HSBC współpracuje z 8 krajami w zakresie wspierania CBDC

Gigant bankowy HSBC wspiera cyfrowe waluty banku centralnego i już współpracuje z bankami centralnymi w ośmiu krajach w celu realizacji ich planów, zgodnie z opublikowanym w tym tygodniu artykułem informacyjnym firmy.

Dyrektor generalny HSBC Group, Noel Quinn, powiedział, że bank współpracuje z bankami centralnymi w Wielkiej Brytanii, Francji, Kanadzie, Singapurze, Chinach, Hongkongu, Tajlandii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA) w celu zbadania planów dotyczących walut cyfrowych, które jego zdaniem powinny napędzać innowacje w całym sektorze finansowym.

W artykule Quinn zwróciła pozytywną uwagę na temat CBDC i sposobu, w jaki rządy mogą wykorzystać tę technologię do emisji walut cyfrowych. W szczególności mówił o obniżonych kosztach obsługi gotówki przy przejściu na waluty cyfrowe zamiast gotówki, co doprowadziłoby do niższych kosztów i bardziej wydajnych płatności.

Quinn podkreślił również szybkość transakcji, a także możliwość przeprowadzania transakcji atomowych, które obniżyłyby koszty obligacji, jednocześnie pomagając rządom i bankom centralnym w osiągnięciu szerszych celów polityki pieniężnej.

Komentarze są zbieżne z podobnymi uwagami szefa Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), Benoît Cœuré, który w swoim przemówieniu na początku tego miesiąca wygłosił optymistyczną notatkę na temat CBDC i ich roli w systemach finansowych przyszłości.

„System finansowy przesuwa się pod naszymi stopami… minął czas, zanim banki centralne zaczęły działać” – powiedział Cœuré.

W swoim artykule Quinn zauważa, że ​​HSBC preferował model hybrydowy dla CBDC, który opiera się na współpracy banków centralnych i banków komercyjnych w celu dostarczenia waluty.

„HSBC uważa, że ​​model hybrydowy – czasami nazywany modelem dwupoziomowym, ponieważ sama CBDC jest roszczeniem wobec banku centralnego, ale banki komercyjne świadczą usługi płatnicze i działalność związaną z zarządzaniem kontem – jest zdecydowanie najlepszą opcją projektową”.

Komentarze mogą wskazywać na możliwy kierunek rozwoju banków centralnych współpracujących obecnie z HSBC w kształtowaniu własnej przyszłej polityki.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : HSBC working with 8 countries in backing CBDCs – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO