Bitfinex przechodzi w tryb offline — po raz kolejny

Giełda kryptowalut Bitfinex wyłączyła się w czwartek na ponad dwie godziny, zatrzymując handel na swojej platformie i pozostawiając traderów w ciemności. Giełda kryptograficzna w przeszłości przeszła w tryb offline i przypadkowo jest to zwykle czas, w którym rynek odnotowuje wzmożoną aktywność.

Kontrowersyjna giełda po raz pierwszy ogłosiła awarię o 07:43 UTC, stwierdzając na swojej stronie statusu: „Badamy problemy z platformą i musimy tymczasowo wstrzymać handel. Będziemy informować wszystkich na bieżąco […] ponieważ wiemy więcej. Przepraszamy za niedogodności.”

Dwie godziny później, o 09:49 UTC, giełda ujawniła, że ​​poczyniła postępy w kwestii technicznej i wkrótce wróci do trybu online.

„Nasza interwencja zbliża się do pomyślnego zakończenia, a platforma Bitfinex powróci w trybie tylko do wyświetlania o 9:55 UTC. Od godziny 10:00 czasu UTC możliwe będzie anulowanie zleceń przed otwarciem handlu o godzinie 10:05 czasu UTC. Dziękuję za Twoją cierpliwość.”

W chwili obecnej wszystkie jej systemy są sprawne, od serwera internetowego i silnika handlowego po pracowników zaplecza i gniazda sieciowe.

Bitfinex nie wyjaśnił jeszcze, co kryło się za nagłą awarią. Kilku użytkowników skorzystało z mediów społecznościowych, aby wezwać giełdę, a wielu zauważyło zbieg okoliczności, że spadła, gdy rynek był w trendzie wzrostowym.

„Ile razy offline, gdy rynek pompuje?” pozował jeden użytkownik.

Ostatni raz Bitfinex przeszedł do trybu offline 1 lipca, kiedy, podobnie jak podczas ostatniej przerwy, zaprzestał handlu bez podania żadnego wyjaśnienia. Podobny scenariusz wydarzył się w sierpniu zeszłego roku.

Awarie giełdowe stały się bolesnym punktem dla traderów, a niektóre z nich tracą ogromne kwoty, ponieważ nie są w stanie zamknąć swoich pozycji handlowych. W rezultacie niektórzy inwestorzy pozwali giełdy, a jedną z największych jest grupa, która pozywa Binance za awarię w maju.

Binance Claims, jak znana jest grupa, jest finansowana przez szwajcarską firmę private equity Liti Capital i twierdzi, że awaria doprowadziła do ponad 100 milionów strat dla traderów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Bitfinex goes offline—yet again – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO