Ogólny zakaz kryptowalut w Chinach, Virgil Griffith przyznaje się do oskarżeń o spisek, a pionierzy blockchain dołączają do CoinGeek NY

Chińskie represje wobec kryptowalut nasilają się wraz z całkowitym zakazem wszelkich transakcji i wydobycia walut cyfrowych.

Ludowy Bank Chin (PBoC) wydał niedawno oświadczenie, w którym ogłasza, że wszelkie działania związane z kryptowalutami są nielegalne. Po raz pierwszy 10 najpotężniejszych organów regulacyjnych, w tym bank centralny, papiery wartościowe i waluta oraz inne agencje z siedzibą w Pekinie, zobowiązały się do zaprzestania wszelkich działań związanych z walutami cyfrowymi. Posunięcie to ma miejsce w warunkach globalnej represji, ponieważ rządy widzą, że prywatne waluty cyfrowe mogą zwiększać ryzyko i zagrażać systemom finansowym. To ostatnia i najcięższa z serii represji, jakie kraj narzucił od 2013 roku.

Tymczasem, zdaniem senatora Pata Toomeya, chińskie represje „to wielka szansa dla Stanów Zjednoczonych”. Senator napisał na Twitterze, że jest to „przypomnienie o ogromnej przewadze strukturalnej kraju nad Chinami”.

W sierpniu Toomey poprosił opinię publiczną o propozycje mające na celu wyjaśnienie przepisów dotyczących walut cyfrowych i technologii blockchain. Podkreślił, że Kongres musi zapewnić, aby Stany Zjednoczone pozostały w czołówce cyfrowej waluty i innowacji fintech.

W związku z dążeniem Chin do zakazania kryptowalut, druga co do wielkości kopalnia Ethereum na świecie zostaje zamknięta. SparkPool ogłosił na początku tego tygodnia, że ​​zawiesza dostęp użytkowników w Chinach kontynentalnych, aby chronić aktywa swoich użytkowników. Obejmują one zawieszanie istniejących użytkowników w kraju i za granicą od 30 września.

W innych wiadomościach nastąpił postęp w głośnej sprawie byłego starszego badacza i programisty Fundacji Ethereum, Virgila Griffitha. Departament Sprawiedliwości USA ogłosił, że Griffith przyznał się do winy za doradzanie Korei Północnej w zakresie korzystania z kryptowaluty i technologii blockchain w celu uniknięcia sankcji. Griffith zostanie skazany w styczniu 2022 roku i może odsiedzieć nawet dwie dekady więzienia.

W przyszłym tygodniu wszystkie drogi prowadzą do Wielkiego Jabłka! CoinGeek New York rozpocznie się 5 października i potrwa do 7 października na Sheraton Times Square.

Pionierzy Blockchain, Scott Stornetta i Stuart Haber, dołączą do wyczekiwanej konferencji CoinGeek. Uznani za twórców technologii blockchain — a nawet cytowani w przypisach do oryginalnego dokumentu dotyczącego Bitcoin — Stornetta i Haber są potężnym dodatkiem do panelu „Przyszłość technologii” CoinGeek. W pierwszym dniu konferencji dołączą do nich kryptograf finansowy Ian Grigg i główny naukowiec nChain, dr Craig Wright.

Odwiedź stronę konferencji CoinGeek, aby sprawdzić, co jest dla Ciebie w sklepie w CoinGeek New York.

A zanim pójdziesz, sprawdź najnowszy odcinek Więcej niż pieniądze z Patrickiem Thompsonem i Johnem Pittsem z SLictionary. Obejrzyj cały odcinek na kanale YouTube CoinGeek.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 63: China’s blanket crypto ban, Virgil Griffith pleads guilty to conspiracy charges, and blockchain pioneers join CoinGeek NY – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO