Krypto „Dziki Zachód” zostanie oswojone, mówi Gary Gensler z SEC Senat USA

Przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Gary Gensler niedawno zeznawał przed Senatem USA i przedstawił swoje stanowisko w sprawie regulacji kluczowych obszarów finansowych. Nic dziwnego, że jednym z nich było to, co Gensler nazwał „aktywami krypto”.

Gensler został mianowany przewodniczącym SEC w 2021 r. i nie wstydził się dążyć do bezprawnego, nieuregulowanego charakteru rynków walut cyfrowych i ich potencjalnego zagrożenia dla szerszej stabilności finansowej. Nie tak dawno porównał obecną branżę do „Dzikiego Zachodu”, co powtórzył podczas przesłuchania w Senacie, powtarzając swoją determinację, aby dostosować tę przestrzeń do przepisów i regulacji finansowych.

Podczas gdy tego rodzaju oświadczenia zwykle powodują, że „krypto bracia” wpadają w media społecznościowe, Gensler przedstawił kilka dobrych powodów, by chcieć, aby branża została uregulowana i zaproponował kilka skromnych i całkowicie rozsądnych propozycji. Przyjrzyjmy się bliżej temu, co powiedział.

Zeznanie Senatu Genslera – Szybkie załamanie

Gensler zaczął od wychwalania amerykańskich rynków kapitałowych i potrzeby ich ochrony. Podkreślił, że reprezentują one 35% światowych rynków kapitałowych i że agencja zajmuje się wszystkimi aspektami rynków kapitałowych o wartości 110 bilionów dolarów.
Podkreślił, że jedynym powodem, dla którego amerykańskie rynki kapitałowe są tak głębokie i duże, jest zaangażowanie tego kraju w silną ochronę inwestorów. Jest to kluczowy punkt, który wydaje się zagubiony w wielu typach antyprawnych i antyregulacyjnych w branży walut cyfrowych.
Mówił o zaangażowaniu SEC w ochronę rynków kapitałowych i przygotowanie ich do globalnej konkurencji. Konkretnie wspomniał o pięciu kluczowych obszarach, na których poprosił swoich pracowników, aby się skupili, w tym „aktywach kryptograficznych”.
Wspomniał, że obecne rynki walut cyfrowych są pełne „oszustw, oszustw i nadużyć…”. Podkreślił chęć SEC do współpracy z innymi organami regulacyjnymi, takimi jak CFTC, w celu wypełnienia luk i wprowadzenia silniejszej ochrony inwestorów.
W CoinGeek od dawna zajmujemy się przestępczością w tej branży, więc zeznania Genslera nie są dla nas szokiem. Możesz o tym przeczytać w naszej serii Crypto Crime Cartel. Obejmuje wszystko, od prania pieniędzy dla karteli kolumbijskich po nielegalny handel informacjami poufnymi przez główne giełdy i nie tylko.

Od lat głosimy również potrzebę przygotowania się na represje regulacyjne i zgodność z przepisami. To oczywiste dla każdego, kto myśli jasno, że potężne agencje rządowe nigdy nie będą machać białą flagą i pozwalać, by stare schematy i oszustwa prezentowały się w nowych, zaawansowanych technologicznie przebraniach. Poza tym, wbrew temu, co myśli prawo, technologia musi się zmienić, aby przestrzegać prawa, a nie na odwrót. Ta chwila zawsze nadchodziła i teraz nadeszła.

Nie ma ucieczki od prawa… na serio

Jeśli przyglądałeś się uważnie, wiesz, że komentarze Genslera wskazują na ogólny trend w kierunku zaostrzenia przepisów, rozprawienie się z nieuczciwymi projektami, które uważają, że przepisy dotyczące papierów wartościowych nie mają do nich zastosowania (uwaga ETH 2.0) i nieuniknione licząc, że zawsze nadejdzie, gdy branża dojrzeje, a organy regulacyjne zmierzą się z kluczowymi graczami, technologiami i trendami.

Deweloperzy, którzy są zaniepokojeni kierunkiem, w którym to zmierza, nie powinno być. Zamiast tego powinny opierać się na zgodnych z prawem, skalowalnych platformach, takich jak korporacyjny blockchain Bitcoin. Sam Gensler powiedział: „Innowacja Nakamoto jest prawdziwa” w sierpniu, udzielając jej milczącej aprobaty, a ponieważ Satoshi Nakamoto wyemitował wszystkie 21 milionów bitcoinów o wartości zerowej i rozdaje je górnikom za wykonywanie pracy, jest to jedyny protokół w przestrzeni, na pewno nie pasuje do definicji papieru wartościowego.

W miarę postępu działań regulacyjnych te subtelne szczegóły, które dowodzą prawdziwego geniuszu Satoshiego Nakamoto i tego, jak starannie przemyślał projekt Bitcoina, będą coraz bardziej widoczne.

Aktualny stan zaawansowania w branży walut cyfrowych

Podczas gdy potężne osobowości mediów społecznościowych i rzekomi liderzy myślowi w branży nadal promują ideę, że żaden rząd nie może zrobić nic, aby powstrzymać BTC (jednocześnie wpadając w napady paniki oburzenia, gdy proponowane są przepisy), prawda jest taka, że ​​wysiłek oswajanie przemysłu jest już w toku. Rozważ następujące:

Dyrektorzy z Tether, największej stabilnej monety pod względem kapitalizacji rynkowej, która odpowiada za większość wolumenu wymiany walut cyfrowych, są przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Departament Sprawiedliwości w sprawie domniemanych oszustw bankowych.
Binance, największa cyfrowa giełda walut, została w tym roku zakazana przez banki w wielu różnych krajach i stoi w obliczu zwiększonej presji regulacyjnej na całym świecie. Podobno jest obecnie przedmiotem dochodzenia w sprawie wykorzystywania informacji poufnych.
Coinbase (NASDAQ: COIN), który niedawno wszedł na giełdę NASDAQ, jest teraz pod ostrzałem SEC, która pozywa ją za produkt LEND. W zawstydzającej tyrandzie na Twitterze dyrektor generalny Coinbase Brian Armstrong pokazał, że nie rozumie nawet prawnej definicji zabezpieczenia.
1/ Kilka naprawdę szkicowych zachowań, które pojawiły się ostatnio w SEC.
Czas na historię…

— Brian Armstrong (@brian_armstrong) 8 września 2021

A to tylko wierzchołek góry lodowej. Możesz się założyć, że jeśli przewodniczący SEC zezna przed Senatem USA, że agencja będzie twarda wobec branży walut cyfrowych i będzie współpracować z innymi agencjami, takimi jak CFTC, to będzie o wiele więcej w przyszłości .

BSV jest gotowe na branżę zgodną z prawem

Czy ci się to podoba, czy nie, obowiązujące przepisy mają zastosowanie do walut cyfrowych i zawsze tak było. BSV zawsze stosowało takie podejście i odpowiednio się do tego przygotowało. Wraz z rozwojem przyszłości i nieuniknionymi procesami sądowymi, wyrokami pozbawienia wolności oraz zamknięciem platform i konfiskatami w ciągu najbliższych kilku lat, BSV pozostanie stabilnym, zgodnym z prawem protokołem, który będzie się skalował w nieskończoność.

Jeśli poświęcisz czas na samodzielne zbadanie i przejrzenie przez dym i lustra branży, zrozumiesz, że Satoshi Nakamoto zaprojektował Bitcoin w taki sposób. To nie podziemna kolej jest promowana przez zwolenników BTC. Jest to nieskończenie skalowalna platforma, która może służyć jako protokół warstwy podstawowej dla nowego świata i jest w 100% zgodna z prawem.

Autor : BitcoinSV.pl

Źródło : Crypto ‘Wild West’ will be tamed, SEC’s Gary Gensler tells US Senate – CoinGeekAuthor: BitcoinSV.pl
CEO