Urząd Turystyki Tajlandii rozważa utworzenie tokena użyteczności

Tajlandia jest jednym z wiodących kierunków podróży na świecie. Liczba przyjazdów międzynarodowych rocznie stale rosła do milionów, podobnie jak przychody z tego sektora. Urząd Turystyki Tajlandii (TAT), agencja Ministerstwa Turystyki i Sportu, zwraca się w stronę technologii i wykorzystuje rosnącą popularność walut cyfrowych, tworząc własny token użytkowy.

Gospodarka Tajlandii ucierpiała w wyniku pandemii, a rząd poszukuje możliwych innowacji, aby złagodzić sytuację gospodarczą. W nadziei na ożywienie gospodarki, która była jedną z najwolniejszych w Azji Wschodniej i Pacyfiku, rząd Tajlandii ogłosił niedawno, że zniesie kwarantannę zaszczepionych podróżnych w Bangkoku i dziewięciu innych prowincjach od 1 listopada.

Kiattipong Ariapruchya, starszy ekonomista Banku Światowego ds. Tajlandii, był cytowany przez media, mówiąc: „Tajska gospodarka prawdopodobnie potrwa dłużej, aby się ożywić z powodu opóźnienia w powrocie zagranicznych turystów”.

Co ciekawe, Tajlandia jest jednym z pierwszych krajów Azji Południowo-Wschodniej, które uchwaliły przepisy dotyczące walut cyfrowych; jednak tokeny niewymienne (NFT) nie są jeszcze legalne.

Kryptoturystyka w Tajlandii

Gubernator TAT Yuthasak Supasorn powiedział: „Musimy przygotować infrastrukturę cyfrową i umiejętności cyfrowe dla naszych operatorów turystycznych, aby rozpocząć kryptoturystykę, ponieważ tradycyjny model biznesowy może nie nadążać za nowymi zmianami”.

Zwracając uwagę na potencjał, jaki mają do zaoferowania waluty cyfrowe, Yuthasak powiedział, że istnieje szansa na wzmocnienie tajlandzkiego przemysłu turystycznego. TAT ma ambicje współpracy z lokalną giełdą walut cyfrowych Bitkub w celu opracowania platformy turystycznej zawierającej TAT Coin i prawdopodobnie niewymienne tokeny.

TAT prowadzi również rozmowy z Tajlandzką Giełdą Papierów Wartościowych na temat planów wprowadzenia TAT Coin oraz sposobu, w jaki można dokonać transferu wartości bez wprowadzania spekulacyjnych aspektów handlu.

Moneta TAT wiązałaby się z transferem kuponów na tokeny cyfrowe, które mogłyby pomóc handlowcom zarobić więcej gotówki, powiedzieli urzędnicy.

TAT planuje stworzyć atmosferę kryptoturystyki poprzez oferowanie na lotniskach karty debetowej bitcoin, z której nomadzi cyfrowych walut mogą korzystać podczas swoich podróży bez płacenia dodatkowej opłaty w bankomacie lub kantorze.

Tendencja do pracy jest również korzystna dla długoterminowych nomadów walut cyfrowych, którzy mogą pracować w dowolnym miejscu i są uważani za duże wydatki w branży turystycznej. Chociaż plan wprowadzenia monety TAT będzie musiał przejść przez złożone ramy prawne i przepisy Tajlandii, zanim się urzeczywistni.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Tourism Authority of Thailand considers utility token creation – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO