USA idą za portfelami zawierającymi 10 milionów USDT skradzionymi przez fałszywego przedstawiciela Coinbase

Urzędnicy rządowi USA złożyli skargę w sądzie w Kalifornii w poszukiwaniu 10 milionów dolarów USDT, które według nich zostały skradzione klientowi Coinbase na początku tego roku. Ofiara została oszukana przez osobę, która udawała przedstawiciela Coinbase i przejęła kontrolę nad jego kontem na giełdzie, opróżniając ponad 200 BTC, podały władze.

Urzędnicy są kierowani przez amerykańskiego prokuratora Tracy Wilkinson i złożyli pozew cywilny w sądzie Central District of California. Twierdzą w nim, że zidentyfikowali cztery cyfrowe portfele zawierające ponad 9,8 mln USDT, które ich zdaniem pochodzą z oszustw związanych z przelewami.

W kwietniu tego roku z klientem Coinbase skontaktował się ktoś, kto przedstawił się jako przedstawiciel Coinbase wkrótce po zakupie około 200 BTC na giełdzie. Oszuści rzekomo powiedział ofierze, że jego konto w Coinbase Pro zostało zamrożone ze względu na wielkość zakupu i że aby kontynuować, konieczne jest zwiększenie limitu transakcji.

Ofiara, nieświadoma tego, że została oszukana, przyznała oszustowi dostęp do swojego komputera za pośrednictwem narzędzia do zdalnego połączenia z pulpitem. To wtedy władze powiedziały, że podejrzany przeniósł 206 BTC z portfela Coinbase ofiary do nowego portfela, który według podejrzanego był nowym portfelem Coinbase Prime. Wartość BTC przeniesionych z portfela ofiary w tym czasie została wyceniona na około 11,5 miliona dolarów.

Podejrzany przeprowadził BTC przez kilka mniejszych transakcji, koncentrując cyfrową walutę w czterech głównych portfelach, podały władze.

W zgłoszeniu zwraca się do sądu o zezwolenie rządowi na przejęcie czterech portfeli do czasu, gdy zostanie przeprowadzona cywilna rozprawa w sprawie przepadku. Jeśli rząd będzie w stanie udowodnić, że środki podlegają przepadkowi, sąd uwzględni wniosek i rząd zatrzyma środki do czasu, gdy zostaną zwrócone prawowitemu właścicielowi.

Daniel Davis, partner w Katten Muchin Rosenman LLP, uważa, że ​​przepadek, jeśli zostanie zatwierdzony, jest jednym z rosnących trendów rządu federalnego, który nadal reguluje branżę.

Zauważył: „Można się spodziewać, że wraz ze wzrostem zainteresowania i handlu cyfrowymi aktywami, cywilne akcje konfiskaty, takie jak ta, będą rosły, jeśli rząd zidentyfikuje aktywa, które jego zdaniem były częścią nielegalnej działalności”.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : US goes after wallets holding $10M in USDT stolen by fake Coinbase rep – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO