Craig Wright o archeologii, Bitcoin i pieniądzach jako pamięci

„W przyszłości będzie to scenariusz, w którym będzie tyle informacji, że będziemy musieli mieć archeologów danych”, powiedział dr Craig Wright w wywiadzie na temat Bitcoin, chaosu i porządku kilka miesięcy temu.

Archeolodzy danych? Jeśli spojrzymy na łańcuch bloków Bitcoin SV i weźmiemy pod uwagę ogromne ilości przechowywanych przez niego informacji (obecnie iw przyszłości), rzeczywiście możemy potrzebować archeologów danych.

Archeologia i Bitcoin – brzmi jak ciekawy temat. Właśnie dlatego Joel Dalais z OIOM Metanet i ja wspomnieliśmy o tym w nowej dyskusji z dr Wrightem.

https://youtu.be/AagmQOZ6f8M

Kultury grecko-rzymska i chińska wpłynęły i nadal wpływają na Satoshi Nakamoto

W filmie dr Wright wyjaśnia swoje zainteresowanie historią starożytną, szczególnie w odniesieniu do kultur grecko-rzymskich i wczesnych chińskich. Ponadto faktem jest, że Satoshi Nakamoto jest pod wpływem chrześcijaństwa i chrześcijańskich koncepcji moralnych. Należy pamiętać, że Wright napisał rozprawę zatytułowaną „Sękate korzenie mitu o stworzeniu”, która jest jego doktoratem z teologii.

Archeologię można uznać za gromadzenie dowodów, które napędzają badania nad historią starożytną. Jak widać na filmie, przedstawiliśmy dr Wrightowi dwie starożytne egipskie tablice. Rozmawialiśmy też o słynnym Całunie Turyńskim.

Craig Wright on archaeology, Bitcoin and money as memory

„To zdecydowanie ciekawy kawałek. Prawdopodobnie mówimy o późnym średniowieczu, może XIII wieku. Może być wcześniej. Datowanie węglem zostało wykonane częściowo. To interesujący przykład podróbki, która jako artefakt religijny zyskała duże poparcie” – powiedział dr Wright.

Oprócz Całunu Turyńskiego omówiliśmy tak zwaną archeologię exodusu, która jest próbą udowodnienia przez profesjonalnych i nieprofesjonalnych archeologów biblijnych historii exodusu znaleziskami archeologicznymi. Na przykład, są ludzie, którzy twierdzą, że znaleźli kawałki rydwanów na dnie Morza Czerwonego – sugerując, że Mojżesz rozdziela Morze Czerwone, o którym mówi się, że zniszczyło armię egipską, która podążała za Izraelitami w przejściu Morze Czerwone — tylko po to, by się utopić.

„Wolę mniej szumu, a bardziej nudne naukowe rzeczy (…). Musisz złożyć oświadczenie i przedstawić dowody” – powiedział dr Wright o tych dość fantazyjnych archeologach exodusu. Ale wróćmy teraz do Bitcoina.

BSV to galaktyka danych – jak podróżować przez nią w przyszłości?

W tej chwili — bez użycia BSV do wszystkiego — mamy chaos w danych. Dzięki BSV będziemy mieć uporządkowane dane, ale będziemy mieć również znacznie więcej przechowywanych danych.

„Za tysiąc lat, jeśli będziemy przechowywać wszystkie te elektroniczne zapisy, będzie dużo informacji. Tak więc nawet wybiegając sto lat w przyszłość, jest o wiele więcej informacji niż obecnie – i można je zachować. Pomyśl o przejrzeniu eksabajtów i eksabajtów informacji w poszukiwaniu dokumentów” – powiedział dr Wright.

Według Wrighta Bitcoin zapewnia, że ​​żadne informacje nie zostaną utracone. Oczywiście informacje nadal będą zapomniane przez ludzi, ale zapisy pozostaną. To nowość w historii ludzkości. Największym wyzwaniem będzie: jak przeszukiwać te ekstremalne masy informacji?

Pieniądze jako pamięć i Bitcoin

W naszej dyskusji Joel Dalais z Metanet ICU przywołał bardzo interesującą pracę Banku Rezerwy Federalnej w Minneapolis z 1996 roku (autor: Narayana R. Kocherlakota). Dokument znajdziesz tutaj.

Craig Wright on archaeology, Bitcoin and money as memory

Autor tego artykułu przypisał ruch i wydawanie pieniędzy podobnym do pamięci — wejście, wyjście, neurony, ruchy.

Zgadnij co, dr Craig Wright przeczytał już ten artykuł „dość jakiś czas temu” – oczywiście… I nawet pamięta jego treść. Dobra pamięć. Według dr Wrighta artykuł opiera się na pomysłach Misesa i Hayeka dotyczących pieniędzy jako formy wymiany informacji i sposobu gromadzenia wiedzy na różnych rynkach.

To może być kolejny powód do fascynacji Bitcoinem, ponieważ konwencjonalne formy pieniędzy nie miały możliwości rejestrowania własnych ruchów. Ale sam Bitcoin ma w 100% dokładną „pamięć” ruchów pieniężnych i wymiany informacji, które mają miejsce w jego własnym systemie kasowym.

Obejrzyj: prezentacja CoinGeek Zurich, Jak Bitcoin zmieni przyszłość danych i wzmocni wszystkich?

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Craig Wright on archaeology, Bitcoin and money as memory – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO