Dociskanie Binance, amerykańscy regulatorzy chcą znieść Celsjusza, Aequantium wybiera tokenizację

Władze w Stanach Zjednoczonych podobno rozszerzyły swoje dochodzenie w sprawie giełdy kryptowalut Binance o możliwość wykorzystywania informacji poufnych i manipulacji na rynku.

W raporcie Bloomberga źródła podają, że władze sprawdzają, czy Binance lub jej pracownicy wykorzystali swoich użytkowników i dostęp firmy do milionów transakcji. Obejmuje to, czy dyrektorzy giełdy handlowali na zamówienia klientów przed ich realizacją.

W oświadczeniu dla Bloomberga firma oświadczyła, że ​​ma politykę „zerowej tolerancji” dla wykorzystywania informacji poufnych i „ścisły kodeks etyczny”, aby powstrzymać wszelkie nadużycia.

To nie pierwszy raz, kiedy firma medialna poinformowała o dochodzeniach Binance. W marcu Bloomberg poinformował, że Commodity Futures Trading Commission (CFTC) bada giełdę pod kątem rzekomego zezwolenia mieszkańcom USA na handel produktami z naruszeniem lokalnych przepisów. Binance jest licencjonowane na Kajmanach i nie może legalnie oferować cyfrowych walut pochodnych mieszkańcom Stanów Zjednoczonych. Kilka miesięcy później pojawił się raport na temat prania pieniędzy i przestępstw podatkowych. Bloomberg zauważył jednak, że Binance nie zostało oficjalnie oskarżone o wykroczenie, a śledztwo może nie prowadzić do postawienia zarzutów.

Binance nie jest jedyną giełdą pod presją regulacyjną w Stanach Zjednoczonych. Coinbase ogłosił, że nie będzie już wypuszczał swojego produktu USDC Lend, który pierwotnie miał zostać wydany w październiku. Kilka tygodni temu firma potwierdziła, że ​​otrzymała zawiadomienie Wellsa od amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) po zapoznaniu się z planem uruchomienia programu Lend.

Nadal w USA regulatorzy w Alabamie, New Jersey i Teksasie oskarżają platformę Celsius Network o oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych. Niedawno Komisja Papierów Wartościowych Alabamy i Biuro Papierów Wartościowych w New Jersey wydały nakaz, w którym firma Celsius nie mogła do października oferować swoich oprocentowanych rachunków depozytowych w kryptowalutach w stanach. Tego samego dnia Texas State Securities Board wydał również nakaz stawienia się spółki na rozprawie w dniu 14 lutego 2022 r., na której zostanie określony możliwy nakaz zaprzestania działalności.

Nakazy te pojawiły się po wzmożonej kontroli przez organy państwowe platform pożyczkowych kryptowalut. W lipcu konkurent Celsiusa, Blockfi, otrzymał od stanowych organów nadzoru nakazy zaprzestania sprzedaży niezarejestrowanych papierów wartościowych, co rzekomo narusza przepisy dotyczące papierów wartościowych.

Rzecznik jednej z największych firm pożyczających kryptowaluty powiedział, że na razie nie ma zmian w ich usługach dla żadnego z ich klientów.

W innych wiadomościach, menedżer funduszy futures, Aequantium LLC, wybrał firmę Tokenized zajmującą się technologiami finansowymi do tworzenia i wydawania tokenów dla inwestorów oraz świadczenia inteligentnych usług i zarządzania kontraktami. Firma z siedzibą w Australii będzie również odpowiedzialna za rozwiązania księgowe w zakresie kontroli wewnętrznej dla Aequantium, z rekordami opatrzonymi znacznikiem czasu i przechowywanymi bezpośrednio w blockchainie BSV. Ponadto Aequantium wykorzysta system tokenizowany do weryfikacji transakcji tokenowych w łańcuchu oraz do zapewnienia dostępu do danych funduszy zarówno uczestnikom, jak i organom regulacyjnym.

W tym tygodniu obejrzyj wideo z najważniejszych wydarzeń z niedawnej premiery Satoshi Block Dojo w Londynie.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : The CoinGeek Pulse Episode 62: Binance probe expands, US regulators want to end Celsius, Aequantium selects Tokenized – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO