Robinhood przygotowuje się do uruchomienia cyfrowego portfela

Aplikacja handlowa Robinhood (NASDAQ: HOOD) przygotowuje się do wprowadzenia nowej usługi portfela walut cyfrowych, wraz z funkcjonalnością, która umożliwiłaby przelewy walut cyfrowych za pośrednictwem swojej platformy, w ruchu, który ma wzbudzić zainteresowanie użytkowników już domagających się większego wsparcia walut cyfrowych .

Aplikacja maklerska zainicjowała obsługę portfela i funkcji transferu walut cyfrowych w swojej aplikacji, w tym ukryty obraz przedstawiający stronę z listą oczekujących, na której użytkownicy mogą zarejestrować się w swoim portfelu walut cyfrowych, po raz pierwszy poinformował Bloomberg. W aplikacji znajduje się również kilka linijek kodu odnoszących się do cyfrowych przelewów walutowych.

W środę aplikacja handlowa potwierdziła, że ​​„portfele kryptograficzne nadchodzą” na jej platformę. Portfel pozwoli użytkownikom przenosić swoje zasoby walut cyfrowych do i z aplikacji „za pomocą kilku dotknięć”, a także wysyłać waluty cyfrowe na inne adresy portfela, a nawet otrzymywać obsługiwane waluty cyfrowe na konto Robinhood użytkownika. Istnieje lista oczekujących dla klientów, którzy chcą uzyskać pierwszy dostęp do portfela.

Wyciekły wieści o możliwym wdrożeniu cyfrowego portfela walutowego podniosły ceny akcji, a akcje Robinhooda wzrosły o 2,1% w porównaniu z rewelacją. Chociaż wzrost został następnie zahamowany, stanowi on całkowity wzrost o 7,1% od czasu debiutu giełdowego firmy w lipcu.

Usługa portfela pozwoliłaby klientom Robinhood, którzy już są w stanie kupować i sprzedawać waluty cyfrowe, przechowywać swoje aktywa w jednym portfelu na platformie. Zgodnie z wieloma innymi platformami do uruchamiania własnych portfeli, takimi jak Coinbase i Gemini, aplikacja pozwoli użytkownikom Robinhood na większą elastyczność w zarządzaniu ich zasobami cyfrowymi.

Vlad Tenev, dyrektor generalny Robinhood, powiedział wcześniej, że opracowanie cyfrowego portfela walutowego było czymś, co firma dogłębnie badała, napędzana rosnącym popytem ze strony klientów aplikacji.

„To coś, nad czym pracują nasze zespoły. Możliwość wpłacania i wypłacania kryptowalut jest trudna do zrobienia ze skalą i chcemy mieć pewność, że jest to zrobione poprawnie i prawidłowo” – powiedział Tenev.

Nie ma żadnych wskazówek co do harmonogramu pełnego wdrożenia, a na razie kierownictwo Robinhooda milczy. Wygląda jednak na to, że prawdopodobieństwo, że firma uruchomi własny portfel kryptograficzny w nadchodzących miesiącach, rośnie.

Robinhood jest znaczącym beneficjentem handlu walutami cyfrowymi, odpowiadając za aż 41% jego przychodów odnotowanych w ostatnim kwartale. Około 62% wolumenu obrotu pochodzi z Dogecoin, zasadniczo żartobliwej kryptowaluty, która była odpowiedzialna za znaczną część wartości handlu za pośrednictwem jej ksiąg.

Ogólnie rzecz biorąc, waluta cyfrowa była ogromnym dobrodziejstwem dla aplikacji handlowej, zapewniając znaczną część wzrostu przychodów firmy w ostatnich miesiącach od mniej niż spektakularnego debiutu giełdowego.

Programista Steve Moser odkrył ukryte wskazówki w kodzie aplikacji Robinhood, które mogą wskazywać kierunek podróży aplikacji w odniesieniu do jej funkcji waluty cyfrowej.

Szczegóły w kodzie ujawniają, że nowe funkcje są częścią „programu alfa”, do którego użytkownicy będą musieli się zarejestrować, aby uzyskać dostęp do funkcji – w tym poprzez podanie pomocniczego identyfikatora i kilka innych kroków. Komunikat w aplikacji zachęca użytkowników do „wykonania kroków, aby rozpocząć wysyłanie i odbieranie kryptowalut”.

Wskazówki w kodzie wskazywały wcześniej na nadchodzące funkcje Robinhood, a funkcje zgłoszone w lipcu wskazują na nadchodzące zabezpieczenia przed zmiennością i powtarzające się zamówienia walut cyfrowych, które weszły w życie w ostatnich dniach.

W ten sam sposób ostrzeżono również inne funkcje, w tym opcje wczesnej wpłaty na konta sprawdzające i inwestowanie w drobne. Ponieważ programiści Robinhood są zajęci pracą nad tymi funkcjami za kulisami, można wywnioskować na podobnych terminach, że wdrożenie może zostać zaplanowane na późniejszy rok.

Jeśli będzie to stanowić jakikolwiek punkt odniesienia dla tego, co ma nadejść, użytkownicy Robinhood mogą oczekiwać, że ulepszone funkcje walut cyfrowych zostaną wprowadzone w nadchodzących miesiącach, co może ugruntować pozycję lidera na rynku detalicznych inwestycji w waluty cyfrowe i handlowy.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Robinhood gearing up to launch digital currency wallet as user demand ratchets up – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO