Brazylijski bank inwestycyjny planuje wypuścić ofertę walut cyfrowych

BTG Pactual, bank inwestycyjny w Brazylii, postanowił zrobić duży krok w kierunku rozwoju na rynku walut cyfrowych. To próba przełamania nieufności inwestorów i skorzystania z ekspansji segmentu, który dopiero raczkuje. Brazylijski bank należy do największych banków inwestycyjnych w Ameryce Łacińskiej i oferuje zarządzanie majątkiem, pożyczki korporacyjne, zarządzanie aktywami oraz usługi sprzedaży i handlu.

BTG Pactual uruchomi swoją platformę walut cyfrowych o nazwie Mynt na początku przyszłego kwartału. Ta innowacja sprawi, że instytucja stanie się pierwszym brazylijskim bankiem, który posiada własną platformę walut cyfrowych, aby stawić czoła rynkowi Bitcoin.

Platforma walut cyfrowych, Mynt, będzie początkowo oferować dwie główne waluty na rynku, BTC i Ethereum, ale planuje wprowadzić inne opcje walut cyfrowych. Również na początkowym etapie platforma będzie dostępna tylko dla klientów instytucji (BTG Pactual Digital, BTG+).

Według André Portilho, szefa działu zasobów cyfrowych w BTG Pactual: „W tej pierwszej chwili będziemy mieli dwa główne aktywa rynku, ale z czasem włączymy inne krypto do handlu. Będziemy mieć kompletną platformę z blockchain- oparte na aktywach.” Portilho dodał, że Mynt będzie również dostarczał treści edukacyjne i informacyjne dla klientów na temat waluty cyfrowej.

Roberto Sallouti, dyrektor generalny BTG Pactual, mówi, że bank zauważył w ostatnim czasie poważne zapotrzebowanie na walutę cyfrową ze strony swoich klientów i wierzy, że stworzenie Mynt zapewni im regulowane i bezpieczne środowisko do handlu aktywami walut cyfrowych.

Oprócz umożliwienia swoim klientom łatwego handlu walutami cyfrowymi za pośrednictwem Mynt, BTG Pactual zasugerowało, że planuje edukować nowicjuszy na temat aktywów walut cyfrowych i poprowadzić ich, jak skorzystać z innowacyjnego wehikułu inwestycyjnego.

„Uruchomienie Mynt jest odpowiedzią na zapotrzebowanie naszych klientów, którzy chcą handlować kryptowalutą. Jako nowa klasa aktywów, będziemy również dysponować treściami do edukowania i informowania naszych klientów o tych aktywach i podstawowej technologii blockchain” – powiedział Sallouti.

BTG Pactual było również zaangażowane w blockchain. W zeszłym roku bank inwestycyjny uruchomił ReitBZ (RBZ), token bezpieczeństwa, który ma oferować posiadaczom dostęp do brazylijskiego rynku nieruchomości.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Brazilian investment bank plans to release digital currency offering – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO