Binance wstrzymuje usługi w Singapurze

Singapur dołączył do rosnącej listy jurysdykcji, w których Binance wstrzymuje swoje usługi po kontroli regulacyjnej. Giełda, która najwyraźniej złamała przepisy finansowe w dziesiątkach krajów, otrzymała niedawno ostrzeżenie od banku centralnego Singapuru i teraz to posłuchała i wstrzymała transakcje spot i depozyty fiducjarne.

Na początku tego miesiąca, Monetary Authority of Singapore (MAS) zakazał Binance.com oferowania nielicencjonowanych usług płatniczych w Singapurze. MAS powiedział, że giełda naruszała krajową ustawę o usługach płatniczych i działała bez licencji.

W odpowiedzi Binance ogłosił, że zrezygnuje z singapurskich par handlowych i opcji płatności. Usunąłby również swoją aplikację handlową ze sklepu Google Play i Apple App Store dla singapurskich użytkowników.

Teraz giełda wstrzymała również wszystkie regulowane usługi płatnicze w centrum finansowym Azji Południowo-Wschodniej. Ze skutkiem natychmiastowym Binance nie będzie już oferować usług depozytowych fiat, handlu kasowego walutami cyfrowymi ani ich zakupu za pośrednictwem kanałów fiducjarnych i płynnego swapu.

Giełda stwierdziła: „Jako lider rynku, Binance stale ocenia swoją ofertę produktów i usług. Będziemy ograniczać użytkowników z Singapuru w odniesieniu do regulowanych usług płatniczych zgodnie z naszym zobowiązaniem do przestrzegania przepisów”.

Poprosił wszystkich swoich singapurskich użytkowników o zaprzestanie wszystkich powiązanych transakcji, wycofanie swoich aktywów fiducjarnych i odkupienie ich tokenów do 26 października „aby uniknąć potencjalnych sporów handlowych”.

W ogłoszeniu nie podano szczegółów, czy giełda będzie nadal oferować wszystkie usługi za pośrednictwem Binance.sg, lokalnej spółki zależnej obsługiwanej przez Binance Asia Services. Wcześniej jednak filia odcięła się od nękanej globalną firmą macierzystą, dając jasno do zrozumienia, że ​​jest „osobnym podmiotem prawnym od Binance.com z własnym lokalnym zespołem wykonawczym i zarządzającym”.

Rywale zgarniają klientów Binance

Binance został uruchomiony z wielu krajów, w całości lub częściowo. Jednak czystka z Singapuru jest nieco ważniejsza z kilku powodów. Po pierwsze, mieszka tam dyrektor generalny Changpeng Zhao, którego dr Craig Wright nazwał przestępcą na kilka miesięcy przed represjami.

Po drugie, giełda stara się związać się z rządem Singapuru w czasie, gdy każdy inny kraj najwyraźniej jest temu przeciwny z powodu poczucia ochrony. Jak poinformował CoinGeek, Binance podobno stara się pozyskać fundusze od Vertex Ventures, spółki zależnej singapurskiego suwerennego funduszu majątkowego Temasek.

Ostatnia klęska spowoduje, że Binance straci kilku swoich klientów, którzy wystarczająco długo znosili jego złe uczynki. Singapurska gazeta Straits Times rozmawiała z wieloma traderami, którzy ujawnili, że albo wycofali swoje aktywa z giełdy, albo planują to w ciągu najbliższych kilku dni.

„Po prostu przeniosę swoje aktywa na inną giełdę i dostępnych jest wiele opcji, takich jak KuCoin i Coinhako. Mogę ponieść pewne opłaty za przelew monet, ale nie będzie to dużo kosztować” – powiedział gazecie jeden z byłych klientów Binance.

Następnie ujawnił, że nie ma planów otwarcia konta na Binance.sg, co niektórzy reklamowali jako najbardziej prawdopodobne, jeśli Binance.com zostanie wyrzucony z Singapuru. Lokalna filia jest słabszą stroną, która „nie ma ekspozycji na tak wiele monet jako główna platforma”, powiedział klient.

Inny użytkownik powiedział gazecie, że wycofała swoje aktywa w czerwcu, kiedy usłyszała, że ​​władze badają giełdę pod kątem konsekwentnych naruszeń przepisów. A ponieważ Singapur jest obsługiwany przez kilka największych światowych giełd, może zapoczątkować trend, w którym Binance traci znaczną część swoich klientów na rzecz bardziej uległych rywali.

Ze swojej strony Binance powiedział, że pracuje nad przestrzeganiem singapurskich przepisów (chociaż może być na to trochę za późno). Rzecznik powiedział gazecie, że giełda usunęła aplikację handlową ze Sklepu Play i App Store dla Singapurczyków. Jest również surowy w przypadku nowych weryfikacji rejestracji, szczególnie w odniesieniu do kraju zamieszkania.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Binance halts services in Singapore as regulatory noose tightens – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO