Nowy dom w Londynie dla nowej generacji przedsiębiorców BSV

Londyn jest dobrze znany z tętniącej życiem sceny startupów technologicznych, ale wkrótce stanie się bardziej ekscytujący wraz z pojawieniem się nowego inkubatora BSV o nazwie Satoshi Block Dojo.

Pierwsza kohorta startupów rozpocznie swój trzymiesięczny program 2 października. Do stycznia 2022 r. ci pierwsi przedsiębiorcy będą prezentować oferty aniołom biznesu i funduszom inwestycyjnym, mając nadzieję na przeniesienie swoich projektów na wyższy poziom.

Założyciel Craig Massey mówi, że Block Dojo planuje „wychować i wspierać” 250 firm w ciągu najbliższych pięciu lat i zebrać na to 2 miliony funtów.

Według współzałożyciela, Richarda Boase, już teraz jest „duże zainteresowanie” ze strony inwestorów. „Jedyna” runda inwestycyjna Block Dojo dla brytyjskiego biznesu zakończy się pod koniec września, ale do tego czasu zapraszamy do kontaktu. Wymagana jest minimalna inwestycja w wysokości 10 000 GBP.

Na inauguracji Massey wyjaśnił, że jest to jego ósmy start. Teraz chce zastosować część tego, czego się nauczył, aby pomóc innym założycielom odnieść sukces – wbrew zniechęcającym statystykom, które pokazują, że dziewięć na 10 startupów technologicznych upada.

Wsparcie Dojo usunie część stresu i rozproszenia, pozwalając założycielom skoncentrować się na ich najważniejszej roli: „Jeśli możesz rzeczywiście pozwolić założycielowi skupić się na rozwiązaniu dostawy i zorganizować dla niego swoje finanse, wtedy masz większą szansę na sukces ”, mówi Massey.

Przyznaje, że jest nowicjuszem Bitcoina. Zanim wymyślił plan dla Dojo, spędził trochę czasu na badaniach – i był zdumiony tym, co odkrył: „To niewiarygodne. Trwa krwawa łaźnia Bitcoina. To wojna domowa, dosłownie z miliarderami Bitcoina, molochami, które ją tłuką. I wszyscy gonią za Świętym Graalem, który jest oryginalnym protokołem Bitcoin. Więc to trochę jak Gra o Tron. Tylko dla nerdów.

Dzięki sprzedaży swojego poprzedniego startupu Zoopla, Massey mógł nie spieszyć się. To pozwoliło mu cieszyć się kilkoma miesiącami relaksu na Antigui, z których część spędził na YouTube. Jego badania doprowadziły go do dr. Craiga Wrighta: „Przejrzałem 150 godzin Craiga Wrighta – albo wywiady z Craigiem Wrightem, albo dyskusje panelowe, albo ludzie mówiący o nim. Powiem ci, że kiedy jesteś za granicą, nie potrzebujesz Netflixa, gdy masz kanał Craiga Wrighta, ponieważ jest to bardzo zabawne, ponieważ podczas panelu dyskusyjnego dosłownie bije wszystkich innych werbalnie, ponieważ rzucają mu wyzwanie, a on jedyny facet, który naprawdę zna odpowiedzi. Czemu? Ponieważ to on wymyślił.

Wright odpłacił się za komplement, zgadzając się przemawiać na inauguracji Block Dojo. Publiczności opowiedział o sobie w charakterystycznie dosadny sposób: „Nie jestem normalny. Dogaduję się z kilkoma osobami i robię to, co muszę zrobić, kiedy się uczę, i szkolę się w integracji. I nie robię tego dobrze. Nadal nie rozumiem mojej żony i nadal nie rozumiem wszystkich innych. Po prostu wymyślam rzeczy. Ale to właśnie robię. Więc chcę być przedsiębiorcą, ale nie jestem. Jestem wynalazcą”.

Wright zasugerował, że rozwija wielki pomysł, który, jak mówi, wykorzysta część jego pieniędzy („prawdopodobnie z tego 20 miliardów”). To „przejdzie do rządu brytyjskiego… w celu stworzenia czegoś nowego”. Co do tego, co dokładnie to będzie, publiczność pozostawiła do spekulacji, ale Wright pozostawił kilka wskazówek: „moim zdaniem jednym z największych wynalazków w historii ludzkości było stworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Myślę, że można to poprawić. Myślę, że jeśli mamy firmy, które angażują rząd, nie w normalny sposób, w jaki myśli większość ludzi – akcjonariusze – ale w rzeczywistości dywidendy itp. Wyobraź sobie, że Google faktycznie sprowadził wszystkie te pieniądze do Ameryki. I wyobraź sobie, że Wielka Brytania odzyskałaby pieniądze. Wyobraź sobie, że nie siedział za granicą… Więc mam na to pomysł.

Niezależnie od tego, czy liczy się to jako wymyślanie, w którym Wright mówi, że jest dobry, czy przedsiębiorczość, której nie jest, jest za wcześnie, by mówić. Ale jeśli zainspirował pierwszą grupę założycieli startupów Block Dojo do wielkiego myślenia, wniósłby swój wkład w ich sukces.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : London’s new home for the next generation of BSV entrepreneurs – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO