Archiwum artykułów

Biografia Jesse LIVERMORE

20 października 2021

SEC wnosi przełomowe opłaty za finansowanie społecznościowe przeciwko dwóm projektom za 2 miliony dolarów

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła trzy osoby zaangażowane w zebranie 2 milionów dolarów w ramach kampanii crowdfundingowej, w której rzekomo sprzedawały niezarejestrowane papiery wartościowe. Oskarżone strony rzekomo reklamowały swoje oferty jako lukratywną okazję do wejścia do branży konopi indyjskich, ale ostatecznie zgarnęły fundusze, a jedna z nich przeznaczyła część środków na uratowanie amerykańskiego magazynu Ebony, który zbankrutował w 2020 roku.

W swojej skardze, którą złożyła we wschodnim dystrykcie Michigan, SEC oskarżyła Roberta Shumake, Willarda Jacksona i Nicole Birch o przeprowadzenie dwóch oszukańczych ofert finansowania społecznościowego. Podobno sprzedali papiery wartościowe w 420 Real Estate i nieistniejącej już Transatlantic Real Estate.

Oferty zostały przeprowadzone na platformie obsługiwanej przez TruCrowd Inc. Jej dyrektor generalny, znany jako Vincent Petrescu, był odpowiedzialny za wybór emitentów, którzy mogliby korzystać z platformy, a zgodnie z przepisami dotyczącymi finansowania społecznościowego SEC pełnił funkcję strażnika. W związku z tym regulator powiedział, że Petrescu był odpowiedzialny za podjęcie środków w celu zmniejszenia ryzyka oszustwa – obowiązku, którego nie wykonał.

Według SEC Shumake był rzekomo mózgiem obu ofert. Połączył siły z Birchem, aby sprzedać papiery wartościowe w Transatlantic Real Estate, a także sprzedać papiery wartościowe w 420 Real Estate. Obie oferty reklamowali jako doskonałą okazję do inwestowania w lukratywną branżę konopi indyjskich poprzez nabywanie nieruchomości i dzierżawienie ich firmom zajmującym się uprawą konopi.

Pomimo tego, że był siłą napędową obu ofert, władze powiedziały, że Shumake utrzymywał swój udział w tajemnicy, aby ukryć wcześniejsze wyroki skazujące za oszustwa hipoteczne.

Cała trójka jest oskarżona o składanie inwestorom kilku fałszywych i wprowadzających w błąd oświadczeń w związku z ofertami papierów wartościowych, w tym ukrywanie kryminalnej przeszłości Shumake. Przeznaczyli także setki tysięcy dolarów na własne wydatki osobiste.

SEC oskarża całą trójkę o naruszenie przepisów Ustawy o papierach wartościowych dotyczących przeciwdziałania oszustwom i rejestracji i domaga się zwolnienia oraz odsetek zaliczkowych, kar i stałych nakazów.

Gurbir Grewal, dyrektor Wydziału Egzekwowania SEC skomentował: „Oferty finansowania społecznościowego umożliwiają emitentom zarzucenie szerokiej sieci dla potencjalnych inwestorów, podkreślając znaczenie pełnego i uczciwego ujawniania informacji. Ponieważ firmy nadal pozyskują fundusze za pośrednictwem ofert finansowania społecznościowego, będziemy rozliczać emitentów, strażników i osoby fizyczne oraz egzekwować obowiązujące zabezpieczenia dla wszystkich inwestorów”.

57-letni Jackson, mieszkający w Teksasie, nabył magazyn Ebony w 2016 roku wraz z partnerem. Magazyn był kiedyś jednym z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych, skupiając się na wzmacnianiu Blacka i sprzedając ponad 2,5 miliona egzemplarzy miesięcznie w szczytowym momencie. Jednak spadł, a jego sprzedaż z roku na rok malała.

W 2020 roku Jackson został zmuszony do rezygnacji ze swojej roli w magazynie po tym, jak jego pożyczkodawcy zaniepokoili się wpływami i pozycją, jaką objął Shumake. Ostatecznie został zmuszony do bankructwa i kupiony przez byłą gwiazdę NBA Juniora Bridgemana za 14 milionów dolarów.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : SEC brings landmark crowdfunding charges against two $2M projects – CoinGeek