Chiny twierdzą, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami są nielegalne

Chiński bank centralny powiedział, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami są nielegalne i muszą zostać zakazane, wysyłając najsilniejszy sygnał, że jest zdecydowany rozprawić się z branżą.

Wszystkie kryptowaluty, w tym Bitcoin i Tether, nie są walutą fiducjarną i nie mogą być wprowadzane do obrotu na rynku, poinformował Ludowy Bank Chin na swojej stronie internetowej. Wszystkie transakcje związane z kryptowalutami, w tym usługi świadczone przez giełdy zagraniczne na rzecz rezydentów krajowych, są nielegalną działalnością finansową, powiedział PBOC w oświadczeniu.

Ta najnowsza surowa dyrektywa, która spowodowała, że ​​Bitcoin spadł w piątek aż o 5,5%, pojawia się, gdy światowe rynki coraz bardziej niepokoją się kryzysem zadłużenia z udziałem dewelopera China Evergrande Group. Chiński rząd może również reagować na sygnały, że górnicy ukrywają swoją działalność, aby pozostać w biznesie.

Vijay Ayyar, szef regionu Azji i Pacyfiku z giełdą kryptowalut Luno w Singapurze, powiedział, że chociaż chiński rząd wygłaszał podobne oświadczenia w przeszłości, jest to „nieco nerwowe środowisko dla kryptowalut z ostatnimi komentarzami SEC i ogólnym środowiskiem makro z wiadomościami Evergrande . Tak więc wszelkie komentarze tego rodzaju spowodują wyprzedaż ryzykownych aktywów.

Krajowa agencja planowania gospodarczego powiedziała również, że pilnym zadaniem Chin jest wykorzenienie wydobycia kryptowalut, a represje są ważne, aby osiągnąć cele dotyczące emisji dwutlenku węgla.

Inwestorzy powinni spodziewać się „skokowej reakcji cenowej, gdy Chiny wyciągają wiatr z żagli Bitcoina” – powiedział Antoni Trenchev, współzałożyciel Nexo, pożyczkodawcy kryptowalut. „Niedawne odbicie z poziomu nieco poniżej 40 000 USD prawdopodobnie na razie dobiegło końca”.

Autor : BitUp

Źródło : https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-09-24/china-deems-all-crypto-related-transactions-illegal-in-crackdownhttps://twitter.com/CryptoChaine/status/1441334440215547907?s=20
Author: bitup BSV