Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

20 października 2021

Biały Dom zwołuje 30 krajów na rozmowy dotyczące oprogramowania ransomware i cyberbezpieczeństwa

Rząd Stanów Zjednoczonych podwaja wysiłki przeciwko cyberprzestępczości i oprogramowaniu ransomware, tym razem pozyskując do współpracy 30 innych krajów. Biały Dom zorganizuje spotkanie z tymi krajami, ponieważ stara się zwalczać wykorzystywanie walut cyfrowych w cyberprzestępczości, poprawiać współpracę międzynarodową i nie tylko.

Od czasu objęcia urzędu prezydent USA Joe Biden jest twardy w walce z cyberprzestępczością w czasie, gdy staje się ona powszechna w Stanach Zjednoczonych i poza nimi. W ostatnim oświadczeniu swojego Białego Domu w tej sprawie wezwał do partnerstwa publiczno-prywatnego w celu zwalczania tego występku, przedstawił wysiłki, jakie jego rząd już podjął, i ujawnił niektóre środki, jakie podejmie przed końcem roku. .

Globalna współpraca ma kluczowe znaczenie w walce z cyberprzestępcami, stwierdził Biały Dom w niedawnym oświadczeniu. Pod tym względem ściśle współpracuje z partnerami z G7, sojusznikami z NATO i innymi podobnie myślącymi państwami.

„W tym miesiącu Stany Zjednoczone połączą 30 krajów, aby przyspieszyć naszą współpracę w zwalczaniu cyberprzestępczości, usprawnieniu współpracy organów ścigania, powstrzymaniu nielegalnego wykorzystywania kryptowalut i dyplomatycznym zaangażowaniu w te kwestie” – ujawniono w oświadczeniu.

Biały Dom wezwał również opinię publiczną do odegrania swojej roli w zwalczaniu cyberprzestępczości. „Musimy zamknąć nasze cyfrowe drzwi — na przykład szyfrując nasze dane i stosując uwierzytelnianie wieloskładnikowe — i musimy budować technologię w bezpieczny sposób już na etapie projektowania, umożliwiając konsumentom zrozumienie zagrożeń związanych z kupowanymi technologiami” — napisano.

Administracja Bidena wcześniej wydała sześciopunktowy przewodnik dla amerykańskiej opinii publicznej na temat zwiększenia bezpieczeństwa przed cyberprzestępczością. Obejmowały one tworzenie kopii zapasowych danych i regularne ich testowanie, szybkie aktualizowanie i łatanie systemów oraz testowanie planu reagowania na incydenty.

Oprócz proaktywnych środków administracja Bidena zintensyfikowała również swoje wysiłki w zwalczaniu cyberprzestępców. Departament Sprawiedliwości odzyskał ponad 2 miliony dolarów okupu zapłaconych przez Colonial Pipeline. W zeszłym miesiącu rząd nałożył również pierwsze sankcje przeciwko wymianie walut cyfrowych powiązanej z płatnościami ransomware. Giełda Suex, która ma siedzibę w Rosji, widzi ponad 40% swojego wolumenu pochodzącego z nielegalnej działalności, stwierdził Departament Sprawiedliwości podczas ogłaszania sankcji.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : White House convenes 30 countries for ransomware and cybersecurity talks – CoinGeek