Blockchain stanowi 10% startupów na wczesnym etapie

Blockchain to jedna z najszybciej rozwijających się technologii w świecie startupów, a nowy raport ujawnia, że ​​10% startupów na wczesnym etapie koncentruje się na technologii. Blockchain plasuje się obok sztucznej inteligencji (AI), big data i robotyki jako najszybciej rozwijających się trendów technologicznych.

W ciągu ostatnich pięciu lat blockchain doświadczył szybkiego przyjęcia, wykraczając poza waluty cyfrowe i finanse, aby wspierać media społecznościowe, opiekę zdrowotną, zarządzanie łańcuchem dostaw, duże zbiory danych, usługi prawne, ubezpieczenia i wiele innych sektorów.

Najnowszy raport Global Startup Ecosystem Report odzwierciedla ten wzrost popularności, umieszczając blockchain jako jeden z sektorów, które należy obserwować, zwłaszcza wśród startupów na wczesnym etapie rozwoju.

Raport roczny jest opracowywany przez organizację zajmującą się doradztwem politycznym Startup Genome i obejmuje ankiety wśród ponad 10 000 menedżerów startupów na całym świecie.

Wśród pięciu sektorów, które zdominowały fazę wzrostu globalnej sceny startupów, wymieniono blockchain, sztuczną inteligencję i big data, fintech, zaawansowaną produkcję i robotykę oraz technologię rolniczą (agtech). Łącznie odnotowali 107% wzrost finansowania na wczesnym etapie w ciągu ostatnich pięciu lat i średni wzrost liczby wyjść o 43%. Sam blockchain odnotował 121% wzrost finansowania na wczesnym etapie.

Blockchain to drugi co do wielkości podsektor na tym etapie, stanowiący 10% wszystkich globalnych startupów, obok fintechów i robotyki, które również mogą pochwalić się podobnym udziałem.

Raport wskazał również Seul jako godne uwagi miejsce docelowe dla startupów blockchain ze względu na jego wysoko wykwalifikowaną siłę roboczą w dziedzinie blockchain; Belgrad za wysiłki na rzecz promowania adopcji blockchain w sektorach publicznym i prywatnym; Frankfurt za swoje Blockchain Center, które jest „międzynarodowo uznanym pionierem w kosmosie”; oraz Londyn, gdzie mieszka ponad 400 000 profesjonalistów przeszkolonych w zakresie blockchain, sztucznej inteligencji i obliczeń kwantowych.

Raport rzuca światło na trend, który sprawił, że inwestorzy coraz bardziej przyciągają się do startupów blockchain. W pierwszym kwartale 2021 r. startupy blockchain i walut cyfrowych pozyskały 2,6 miliarda dolarów, czyli więcej niż w całym 2020 r. W drugim kwartale pobili ten rekord, pozyskując 4,38 miliarda dolarów.

Producent portfeli sprzętowych Ledger, oszołomiony pożyczkodawca BlockFi, Circle, Dapper Labs (twórcy CryptoKitties i NBA Top Shot) oraz Blockchain.com należą do najlepiej finansowanych firm w tym roku. Tylko w tym tygodniu Blockdaemon z siedzibą w Nowym Jorku zebrał 155 milionów dolarów przy wycenie 1,255 miliarda dolarów.

Chris Bendsten, starszy analityk w CB Insights, wyjaśnił CNBC stale rosnące finansowanie, stwierdzając: „Rekordowy rok finansowania Blockchain jest napędzany rosnącym popytem konsumentów i instytucji na kryptowaluty. Pomimo krótkoterminowej zmienności cen, firmy VC nadal optymistycznie patrzą na przyszłość kryptowalut jako głównej klasy aktywów i potencjału blockchain, aby uczynić rynki finansowe bardziej wydajnymi, dostępnymi i bezpiecznymi.

Ekosystem Bitcoin SV odnotował gwałtowny wzrost liczby startupów, być może znacznie większy niż jakakolwiek inna przestrzeń. Ayre Group pozostaje najbardziej płodnym inwestorem w tej przestrzeni, prowadząc finansowanie w Centi, Centbee, HandCash, Britevue, TAAL Distributed Information Technologies Inc. (CSE:TAAL | FWB:9SQ1 | OTC:TAALF), TonicPow, UNISOT i innych.

Paul Rajchgod, dyrektor zarządzający private equity w Ayre Ventures, zauważył na początku tego roku, że firma będzie nadal „koncentrować się na przedsiębiorstwach, dużych i małych, w różnych sektorach. Wiele z nich zbuduje głęboką bazę użytkowników końcowych (konsumentów). Łączy ich to, że ich rozwiązania są możliwe tylko dzięki supermocom Bitcoin SV.”

Oprócz Ayre Group istnieje kilka innych firm venture capital, które celują w transformacyjne start-upy oparte na Bitcoin SV. Wyróżniają się Two Hop Ventures i Unbounded Capital, z inwestycjami w Vaionex, BikeFair, HandCash Planaria Corp, Run, Xoken Labs, Tokenized i Pngme.

Zack Resnick, współzałożyciel Unbounded Capital, niedawno ujawnił Patrickowi Thompsonowi z CoinGeek, że firma VC jest optymistyczna w kwestii przyszłości startupów na BSV, stwierdzając: „Myślę, że długoterminowy Unbounded będzie nadal koncentrować się na sposobie inwestowania w kapitał wysokiego ryzyka i narażenie się na blockchain [BSV], który moim zdaniem zmieni świat na pozytywne.”

Dalszym promowaniem rozwoju startupów na BSV jest Satoshi Block Dojo, londyński inkubator skupiający się na start-upach opartych na jedynym masowo skalowalnym blockchainie. Założyciel Craig Massey zamierza wspierać 250 startupów w ciągu najbliższych pięciu lat. Pierwsza kohorta rozpocznie swój program w styczniu 2022 roku, a po trzech miesiącach zaprezentuje swoje pomysły inwestorom.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Blockchain accounts for 10% of early-stage startups: report – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO