Szwajcarska FINMA udziela pierwszej licencji na przechowywanie aktywów cyfrowych bankowi SEBA

Szwajcarski Urząd Rynku Finansowego, FINMA, zatwierdził swoją pierwszą licencję na przechowywanie aktywów cyfrowych, po złożeniu wniosku przez szwajcarski bank SEBA o usługę przechowywania walut cyfrowych klasy instytucjonalnej.

W pełni regulowany szwajcarski bank wykorzysta licencję, aby skupić się na zapewnieniu platformy dla instytucji i nienatywnych systemów zbiorowego inwestowania do przechowywania walut cyfrowych i innych aktywów cyfrowych.

Założony w 2018 roku bank stał się liderem w obszarze bankowości aktywów cyfrowych. W 2019 r. uzyskał licencję bankową i papierową od regulatora na swoją aplikację portfela, usługę bankowości elektronicznej i kartę płatniczą, które obecnie obsługują pięć różnych walut cyfrowych.

Guido Buehler, dyrektor generalny SEBA Bank, powiedział, że w ciągu ostatnich kilku lat firma rosła w siłę, umacniając swoją pozycję jako jednej z nowej generacji banków aktywów cyfrowych.

„Dwa lata temu SEBA Bank otrzymał licencję szwajcarskiej firmy bankowej i papierów wartościowych, a teraz cieszy się doskonałą dynamiką biznesową, ponieważ instytucjonalna adopcja aktywów kryptograficznych i cyfrowych przyspiesza na całym świecie” – powiedział Buehler.

Zgoda lokalnych organów regulacyjnych już dobrze służyła SEBA, a francuski bank centralny Banque de France wybrał SEBA do pracy nad swoimi propozycjami dotyczącymi waluty cyfrowej banku centralnego, a konkretnie nad tym, jak cyfrowe euro może być wykorzystywane w płatnościach transgranicznych.

Po uzyskaniu nowej licencji Buehler powiedział, że bank będzie nadal pionierem usług dotyczących aktywów cyfrowych w całej Europie dla funduszy inwestycyjnych i innych klientów instytucjonalnych.

„Dzięki naszej nowej licencji CISA SEBA Bank kontynuuje swoją pionierską rolę w instytucjonalnej przestrzeni aktywów cyfrowych. Zarządzający aktywami mogą teraz oferować strategie oparte na kryptowalutach lub innych bazach aktywów cyfrowych szerszemu gronu odbiorców, wykorzystując szwajcarskie struktury funduszy inwestycyjnych zabezpieczone przez SEBA Bank jako powiernika z licencją CISA” – stwierdził Buehler.

Jest to pierwsza tego rodzaju licencja, która została zatwierdzona przez szwajcarską FINMA od czasu uruchomienia programu.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Swiss FINMA grants first digital asset custody license to SEBA bank – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO