BIT Mining uruchomi zakład wydobywczy o mocy 85 MW w Ohio

BIT Mining Limited (NYSE: BTCM) stała się najnowszą firmą, która rozszerzyła swoją działalność w Stanach Zjednoczonych, tym razem kierując się do Ohio. Firma wydobywcza z nagrodą blokową wydaje ponad 12 milionów dolarów na rozwój centrum wydobywczego o mocy 85 megawatów (MW) w Ohio.

Notowany na nowojorskiej giełdzie operator nawiązał współpracę z Viking Data Centers przy przedsięwzięciu. Rozbudowa obiektu zakończy się do lutego 2022 roku.

BIT Mining zainwestuje łącznie 12,14 miliona dolarów w wspólne przedsięwzięcie. Z tej kwoty 10,84 mln USD zostanie wypłacone Vikingowi w gotówce, a pozostałe 1,3 mln USD będzie płatne spółce w gotówce lub w formie akcji zwykłych. BIT Mining będzie posiadać 51% udziałów w zakładzie w Ohio, który zostanie zrealizowany w trzech fazach. Pierwsza faza zostanie zakończona do 15 października, a druga i trzecia mają zostać ukończone odpowiednio 15 listopada i 15 lutego.

BIT Mining planuje kontynuować agresywne inwestycje w swoją działalność w zakresie wydobycia nagród blokowych poprzez inwestowanie, nabywanie i rozwijanie wysokiej jakości zasobów wydobywczych na całym świecie, podała spółka w komunikacie prasowym. Wysłała 1016 maszyn górniczych do Stanów Zjednoczonych. Firma jest właścicielem całej działalności związanej z kopalniami górniczymi prowadzonej w ramach BTC.com, dawniej należącej do założyciela Bitmain Jihana Wu.

BIT Mining jest najnowszym trendem, w którym rosnąca liczba górników z nagrodami blokowymi zmierza do przyjęcia przepisów bardziej przyjaznych dla USA w niektórych stanach, tania energia elektryczna i represje wobec górników w Chinach odegrały rolę w tym wzroście.

USA rosną jako centrum wydobywcze

Rozwój Ameryki Północnej, zwłaszcza Stanów Zjednoczonych, jako centrum wydobywczego ma dwie strony: jedną z nich są firmy, które pierwotnie były amerykańskie i nadal się rozwijały, a drugą są te, które migrowały do ​​„krainy możliwości”. ”.

Core Scientific należy do tego pierwszego, a firma się rozwija i ma być notowana na Nasdaq w tym roku z wyceną 0,4,3 miliarda dolarów.

A są też tacy, którzy przyglądają się lub przenieśli się do Stanów Zjednoczonych. Fred Thiel, dyrektor generalny Marathon Digital, firmy zajmującej się wydobyciem nagród blokowych BTC, szacuje liczbę platform wydobywczych, które zostały uruchomione z Chin na ponad 500 000. Uważa, że ​​Stany Zjednoczone mogą zapewnić im dom.

„500 000 byłych chińskich platform wydobywczych szuka domów w USA. Jeśli zostaną wdrożone, oznaczałoby to, że Ameryka Północna będzie miała blisko 40% globalnego hashrate do końca 2022 roku” – twierdził.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : BIT Mining to set up 85MW mining facility in Ohio – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO