozumieć, że IRS uważa je za własność i że istnieją zyski, które podlegają opodatkowaniu” – napisał.

Komisarz doradził firmom konopnym, aby współpracowały z renomowanymi giełdami w swoich transakcjach walutowych. Stany Zjednoczone zaostrzyły ostatnio zasady regulujące giełdy, a niektóre, takie jak Coinbase, prawie przyciągają gniew regulatora papierów wartościowych, podczas gdy inne, takie jak BitMEX i Kraken, musiały płacić kary za swoje przestępstwa.

Sprawozdawczość podatkowa walut cyfrowych w USA wciąż nie jest tak dobrze ułożona, jak w innych sektorach. Wielu inwestorów wciąż nie ma pewności, ile podatku są winni rządowi, zwłaszcza biorąc pod uwagę niestabilny charakter aktywów. Unikalne transakcje, takie jak zamiana jednej waluty cyfrowej na inną lub kupowanie NFT, dodatkowo pogłębiają zamieszanie. Istnieją również górnicy z nagrodami blokowymi, którzy również nie wiedzą, jak postępować ze swoimi raportami podatkowymi.

Ze swojej strony rząd stara się zebrać znacznie więcej podatków od przemysłu. W swojej ostatniej ustawie o infrastrukturze administracja Bidena starała się zebrać z sektora nawet 28 miliardów dolarów.

Obejrzyj: panel CoinGeek Zurich, Dostawcy usług dla branży aktywów cyfrowych: ewolucja dla skali

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : IRS: Digital currencies are top enforcement priority – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO