Tokenized współpracuje z Aequantium, aby zapewnić lepsze usługi inwestorom na BSV

Deweloperzy platform kontraktowych Tokenized wkraczają w świat zarządzania aktywami cyfrowymi za pomocą tokenizacji. Firma podpisała w tym tygodniu umowę na rozwój i usługi z Aequantium LLC, amerykańskim menedżerem funduszy futures, w celu tworzenia i wydawania tokenów związanych z inwestycjami oraz zarządzania umowami na dostawy i usługami.

Aequantium, startup z siedzibą w Portland w stanie Oregon, zarządza funduszem zmienności. Jest to zarządzany fundusz futures, który przechowuje środki pieniężne inwestorów i inne zabezpieczenia przed portfelem giełdowych kontraktów terminowych i opcji na wybranych rynkach kontraktowych.

Tokenized zapewni rozwiązania w zakresie rachunkowości kontroli wewnętrznej i inteligentnego zarządzania kontraktami, które obejmują tokenizację udziału inwestorów w funduszu. Inwestorzy będą mieli zapisy swoich transakcji opatrzone znacznikiem czasu i bezpiecznie zarejestrowane na blockchainie BSV za pośrednictwem protokołu tokenizowanego, podczas gdy zarówno inwestorzy, jak i organy regulacyjne będą mogli korzystać z systemu w celu uzyskania dostępu do danych funduszy.

Aequantium wierzy, że te funkcje umożliwią firmie oferowanie nowych funkcji i zapewnią nowatorską formę kontroli dostępu dla inwestorów. Platforma oprogramowania Tokenized, zbudowana na protokole Tokenized, to pakiet oprogramowania, który pozwala firmom zarządzać swoimi zasobami i innymi bezpiecznymi zapisami w jednym miejscu, w standardowych formatach z możliwościami automatyzacji, wykorzystując nieograniczoną skalowalność sieci BSV i zdolność do obsługi transakcji o dowolnej wielkości i różnego rodzaju danych.

Rozwiązanie to reprezentuje bardziej odpowiedzialny i prawnie uzasadniony sposób na wydawanie tokenów blockchain w świecie inwestycji, wykorzystując je do prowadzenia ewidencji i dostępu, a nie do tworzenia bardziej spekulacyjnych aktywów. Twórca Bitcoin, dr Craig S. Wright, wielokrotnie wzywał, aby tokeny Bitcoin reprezentowały inne zbywalne aktywa, a nie same stały się aktywami.

Geoffrey Hammond, menedżer Aequantium, powiedział, że korzystanie z platformy Tokenized reprezentuje „unikalne podejście”, które przyniosłoby dodatkową wartość klientom jego firmy:

„Platforma Tokenized umożliwia naszej firmie wdrożenie kilku nowych i innowacyjnych funkcji, w tym wydawanie tokenów — aktywów cyfrowych kontrolowanych przez inteligentne kontrakty — w celu reprezentowania uczestnictwa w funduszu. To wyjątkowe podejście otwiera szereg nowych funkcji i sposobów interakcji z funduszem zarówno dla inwestorów, jak i organów regulacyjnych – czynniki, które naszym zdaniem pomogą wyróżnić Aequantium.

Tokenizowany dyrektor generalny James Belding powiedział, że „nie może się doczekać długotrwałej współpracy” z zespołem Aequantium i jest „pewny, że możemy zapewnić dużą wygraną dla kierownictwa i inwestorów Aequantium”, ponieważ jego firma kontynuowała udoskonalanie własnej platformy.

Geoffrey Hammond opowie również o wykorzystaniu technologii blockchain do zakłócania tradycyjnych rynków kontraktów terminowych na nadchodzącej konferencji CoinGeek w Nowym Jorku, która rozpocznie się 5 października 2021 r.

Tokenized działa w oparciu o zasadę, że poprzez automatyzację i programowanie niektórych funkcji za pomocą umów cyfrowych, firmy mogą usprawnić operacje i ostatecznie zaoszczędzić pieniądze, poświęcając zasoby na ważniejsze zadania. W przypadku zarządzających funduszami, takich jak Aequantium, funkcje te również muszą być rejestrowane w formacie, który może być audytowany i weryfikowany w dowolnym momencie w przyszłości – zarówno przez inwestorów, jak i organy nadzoru finansowego.

Oprócz wykorzystania mocy blockchain BSV do przechowywania tych zapisów niezbędne jest stworzenie systemu, który jest łatwy w użyciu i zapewnia aktualizacje w czasie rzeczywistym. Musi być prosty w obsłudze nawet dla nietechnicznych użytkowników i interoperacyjny z innymi funkcjami w firmie użytkownika, aby był opłacalny. Interfejs Tokenized pomaga przenieść „hydraulikę” BSV i blockchain na dalszy plan, jednocześnie gwarantując zaufanie na wyższym szczeblu kierowniczym i innym, którzy na początku mogą wahać się przed wejściem do świata blockchain.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Tokenized collaborates with Aequantium to provide better services for investors on BSV – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO