Sektor walut cyfrowych w Indiach zwiększy gospodarkę o 184 mld USD do 2030 r.

Według nowego raportu, indyjski przemysł walutowy w Indiach odnotuje w nadchodzących latach paraboliczny wzrost, tworząc dodatkową wartość ekonomiczną w wysokości 184 miliardów dolarów w inwestycjach i oszczędnościach. Raport przewiduje ponadto, że w sektorze będzie pracować ponad 800 000 osób.

W ostatnich latach Indie odnotowały gwałtowny wzrost popularności walut cyfrowych, a młodsi inwestorzy wybierali je zamiast innych popularnych wcześniej aktywów, takich jak złoto czy akcje. Według Chainalysis, inwestycje w cyfrową walutę w tym kraju wzrosły z 923 mln USD w 2020 r. do 6,6 mld USD w maju 2021 r. i wciąż rosną. Obecnie ponad 15 milionów Hindusów zainwestowało w cyfrowe waluty.

Nowy raport National Association of Software and Services Companies (NASSCOM) przewiduje, że wzrost ten utrzyma się również w przyszłości.

NASSCOM twierdzi, że branża „CryptoTech” osiągnie wielkość 241 milionów dolarów do 2030 r. Firmy CryptoTech obejmują te zajmujące się handlem, przekazami pieniężnymi, płatnościami i sprzedażą detaliczną. Raport twierdzi, że globalnie branża ta osiągnie wielkość 2,3 miliarda dolarów.

NASSCOM oczekuje ponadto, że branża walut cyfrowych doda 184 miliardy dolarów w postaci inwestycji i oszczędności kosztów do indyjskiej gospodarki.

„Indie zapewniają CryptoTech najbardziej unikalny ekosystem, który odgrywa transformacyjną rolę we wzmacnianiu kluczowych obszarów priorytetowych, takich jak opieka zdrowotna, bezpieczeństwo, identyfikacja cyfrowa, handel i finanse oraz przekazy pieniężne i pomoc w rozwiązywaniu problemów wywołanych pandemią” – powiedział prezes NASSCOM Debjani Ghosh.

Ghosh wezwał do „konsultacyjnego i umożliwiającego podejście regulacyjne do technologii kryptograficznych”, które jego zdaniem jeszcze bardziej przyspieszy ten wzrost.

Obecnie branża walut cyfrowych w Indiach zatrudnia 50 000 osób. NASSCOM przewiduje, że w nadchodzących latach w tym sektorze pracę znajdzie 800 000 osób.

Ostatnia fala wzrostu jest kierowana przez miasta poziomu 2 i 3, skomentował Nischal Shetty, założyciel i dyrektor generalny giełdy WazirX.

Shetty dodał: „Crypto ma ogromny potencjał, aby przyczynić się do wizji gospodarki o wartości 5 bilionów dolarów, a w nadchodzących latach zobaczymy, jak krypto rozbije bariery finansowe dla wiejskich Indii, stworzy więcej możliwości i dostęp do miejsc pracy, inwestycji i kapitału”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : India digital currency sector to add $184B to economy by 2030: report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO