Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

20 października 2021

AnonSurvey: Nowe narzędzie Bitcoin zapewniające przejrzystość

Możliwości, jakie otwiera blockchain BSV, są nieograniczone, ale jedną z najważniejszych jest szansa na przekształcenie świata w znacznie bardziej przejrzyste i uczciwe miejsce.

Dzięki przechowywaniu danych w łańcuchu Bitcoin i zapisom ze znacznikami czasu, programiści w ekosystemie BSV tworzą mnóstwo nowych narzędzi, aby przekształcić wszystko, od audytu po iGaming. Niedawno Eli Afram zwrócił uwagę na nowe narzędzie zapewniające przejrzystość ankiet, głosowania i ankiet.

AnonSurvey – Co to jest i jak działa?

Jednym z głównych problemów dzisiejszego świata jest uczciwość wyborów, sondaży i sondaży. Jest tak wiele oskarżeń o manipulowanie danymi, że nikt już tak naprawdę nie wie, co jest prawdą. Wystarczy spojrzeć na oskarżenia związane z wyborami prezydenckimi w USA w 2020 r., aby zobaczyć przykład, jak może być bałagan.

AnonSurvey nie ma dokładnie na celu rozwiązania kwestii uczciwości wyborczej na skalę krajową, ale może zrobić to samo w przypadku ankiet i sondaży internetowych na mniejszą skalę. Jest to niezwykle ważne dla firm, organizacji i osób, które interpretują wyniki ankiet i ankiet, które przeprowadzają, aby upewnić się, że wyniki są dokładne i nie zostały naruszone.

AnonSurvey umożliwia użytkownikom przeprowadzanie ankiet na dowolny temat, konfigurowanie wielu odpowiedzi (na przykład typowe ankiety Twittera), a nawet pozwalanie ankieterowi na publikowanie odpowiedzi w łańcuchu bloków. Wyniki można również eksportować lub przeglądać jako wykresy kołowe i nie tylko w trybie „statystyk”.

Jeden token, jeden głos

Organizatorzy ankiety kupują określoną liczbę tokenów i rozdają je osobom, które chcą przeprowadzić ankietę. Jeden token otrzymuje jeden głos, chociaż tożsamość nie jest powiązana z tokenami.

Możliwości tutaj są oczywiste. Tu jest kilka:

Miejsca pracy mogłyby sondować pracowników, jak poprawić sytuację, jednocześnie umożliwiając pracownikom anonimowe wypowiadanie się.
Społeczności mogą organizować głosowania na temat wykorzystania zasobów lub wprowadzenia ulepszeń na obszarach lokalnych.
Firmy mogły wybrać kilkuset klientów lub klientów i dać każdemu z nich szansę anonimowego wyrażenia zadowolenia.
Najważniejsze jest to, że wydając uczestnikom tokeny, ankieterzy mogą uniknąć wpływu botów lub grup internetowych, które nie są mile widziane, a uczestnicy, którzy zostaną wybrani do udziału, są anonimowi i mogą oddawać swoje głosy bez obaw. odwetu lub negatywnych konsekwencji.

BSV i integralność danych

Możliwość publikowania wyników w blockchain jest jedną z głównych cech AnonSurvey. Łańcuch bloków BSV dla przedsiębiorstw polega na integralności danych i w przeciwieństwie do innych łańcuchów bloków, których nie można skalować w nieskończoność, pozwala na przechowywanie danych w łańcuchu dowolnego rodzaju.

W przyszłości, gdy takie przypadki użycia nabiorą rozpędu, możliwe będzie przechowywanie nieskończonych zestawów danych na nieskończonym blockchainie BSV. Każdy, kto jest gotów uiścić opłaty, może mieć wybrane przez siebie dane niezmiennie przechowywane na największym blockchainie użyteczności publicznej według każdego mierzalnego wskaźnika. Dane przechowywane w blockchainie BSV przekroczyły ostatnio 1 terabajt, a to dopiero początek.

Z czasem doprowadzi to do bardziej przejrzystego, uczciwego świata, w którym wyniki sondaży, sondaży, a być może nawet wyborów będą uczciwe i uczciwe. AnonSurvey to świetny początek w tym kierunku. Pokazuje możliwości tokenizowanego głosowania i możliwość publikowania danych na korporacyjnym blockchainie Bitcoin.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : AnonSurvey: A new Bitcoin tool for transparency – CoinGeek