Oparty na Blockchain system związany z nieruchomościami w Indiach

Chociaż stanowisko rządu indyjskiego w sprawie przyjęcia waluty cyfrowej nadal nie jest jasne, pojawiły się innowacje związane z technologią blockchain w sektorach niefinansowych w kraju.

Lokalna firma fintechowa RealX rozpoczęła działalność w 2020 roku, ale musiała tymczasowo wstrzymać działalność z powodu pandemii COVID-19. Prowadzą platformę częściowej własności nieruchomości i udostępnili ją publicznie. Niedawno firma nawiązała współpracę z Tripvillas, firmą zajmującą się wynajmem domów wakacyjnych, aby połączyć własność nieruchomości wakacyjnych zgodnie z użytkowaniem i zyskami. Tripvillas będzie również odpowiedzialny za zarządzanie koszykiem nieruchomości wakacyjnych przeznaczonych do współinwestowania w platformę RealX.

Platforma oparta na blockchain RealX umożliwia indyjskim inwestorom kupowanie i sprzedawanie domów wakacyjnych typu „bezpośrednia współwłasność”. Inwestorzy mogą inwestować w wysokodochodowe nieruchomości o wysokim dochodze dzięki cyfrowemu rejestrowi opartemu na blockchain.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Manish Kumar powiedział, że bardzo mocno odczuł skutki pandemii, ale stworzyło to również szansę dla RealX na ponowne opracowanie strategii.

Ze swojej strony współzałożycielka i COO Neera Inamdar powiedziała: „Podczas pandemii otrzymaliśmy wiele spostrzeżeń od naszych klientów, a także programistów. Zdaliśmy sobie sprawę, że podczas gdy deweloperzy byli w trudnej sytuacji, klienci nadal nie mieli możliwości uczestniczenia w rynku nieruchomości jako inwestor. Postanowiliśmy wypełnić tę lukę i z kolei stworzyć rozwiązanie korzystne dla obu stron”.

Stwierdziła również, że ich proces inwestycyjny jest łatwiejszy i inny od innych uczestników przestrzeni. „Oferujemy „bezpośrednią współwłasność nieruchomości” i jest w najlepszym interesie inwestorów, aby stać się bezpośrednimi współwłaścicielami nieruchomości – powiedział Inamdar.

Niedawna inicjatywa certyfikacji blockchain w Indiach

Rząd stanu Maharashtra w partnerstwie LegitDoc wdrożył system poświadczeń w celu dostarczania odpornych na manipulacje certyfikatów dyplomowych przy użyciu technologii blockchain. Ta innowacja pomogła w rozwiązaniu problemu fałszowania certyfikatów.

LegitDoc planuje również współpracę z większą liczbą placówek akademickich w Indiach, aby wdrożyć tę samą inicjatywę, zwalczając fałszowanie dokumentów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Blockchain-based system for real estate launches in India – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO