Biden wybiera silnego krytyka Bitcoin, Saule Omarova szefową OCC

Prezydent USA Joe Biden w końcu ujawnił swój wybór na kierowanie Biurem Kontrolera Waluty (OCC). Biden nominował w czwartek Saule Omarovą, byłego doradcę politycznego Departamentu Skarbu, którego silna krytyka dużych banków i walut cyfrowych już wywołuje panikę wśród niektórych z największych nazwisk na Wall Street.

Oprócz pracy w Ministerstwie Skarbu podczas administracji prezydenta George’a W. Busha, Omarova pracowała jako prawnik bankowy w Davis Polk & Wardwell oraz profesor nadzwyczajny prawa na Uniwersytecie Karoliny Północnej. Obecnie jest profesorem w Cornell University Law School.

Ogłaszając formalnie nominację Omarowej, Biały Dom określił ją jako „jedną z czołowych krajowych ekspertów akademickich w kwestiach związanych z regulacją ryzyka systemowego i trendami strukturalnymi na rynkach finansowych”.

Jeśli zostanie potwierdzona przez Senat, Omarova, która urodziła się i wychowała w Kazachstanie, stanie się pierwszą nie-białą kobietą, która stanie na czele OCC.

„Jestem bardzo zaszczycony nominacją do tej roli w administracji prezydenta Bidena. Jeśli się potwierdzę, będę ciężko pracować, aby nasze banki pozostały stabilne, silne i służyły potrzebom narodu amerykańskiego” – stwierdziła w oświadczeniu przesłanym do New York Times.

Oczekuje się, że nominacja Omarowej wywoła kontrowersyjną walkę Senatu o jej potwierdzenie. Oczekuje się, że otrzyma wsparcie z lewicy, z przewodniczącym Senackiej Komisji Bankowej Sherrodem Brownem, demokratą, który wzywa swoją komisję do jej potwierdzenia.

„Będzie pracować, aby zapewnić, że gospodarka działa dla wszystkich i chronić nasze ożywienie gospodarcze przed ryzykowną działalnością Wall Street i innych złych aktorów” – powiedział Brown.

Jednak prawica nie jest tak zachwycona Omarovą. Senator Pat Toomey, najwyższy rangą republikanin w komisji, określił ją jako „skrajnie lewicowe idee”.

Oczekuje się również, że bractwo bankowe będzie silnie lobbować przeciwko niej. Omarova od dawna wyraża swoją pogardę dla władzy, jaką mają duże banki. Na początku tego roku powiedziała Politico: „…duże instytucje finansowe mają teraz tak dużą władzę i przekazują tak dużo pieniędzy własnymi kanałami, że faktycznie niemożliwe jest, aby poprzez sprawiedliwe zasady i pewne egzekwowanie, naprawdę kształtować to, co robią. ”

Branża walut cyfrowych może znaleźć się w trudnej sytuacji, jeśli Omarova przejmie OCC, biuro, które nadzoruje wszystkie czołowe banki w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy poprzedni posiadacz biura Brian Brooks był dość pro-Crypto, jego poprzednik mógł wprowadzić bardzo restrykcyjne przepisy.

Brooks stał na czele Binance.US, ale tylko przez kilka miesięcy. Zrezygnował, powołując się na „różnice co do kierunku strategicznego”, po zaledwie trzech miesiącach u steru. Raporty ujawniły jednak, że ustąpił po tym, jak odkrył, że dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, nie chciał pozwolić mu na wprowadzenie środków, które sprawiłyby, że amerykańska spółka zależna byłaby zgodna z rządami prawa.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Biden picks strong Bitcoin critic Saule Omarova to head OCC – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO